Датчик затоплення

Останні дослідження показали, що фізичний знос водопровідних трубопроводів в Україні починає наближатися до позначки у 80%. Виходячи з цього, зовсім не дивними виглядають постійні прориви водопроводів та інші подібні аварії. Але людям, як то кажуть, від цього не легше. Одна справа, коли нетривалий відрізок часу (поки проводиться «латання дірок») відсутнє водопостачання. Звісно, це доставляє ряд незручностей, але з цим можна змиритися.

Зовсім інший випадок – прорив труби, коли починає заливати водою квартиру або інше приміщення. Запобігти подібному нещастю складно, адже необхідно міняти всю систему. Всі розуміють, що найближчі роки на це особливо розраховувати не слід. Що робити в цій, здавалося б, тупиковій ситуації? Вихід є і він дуже простий і головне, дуже бюджетний: встановити собі датчик затоплення, який дозволить почати діяти, коли ця проблема виникла, а не дізнатися про те, що трапилося по приходу додому з роботи від сусідів «яким ви тепер винні новий ремонт». Дозвольте поділитися з вами деталями з приводу цього питання.

Як це працює

Для початку слід пояснити принцип, за яким будується система, в якій буде функціонувати наш датчик затоплення. Працює він за тим же принципом, що і звичайний сенсор з системи охоронної сигналізації, датчик диму, вібродатчик (або кнопка тривожної сигналізації): при фіксуванні події подається сигнал на охоронний прилад, який, у свою чергу, його обробляє та надсилає відповідне повідомлення на цілодобовий пульт централізованої охорони.

Звертаємо вашу увагу, що без охоронного приладу датчик затоплення працювати не зможе.

Де варто встановити датчик затоплення? Виходячи з нашої практики, можемо порекомендувати наступну область застосування подібного обладнання:

 • Багатоквартирний будинок;
 • Приватний будинок;
 • Офісне приміщення;
 • Магазин.

Зазначене обладнання є обов’язковим до установки на об’єктах, де можуть перебувати діти та/або літні люди. Пов’язано це з тим, що зазначеними категоріями людей можуть бути допущені помилки під час експлуатації водопроводу (наприклад, забули вимкнути кран, випадково пошкодили змішувач і т.д.). Крім того, неповнолітні діти та/або пенсіонери, у разі якоїсь надзвичайної події, найімовірніше розгубляться, так що дорогоцінний час, який міг би піти на боротьбу з проблемою, буде витрачено марно і майну буде завдано серйозної шкоди.

Наслідки прориву труби
Наслідки прориву труби

Приклад роботи

Давайте уявимо гіпотетичну ситуацію:

 • Двокімнатна квартира у спальному районі міста, обладнана сигналізацією, в т.ч. були встановлені датчики затоплення.
 1. О 14:26, в самий розпал робочого дня, із-за фізичного зносу труб виникло пошкодження водопроводу на одній з ділянок, що пролягає всередині будинку. В наслідок зазначеної поломки, одну з квартир почало заливати водою: з розеток почала витікати вода, на підлозі стали утворюватися калюжі;
 2. 14:27 внаслідок підвищення рівня вологості у приміщенні спрацював датчик: на пульт цілодобової охорони приходить повідомлення «Датчик затоплення – Квартира, коридор»;
 3. 14:27 оператор пульта охорони приймає повідомлення і відразу намагається донести інформацію про спрацювання системи: відкриває оперативну картку об’єкта та починає в терміновому режимі обдзвонювати всіх зазначених замовником для цих цілей осіб;
 4. 14:29 оператор додзвонилася до клієнта і передала інформацію про проблему;
 5. 14:31 клієнт додзвонився до сусідки-пенсіонерки, що має доступ до підвального приміщення, де можна перекрити стояк, на якому сталася аварія. Попутно здійснено дзвінок закріпленому за будинком слюсарю-сантехніку;
 6. 14:52 клієнт прибув додому для оцінки завданих збитків. Завдяки своєчасному втручанню нанесена досить незначна шкода майну, а квартира поверхом нижче не затоплена.

Варіанти підключення послуги

Звертаємо вашу увагу на те, що в разі необхідності, датчик затоплення в складі охоронної сигналізації буде підключено день-в-день. Наприклад, вранці ви залишили заявку на монтаж, до обіду кошторис ми погодили та приступили до монтажу. До вечора ваш об’єкт буде вже під нашою охороною.

Опис *Вартість, грн.
Перехід від іншої компанії (виїзд інженера, аудит системи, пере підключення на наш пульт охорони)Безкоштовно
Датчик затоплення + сигналізація (вхідна група) (охоронний прилад, датчик руху, датчик відкриття дверей, датчик затоплення + монтажні роботи)від 4200
Датчик затоплення + сигналізація (охоронний прилад, датчики руху, датчики розбиття скла, датчики відкриття дверей і вікон, датчик затоплення + монтажні роботи)від 5999

* Виїзд інженера, телефонні консультації, виставлення кошторису — безкоштовно. Можлива розстрочка до 2-х місяців.

** З вартістю охоронних послуг ви можете ознайомитися у цьому розділі (оберіть те, що вас цікавить: офіс, квартира, приватний будинок і т.д.). Спостереження за датчиком затоплення – наша додаткова опція, яку ми надаємо для наших клієнтів на безкоштовній основі.

Датчик затоплення: Як замовити послугу?

Для того, щоб отримати безкоштовну консультацію по охоронній сигналізації та/або здійснити підключення на пульт централізованої охорони скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

Рейтинг
( 4 оцінки, середнє 5 з 5 )
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА