Аудит безпеки об’єкту

Охоронна компанія «Альянс-безпека» пропонує вам замовити аудит безпеки об’єкту. Про те, що це за послуга і навіщо вона потрібна, читайте далі.

Аудит безпеки об’єкту – комплекс заходів, спрямованих на перевірку якості роботи охорони об’єкта і працездатності встановлених захисних систем. Крім цього, зазначена перевірка передбачає ще й пошук вразливих місць, і розробку плану поліпшення захисту об’єкта. Багато в чому ця серія перевірок схожа з аудитом безпеки підприємства, але різниця полягає в тому, що наша охоронна компанія буде діяти локально, тобто перевіряти не всю організацію, а конкретну будівлю, групу приміщень. Найчастіше об’єктами наших перевірок стають контрольно-пропускні пункти (пост фізичної охорони та технічні засоби), турнікети, системи контролю та управління доступом, відеоспостереження, охоронна сигналізація і т.д.

Контрольно-пропускний пункт (КПП)

Аудит КПП полягає в перевірці якості роботи інспекторів охорони та аналізу їх дій. Перевіряється: штатна чисельність, допуск до роботи на КПП, зброї (при наявності ліцензії, дозволів), справність засобів інженерно-технічних систем охорони. Окрім цього перевіряється наявність документації, журналів фіксації автотранспорту з об’єкта, приймання-здачі зміни, зауважень по обладнанню інженерно-технічних засобів охорони, працездатність обладнання в нічні години та ін.

На одному з етапів також проводяться контрольні перевірки злагодженості охорони на КПП. При цьому ефективність їх роботи розраховується за наступною формулою: Y = S / Р х 100%, де Y – коефіцієнт несанкціонованого умовного порушника, S – кількість проходів через КПП, Р – число охоронців, пройшли тестове завдання.

Турнікети і СКУД

Перевірка турнікетів – спеціальних пристроїв, забезпечених вбудованими контролерами і зчитувачами ідентифікаторів, що дає змогу обмежувати переміщення і перешкоджати несанкціонованому проходу. Дані пристрої перевіряються в складі системи контролю і управління доступом або перевіряються окремо при переведенні їх в режим автономної роботи.

Відеоспостереження

Іноді інформація про те, що сталася нештатна ситуація, доходить до керівництва з затримкою, тому дуже важливо забезпечити умови, при яких записуючі пристрої будуть працювати безперебійно, а архів накопиченої інформації буде не менш ніж за 3 тижні, а краще за цілий місяць. Для забезпечення потрібного результату нашими фахівцями і перевіряється працездатність камер, жорсткого диска, монітора комп’ютера.

Аудит безпеки об'єкту фото, картинка

Сигналізація

В ході роботи аудитори проаналізують на коректність роботи встановлену на об’єкті сигналізацію, справність всіх елементів і відсутність «мертвих зон», завдяки яким незаконне проникнення може залишитися непоміченим або ж буде пропущено важливу подію (наприклад, через відсутність датчика диму загоряння буде зафіксовано занадто пізно).

Наші інспектори перевірять роботу приймально-контрольного приладу, датчиків руху / розбиття скла / комбіновані моделі / відкриття двері і вікна / диму / затоплення, тощо. Також детальному огляду будуть піддані кнопки тривожної сигналізації та інше обладнання, живлення якого забезпечується не за допомогою загальної мережі, а за рахунок змінних батарей. На підставі отриманих даних буде підготовлено розгорнутий звіт, який підтвердить коректність раніше змонтованої системи або ж вкаже на важливі моменти, які інсталятор упустив в ході монтажу.

Приблизний план аудиту

По ходу роботи нашими експертами буде зроблено наступне:

 1. Прогнози ризиків і розробка плану подальших дій;
 2. За розробленим планом, узгодженим з керівництвом компанії, даються рекомендації на усунення виявлених помилок в системі безпеки об’єкта;
 3. Розробляється загальна концепція безпеки об’єкту перевірки;
 4. Розглядається і вводиться в роботу нова система;
 5. Перевіряється захист інформаційних баз, активів і фільтрів;
 6. Перевіряється обладнання та програмне забезпечення;
 7. Створюється допуск і вводиться СКУД за рівнями 1-5;
 8. Перевіряється приміщення, будівлі, споруди об’єкта на можливість проникнення сторонніх осіб;
 9. Виявляються ймовірні загрози і уразливості;
 10. Перевіряється персонал, задіяний в охороні об’єкта, на відповідність рівню об’єкта, компетентність і сумлінність;
 11. Перевіряються системи телеметрії, сигналізацій, відеоспостереження і т.д.

Замовити аудит безпеки об’єкту

Звертаємо вашу увагу на те, що перелік необхідних заходів з аудиту об’єкта завжди обговорюється в індивідуальному порядку і багато пунктів може бути прибрано/додано виходячи зі специфіки підприємства-замовника, а частота перевірок регулюється виходячи з побажань клієнта (одноразово, щомісяця, щокварталу, тощо).

Для кращого розуміння повноти пропонованих послуг, пропонуємо вашій увазі шаблон чек-листа по одному з об’єктів, який ми щомісячно інспектуємо. Крім зазначених робіт нами також виконується щоквартальна звірка залишків певних матеріально-технічних засобів і перевірка їх фізичного стану.

Ви можете замовити аудит безпеки об’єкта в наступних регіонах України: Київ і київська область, Вінниця, Хмельницький, Львів, Полтава, Харків, Дніпро, Миколаїв, Одеса, Херсон.

Рейтинг
( 4 оцінки, середнє 5 з 5 )
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА