Медична сигналізація

Всі ми любимо та поважаємо своїх батьків, бабусь і дідусів. Ми намагаємося постійно пам’ятати і піклуватися про них. Але іноді виникають ситуації, коли через брак часу або з іншої причини, людина забуває поцікавитися щодо здоров’я близьких. Часом така забудькуватість може призвести до неприємних або навіть трагічних наслідків. Для запобігання подібних подій рекомендуємо звернути увагу та скористатися послугою, яку прийнято називати не інакше як медична сигналізація (сигналізація для пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями).

Загальні відомості про медичну сигналізацію для пенсіонерів

Більшість літніх людей, тим більше, якщо присутні обмежені можливості, не завжди можуть швидко та своєчасно зателефонувати в екстрені служби або покликати на допомогу. Наша компанія готова допомогти в ситуації, що склалася і забезпечити швидке реагування. Для повної впевненості, що родичам або хорошим знайомим, буде надана своєчасна допомога, досить укласти договір на спостереження за медичною сигналізацєю.

Схожі проекти вже давно працюють у багатьох країнах і довели, що прекрасно справляються з покладеним завданням зі надання своєчасної допомоги літнім людям. При виникненні критичної ситуації не потрібно викликати спеціалізовану допомогу або шукати потрібні телефони. Досить натиснути тільки одну тривожну кнопку. Вона може розташовуватися на зап’ясті у вигляді браслета або на ланцюжку, на шиї у вигляді кулона. Також в домашніх умовах вона може розташовуватися на домашній станції.

Принцип роботи медичної сигналізації

Вибір медичної сигналізації

При виборі варіантів оповіщення необхідно враховувати спосіб життя людини. У більшості випадків, якщо людина проводить більшу частину часу вдома, досить установки домашньої станції. При активації тривожної кнопки на браслеті або кулоні, відбувається з’єднання з домашньою станцією (у нашому випадку – охоронним приладом), яка автоматично з’єднується з цілодобовим колл-центром, в окремих випадках є технічна можливість на включення гучного зв’язку. Навіть якщо абонент не може нічого сказати, то відбувається активація комплексу заходів, передбачених договором. Відбувається оповіщення родичів або сусідів, викликається швидка допомога.

Іноді може виникнути ситуація, коли людина втратила свідомість або просто впала і не може дотягнутися до тривожної кнопки. Для запобігання подібних ситуацій й надання своєчасної допомоги рекомендується використовувати пристрої з датчиком падіння. Це допоможе вчасно зреагувати на ситуацію і надати допомогу.

При падінні відбувається спрацьовування пристрою, і передається сигнал на домашню станцію. У деяких варіантах обладнання, після прийняття сигналу, прилад 30 секунд видає гучні сигнали, сповіщаючи абонента, що сталося спрацьовування пристрою. При випадковому спрацюванні або іншому варіанті цього часу достатньо, щоб людина піднялася, підійшла до станції і скасувала сигнал.

Михайло Горєлов
Михайло Горєлов
Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Але в цілому, ми краще зробимо один "зайвий" дзвінок, щоб упевнитися в тому, що з людиною все в порядку.

Так ось, якщо до зазначеного часу не відбулося скасування, то обладнання на об’єкті здійснює з’єднання і посилає сигнал про виникнення непередбаченої ситуації на цілодобову станцію моніторингу. Співробітники, отримавши сигнал, запускають алгоритм дій, спрямований на надання допомоги клієнту. Відбувається оповіщення осіб, зазначених у договорі, в екстрених випадках оформляється виклик швидкої допомоги та інших служб.

При необхідності можна підключити додаткові послуги. Серед них можна виділити “контрольний дзвінок”. Оператор пульта спостереження регулярно й у встановлений час передзвонює абоненту і цікавиться його самопочуттям, нагадує про прийом ліків або повідомляє іншу необхідну інформацію.

Опис обладнання

Активація домашньої станції передбачає підключення до електромережі. Для екстрених випадків в конструкції встановлено акумулятор. При відключенні електрики, станція перемикається на резервне живлення. При нормальних умовах акумулятор здатен підтримувати працездатність обладнання понад добу. Після відновлення напруги в електромережі відбувається перемикання і зарядка акумулятора.

Живлення пристроїв забезпечується літієвою батарейкою, яка розрахована на два роки безперервної роботи. Обладнання дозволено експлуатувати при температурі від -10 до +40 градусів.

Радіус з’єднання кулона і браслета з домашньою станцією становить до 100 м. це дозволяє використовувати обладнання не тільки в межах квартири, але і приватному секторі. При виникненні нестандартної ситуації, навіть перебуваючи на присадибній ділянці, абонент може викликати екстрену допомогу.

Зверніть увагу, все обладнання (крім охоронного приладу з кнопкою) – імпорт. Відповідно, монтаж є можливим лише при наявності його у нас, або у наших постачальників на складі.

Кулони та кнопки для виклику допомоги (без датчика падіння)

Зазначене в даному розділі обладнання є найнадійнішим варіантом, де ризик виходу пристроїв з ладу мінімальний. Кращий на нашу думку вибір – система, побудована на охоронному приладі і тривожній кнопці.

№ п/пОписВартість, грн.
1Охоронний прилад + тривожна кнопка (додавши датчики можна буде ставити приміщення, вхідні двері під охорону)від 3999
2Тривожна кнопка з Sim-картоювід 1600
3Кулон з GPS трекеромвід 2299

Ідеальний варіант для людей, які більшу частину часу проводять вдома. Єдиний мінус – відсутність вбудованого датчика падіння.

Кулони і кнопки для виклику допомоги (без датчика падіння)

Браслет, GPS-трекер, кнопка зі датчиком падіння

Варіант для активних людей, нещастя з якими може трапиться поза домашніх стін. Також окремі моделі мають вбудований GPS-трекер, здатний допомогти в пошуку людини, що загубилася. Однак, зверніть увагу на те, що дані він видає досить неточні й показує приблизне місцезнаходження об’єкта з радіусом від 100 до 600 метрів.

Що до датчика падіння, то хоча це й доволі гарний винахід, проте він є досить неточним, що створює велику кількість помилкових спрацьовувань.

№ п/пОписВартість, грн.
1Портативний GPS трекер зі кнопкою SOSвід 2400
2GSM тревожна кнопка SOS з сім картоювід 2800
3GPS браслет з трекером, мікрофоном, тонометром, крокоміром та пульсометромвід 2500

Браслет, GPS-трекер, кнопка зі датчиком падіння

Маячки

Подібна “анти-втрата” – незамінна річ не тільки в разі страху втратити якусь річ, скажімо, зв’язку ключів, але й у виявленні зниклої людини. Як і у випадку зі GPS-трекером маячок показує приблизне місцезнаходження об’єкта.

№ п/пОписВартість, грн.
1Gps маячок з bluetoothвід 150
2Брелок - розумна пошукова системавід 599

Маячки для пошуку людей та речей

Телефон

Пристрої, які охрестили в народі «бабцяфоном», адаптовані для людей, що погано бачать, або тих, кому в силу інших причин незручно використовувати інший, особливо сенсорний, телефон. Має зручну велику кнопку на яку ми програмуємо виклик до нашого цілодобового пункту спостереження.

ОписВартість, грн.
Адаптований телефон з клавішею SOSвід 399

Найкраще рішення – комбінування різного типу обладнання. Наприклад, вдома встановлена сигналізація з тривожною кнопкою, використовується «бабцяфон», а на ключах підчеплено маячок.

Все обладнання дозволено до використання на території України, відповідає необхідним вимогам і нормативам, сертифіковане в системах УкрСЕПРО та ISO 9001.

Олег Лозінський
Олег Лозінський
Начальник пульта централізованої охорони «Альянс-безпека». Досвід роботи з системами безпеки з 2004-го року

Звертаємо вашу увагу на те, що в інтернеті можна знайти достатню кількість моделей обладнання з розряду «дешевий Китай до 1000 гривень», яке чудесним чином матиме безліч позитивних якостей на кшталт датчика падіння, водонепроникності, протиударний корпус, крокомір, пульсомір, функцію гучного зв'язку тощо, але ми працюємо виключно з обладнанням, описаним в цій статті. Чому? Інше обладнання при тестах показало свою ненадійність (найдешевші комплектуючі, огидна якість збірки, часті збої). Не можна допускати ризик у питаннях, де на кону стоїть людське життя.

Низькоякісне обладнання медичного спрямування
Обладнання, що не задовольнило нас своєю якістю

Принцип роботи медичної сигналізації

При натисканні на кнопку, на спеціалізований колл-центр надходить сигнал про виникнення непередбаченої ситуації. Наші фахівці відразу передзвонюють людині, від якої прийшов сигнал, для з’ясування причин того, що сталося. З’єднуються з родичами, знайомими для повідомлення обставин ситуації, що склалася. У разі необхідності організується виклик швидкої допомоги або інших екстрених служб.

У деяких випадках може виникнути ситуація, що абонент через погіршення самопочуття, падіння або втрату свідомості не може вчасно сповістити наших співробітників. Для таких випадків існує спеціальне обладнання, яке в автоматичному режимі подає сигнал в колл-центр про падіння людини. У цьому випадку наші співробітники намагаються додзвонитися до абонента. Навіть якщо абонент не відповідає або не може нічого сказати, організовується виклик служб порятунку. Паралельно з організацією рятувальних заходів відбувається оповіщення родичів.

Переваги медичної сигналізації для пенсіонерів

Багато людей похилого віку не завжди можуть повноцінно використовувати сучасні телефони й гаджети. На це існує багато причин. Серед них – недостатність знань, складність використання та інші варіанти. Не варто забувати, що з часом у літніх людей погіршується зір і буває важко щось розгледіти на екрані телефону.

На відміну від телефонів та інших пристроїв, використання медичної сигналізації має наступні переваги:

  1. Для виклику екстреної допомоги не потрібно набирати купу цифр і стежити за їх правильним набором. Досить натиснути на одну кнопку;
  2. У критичних випадках можлива активація кнопки SOS, яка допоможе встановити двоканальний голосовий зв’язок з колл-центром й повідомити про проблеми, що виникли;
  3. Відсутність кабелю дозволяє людині вільно переміщатися по квартирі, здійснювати прогулянки, займатися спортом або домашніми справами;
  4. Вбудований датчик падіння допоможе зреагувати службам порятунку, навіть якщо абонент не зміг активувати тривожну кнопку;
  5. Підключений апарат з передавачем можна використовувати скрізь, де присутній стільниковий зв’язок і / або інтернет;
  6. У деяких моделях пристроїв вбудовано GPS-модуль, який дозволяє швидко і досить точно визначити місцезнаходження людини. Відправити до місця події необхідну допомогу;

Наша програма сигналізації для пенсіонерів також підходить людям, що страждають втратою пам’яті і можуть заблукати в місті або забути свою адресу. При з’єднанні з фахівцями або рідними, їм підкажуть необхідні дані, допоможуть визначити місцезнаходження, нададуть допомогу з доставки людини додому.

Використання сигналізації для пенсіонерів мінімізує ризик виникнення непередбачених ситуацій. При подачі сигналу відбувається активація необхідних заходів. Здійснюється спроба з’єднання з абонентом, з’ясування ситуації в разі помилкового виклику. При відсутності з’єднання або виникненні непередбаченої ситуації здійснюється виклик швидкої допомоги або інших екстрених служб.

Ми розуміємо, що людина у віці або така, що має обмежені можливості, не завжди може своєчасно викликати собі допомогу. Саме тому ми і запустили дану послугу, що дозволить знизити ризик виникнення подібних ситуацій і, при необхідності, дасть можливість надати своєчасну допомогу.

Абонентська плата

Абонентська плата становить 250 гривень на місяць (~ 8 гривень на день) і включає в себе цілодобове спостереження за показниками обладнання, встановленого у клієнта, та негайний зв’язок з абонентом у разі отримання сигналу «SOS», оповіщення рідних і сусідів у разі настання надзвичайної ситуації.
Також можливо за 100 гривень на місяць замовити додаткову опцію «контрольний дзвінок»: у встановлений клієнтом час наш оператор буде здійснювати дзвінок абоненту, уточнювати чи все у нього в порядку. Якщо з абонентом немає зв’язку та / або йому погано, терміново сповіщаються контаткні особи.

Дарина Устименко
Дарина Устименко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задать питання

Хочете замовити медичну сигналізацію для своїх близьких? Для того, щоб зробити замовлення послуг в Києві або в будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас знайдеться, чим Вас зацікавити 😊

Часті питання
За запитом «медична тривожна кнопка» пошук видає декілька десятків різних моделей. Ви з усіма працюєте?

Ні, ми працюємо з дуже обмеженим числом обладнання (детальніше в цій статті). Якщо коротко, то 99% пропозицій на ринку ми відсіяли після тестів через їх вкрай низьку якість.

Які технічні рішення ви пропонуєте для спостереження та допомоги літнім та/або людям з обмеженими можливостями?

Ми пропонуємо: встановлення тривожної кнопки з виведенням сигналу на цілодобову станцію моніторингу, кулони й браслети, GPS-трекери, маячки та адаптовані телефони.

Скільки становить абонентська плата в місяць?

Вартість цілодобового спостереження становить 250 гривень на місяць. Також за 100 гривень на місяць можна замовити додаткову послугу: наш оператор буде у встановлений час здійснювати дзвінок абоненту та з'ясовувати чи все у нього в порядку.

АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
За запитом «медична тривожна кнопка» пошук видає декілька десятків різних моделей. Ви з усіма працюєте?

Ні, ми працюємо з дуже обмеженим числом обладнання (детальніше в цій статті). Якщо коротко, то 99% пропозицій на ринку ми відсіяли після тестів через їх вкрай низьку якість.

Які технічні рішення ви пропонуєте для спостереження та допомоги літнім та/або людям з обмеженими можливостями?

Ми пропонуємо: встановлення тривожної кнопки з виведенням сигналу на цілодобову станцію моніторингу, кулони й браслети, GPS-трекери, маячки та адаптовані телефони.

Скільки становить абонентська плата в місяць?

Вартість цілодобового спостереження становить 250 гривень на місяць. Також за 100 гривень на місяць можна замовити додаткову послугу: наш оператор буде у встановлений час здійснювати дзвінок абоненту та з'ясовувати чи все у нього в порядку.