Встановлення пожежної сигналізації

Забезпечення безпеки людини в період трудової діяльності – є основним завданням будь-якого керівника. Пожежна безпека передбачає своєчасне світлозвукове або голосове оповіщення про можливу загрозу життю та здоров’ю, передачу інформації в екстрені служби й максимальний захист від загоряння. Встановлення пожежної сигналізації дозволить забезпечити оптимальний рівень захисту працівників і відвідувачів.

Кому потрібна пожежна сигналізація

Пожежна безпека – це пріоритетне завдання для всіх груп населення, як в приватному порядку, так і в умовах виробництва. Можливий монтаж обладнання для дому, магазину, невеликого офісу. Але все ж є групи приміщень, що в першу чергу потребують монтажу пожежної сигналізації:

 • Дошкільні та шкільні освітні установи;
 • Виробничі цехи;
 • Великі корпоративні фірми;
 • Заклади охорони здоров’я;
 • Склади та території, на яких розміщуються вибухонебезпечні речовини;
 • Місця масового скупчення людей (торгово-розважальні центри, бізнес-центри, тощо).

Всі представлені категорії будівель і установ мають роботу з великим потоком людей, а забезпечення безпеки їх роботи регламентується законодавчою базою. Так що поставити чи ні подібну систему – не відкрите питання, а це те, що зробити просто необхідно. Або за цим неминуче підуть величезні штрафи від пожежної інспекції, а об’єкт буде зачинено до виправлення проблеми. Не кажучи вже про те, що в разі надзвичайної події, відсутність технічних засобів захисту може спричинити за собою загибель людей.

Пожежна сигналізація для об'єкту

Фахівці з установки пожежної сигналізації

Установка автоматичної охоронно-протипожежної сигналізації – складне завдання, що вимагає детального підходу та належного рівня кваліфікації інженера. Охоронна компанія “Альянс-Безпека” – відмінний вибір для всіх категорій населення й виробничих груп.

Переваги вибору фахівців нашої компанії:

 1. Висока кваліфікація фахівців – запорука успішної діяльності на ринку систем безпеки. Належний рівень роботи з обладнанням і якісне встановлення забезпечується завдяки постійному навчанню працівників, підвищенням кваліфікації, впровадженням новітніх технологій в практику;
 2. Ліцензована діяльність, підтверджена сертифікатами якості та Ліцензією;
 3. Співробітники компанії проводять якісну попередню оцінку будівлі, офісу, установи за станом безпеки. Подальший проект монтажу обладнання розробляється тільки на підставі отриманих й проаналізованих даних;
 4. Проектування та розробка детального плану – важливий етап роботи, якому приділяється максимально можливий час.
 5. Розробкою плану-проекту займаються тільки досвідчені інсталятори, що зможуть забезпечити дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта;
 6. На етапі монтажу основних елементів обов’язково проводиться перевірка всіх деталей і конструкції в цілому.

Співробітники компанії на підставі укладеного договору проводять регламентну планову перевірку функціонуючої системи безпеки. При виниклій необхідності може бути проведена позапланова перевірка з усуненням неполадок обладнання. Ретельний контроль за оптимальним функціонуванням протипожежного обладнання – обов’язковий пункт технічного обслуговування.

Дайте відповідь на кілька запитань і дізнайтеся, яка система найкраще підійде для вашого об'єкта.
Отримайте безкоштовну консультацію з нашим фахівцем

Оціночна вартість послуг компанії

Кінцева вартість варіює у великому ціновому діапазоні, і залежить від ряду факторів:

 • Потреби клієнта;
 • Встановлені терміни створення проекту та монтажу обладнання;
 • Якість обладнання;
 • Рівень складності проекту;
 • Квадратура приміщення.

Оцінка вартості послуг компанії проводиться в індивідуальному порядку для кожного клієнта. Всі фінансові вкладення відповідають гарантованій якості конструкції, яку буде змонтовано.

Додаткова послугаЦіна, грн. (точна вартість розраховується в індивідуальному порядку)
Обслуговування та випробування протипожежного водопроводу (перевірка напору пожежних кранів, водовіддачі, тощо)від 1900
Технічний висновок для пожежної інспекціївід 2500
Розробка та виготовлення планів евакуації при пожежі (схема, стенд-схема, на каркасі, тощо)від 500
Розрахунок категорії за вибухопожежною та пожежною небезпекою, визначення класу зони за правилами улаштування електроустановоквід 1500
Вогнезахист конструкцій та матеріалів просочення, фарбування (деревини, металу, повітроводів та ін.)від 40
Протипожежні штори та плівка (вогнестійкість Е 15,30, 45), м²від 600
Протипожежні двері та ворота (розпашні, секційні, відкатні, рулонні)від 3500
Розробка декларації пожежної безпекивід 3000
Установка вогнезатримуючих клапаніввід 7000
Ремонт пожежної сигналізаціїЦіна договірна *

* Звертаємо вашу увагу, що при необхідності проведення ремонту, майстер здійснить виїзд на ваш об’єкт і зробить попередню оцінку всього стану системи. Цілком можливо, що поломка має не критичний характер і відновити працездатність пожежної системи можна буде без демонтажу. Якщо ж полагодити на місці не вийде, то буде надано рекомендації щодо вирішення проблеми або виставлено кошторис на капітальний ремонт.

Охоронно-протипожежна сигналізація: огляд установки

Система пожежної сигналізації являє собою ланцюг технічних пристроїв, що працюють в єдиному узгодженому режимі. Головне завдання конструкції – забезпечення безпеки підконтрольної території з максимальним охопленням нагляду. На практиці часто зустрічається монтаж декількох захисних систем, що включають в себе й засоби охорони і сигналізації про проникнення. Підхід до комбінованої установки систем безпеки вельми популярний серед керівництва виробничих територій.

Якщо дуже спрощено, то протипожежна установка складається з декількох технічних блоків:

 • Блок центрального управління. Являє собою персональний комп’ютер, обладнаний спеціалізованим програмним забезпеченням для проведення охоронної діяльності;
 • Аналітичний блок. Включає в себе мережу для збору та аналізу інформації, що надходить від встановлених датчиків;
 • Сенсорний блок. Являє собою серію датчиків, встановлених згідно підготовленому проекту по периметру підконтрольної будівлі або території. Залежно від типу загрози розрізняють датчики димові, теплові сенсори, що реагують на відкритий вогонь, рівень температури в зоні сприйняття;
 • Допоміжний блок – ряд шлейфів, що сполучають основні блоки між собою і забезпечує живлення сенсорів;
 • Блок оповіщення. Дана група пристроїв призначена для залучення уваги людей на підконтрольній території. Це можуть бути звукові та світлові маячки, або їх оптимальна комбінація.

Для більшості конструкцій передбачений монтаж і підключення додаткового приймально-контрольного блоку. Завдання даної групи – забезпечення безперебійної роботи інших блоків, передача сигналів, що надходять на центральний ПК, активація режиму тривоги та подача сигналу в пункт централізованого управління.

Різновиди охоронно пожежних установок

Програми протипожежної безпеки відрізняються за своїм складом і типом функціонування. Критеріями, що визначають вид пристрою, виступають типи сенсорних датчиків, поріг сприйняття подразника, особливості передачі даних на центральний ПК. Розрізняють такі різновиди протипожежних установок:

 1. Порогова модель;
 2. Адресні системи безпеки;
 3. Адресно-аналогові системи пожежної безпеки.

Вибір проекту в кожному конкретному випадку залежить від типу будівлі або території, потреб замовника і фінансового забезпечення. Також розрізняють провідні та бездротові монтовані конструкції. Врахування даного параметру позначиться на вартості проекту й монтажних робіт.

Особливості порогових моделей

У деяких проектах можна зустріти іншу назву даної системи – неадресна (безадресна), традиційна установка. Головний принцип встановлення – допустимий поріг сприйняття сигналу. Кожен сенсор має тільки два стани – “норма” і “пожежа”. Фіксація датчика в положенні “пожежа” автоматично змінює рівень опору у шлейфі.

До переваг вибору даного виду захисного пристрою слід віднести вбудований датчик несправності самого шлейфу, що виключає помилкові оповіщення про загоряння. Істотний недолік роботи традиційної конструкції – монтаж до 20 сенсорів на одному шлейфі, що ускладнює локальний пошук місця займання або задимлення.

Адресні системи безпеки

Адресно-порогова модель являє собою більш досконалий варіант обладнання. Кожен сенсор має вбудовану універсальний адресу, що дозволяє аналітичному блоку швидко та точно визначати локус загоряння. У порівнянні з попереднім варіантом значно розширено список положень датчика: «норма», «пожежа», «запиленість» і багато інших. Подібна система дозволяє виключити несправність шлейфу і безпосередньо сенсора в певному локусі. Монтаж обладнання адресного типу вимагає від фахівців дотримання ряду правил:

 • Обов’язковий розрахунок підконтрольної площі з урахуванням зони обслуговування для одного сенсора. Датчики повинні охопити всю територію обслуговування, без “сліпих” зон;
 • Передбачений контроль працездатності кожного датчика з розробленим сигналом тривоги;
 • Можливість заміни несправного датчика.

Всі інші блоки – аналітичний, центрального управління – влаштовані за схожим принципом.

Адресно-аналогова система безпеки

Відноситься до найбільш універсальних моделей протипожежної безпеки. Основний принцип пристрою підпорядковується загальним правилам, але змінена система активації датчиків. Рішення про фіксацію сенсора в положенні “пожежа” приймає центральна панель управління. Подібна методика дозволяє повністю виключити вплив зовнішніх факторів: запиленості, коливань температурного режиму (не пов’язаних із загорянням). В адресно-аналогової конструкції вперше з’являються нові адресні лінії – кільце та зірка, які попереджають швидкий вихід обладнання з ладу (як у випадку стандартної шини). Передбачені також спеціальні ізолятори, що забезпечують коротке замикання в ланцюзі. Саме завдяки впровадженню новітніх технологічних прийомів вартість адресно-аналогової установки перевищує середні цінові показники.

Монтаж та налаштування пожежної сигналізації

Монтаж та встановлення охоронно-протипожежної сигналізації

Установка пожежної сигналізації включає кілька послідовних етапів:

 • Оцінка підконтрольної території;
 • Розробка проекту;
 • Монтаж основних блоків конструкції;
 • Контрольний запуск і налагодження роботи всіх елементів;
 • Технічне обслуговування обладнання протягом експлуатації.

Для оптимальної роботи конструкції необхідно точне дотримання всіх зазначених етапів.

Оцінку підконтрольній території здійснюють співробітники компанії при першому виїзді за запитом клієнта. Обов’язково проводиться аналіз будівель, призначення території (виробничі бази, складські приміщення, освітні установи), системи входу і виходу, кількість приміщень та можливі точки виникнення вогню.

Площа, м²Ціна, гривень
до 50від 13900
до 100від 17900
до 200від 21900
понад 200Ціна договірна

Проектування пожежної сигналізації

Найперший та найбільш важливий етап роботи монтажного підприємства. Розробка проекту включає наступні кроки:

 • Вибір обладнання: центральних пультів і периферичних пристроїв, шлейфів (шини, зірка, кільцеві пристрої);
 • Вибір матеріалу для ліній зв’язку (внутрішнього та зовнішнього монтажу);
 • Підбірка сенсорних пристроїв за типом реагування;
 • З урахуванням будівлі та розташування приміщень відзначаються місця установки датчиків;
 • Окремо складається схема прокладки кабельних ліній та розташування центрального блоку управління.

Готовий проект має бути узгоджений зі замовником. Він вступає в дію тільки після офіційного затвердження клієнтом.

Проектування пожежної сигналізації

Нижче представляємо для ознайомлення приблизну вартість послуг з проектування протипожежної системи (створення проекту) об’єкту (будівля, магазин, офіс, квартира, приватний будинок, багатоквартирний будинок, тощо). Звертаємо вашу увагу на те, що точний розрахунок можливий лише після відвідування вашого об’єкту нашим інженером:

Площа, м²Ціна, гривень
до 30від 1500
до 50від 2000
до 100від 3000
до 200від 4500
до 400від 7800
до 1000від 9750
до 2000від 14350
до 3000від 19600
до 5000від 25200
до 7000від 28600
до 10000від 32450

Приблизна вартість на проект порошкового або аерозольного пожежогасіння:

Площа, м²Ціна, гривень
до 30від 2850
до 50від 3800
до 100від 5700
до 200від 8550
до 400від 14820
до 1000від 18525
до 2000від 27265
до 3000від 37240
до 5000від 47880
до 7000від 54340
до 10000від 61655

Монтаж основних блоків системи

Існує ряд параметрів, відповідно до яких мають здайснюватися монтажні роботи:

 • Центральний блок управління розташовують в окремому приміщенні. Доступ до нього повинен бути обмежений технічним персоналом;
 • Величезна увага приділяється лініям електроживлення та зв’язку, які повинні бути стійкими до впливу вогню, ізольовані від зовнішніх впливів. Обов’язковий поділ каналів зв’язку та живлення датчиків;
 • Змінюється підхід до монтажу зовнішніх і внутрішніх ліній зв’язку. Норми й вимоги регламентуються технічним правилами;
 • Для систем оповіщення застосовують провідник великого перетину, щоб забезпечити безперебійну роботу;
 • Відстані між суміжними проводами не повинні бути менше 0,5 метра, що виключає одночасне пошкодження декількох блоків;
 • Розташування сенсорів залежить від площі приміщення. Датчики встановлюються в точках появи відкритого вогню, щоб забезпечити максимально швидку сигналізацію про загоряння;
 • Члени монтажної бригади та інженери проводять пояснення технічному персоналу щодо правил експлуатації установки.

Звернення за допомогою до кваліфікованих фахівців дозволяє отримати гарантований монтаж обладнання згідно з технічними нормами та правилами.

ПослугаЦіна, гривень
Монтаж безадресної пожежної сигналізаціївід 13900
Монтаж адресної пожежної сигналізаціївід 99900
Світлозвукове оповіщення при пожежівід 19900
Голосове сповіщення при пожежівід 79900
Інсталяція системи димовидалення *Ціна договірна

* у систему димовидалення вашого об’єкту може бути включено:

– Світлоаераційні, зенітні стрічкові, точкові та акрилові ліхтарі;

– Протипожежні, димові люки для виходу дах;

– Вертикальні світлоаераційні смуги;

– Система управління стулками.

Контрольний запуск і налагодження роботи

Даний етап роботи обов’язковий для всіх типів пристроїв протипожежного захисту. Перевірці підлягають:

 • Технічні пристрої;
 • Лінії зв’язку та живлення;
 • Цілісність кабелю на всьому протязі;
 • Налагодженість роботи сенсорів;
 • Перевірка коректності даних за сигналами, що приходять на цілодобовий пульт стеження за сигналізацією.

Допуск системи до роботи можливий тільки після проведення контрольної перевірки фахівцями компанії. Також передбачена можливість інсталяції комбінованих систем захисту на конкретному підприємстві (умови заздалегідь обговорюються зі замовником).

Технічне обслуговування системи

Діагностика роботи охоронно-пожежної системи – це планова щомісячна частина технічного обслуговування.

Ціни на обслуговування систем пожежної сигналізації та GSM оповіщення:

Обслуговування, ціна грн./міс.Спостереження пультом, ціна грн./міс.Обслуговування + спостереження, ціна грн./міс.
від 450від 300від 680

* спостереження пультом – цілодобовий моніторинг за станом охоронно-пожежної сигналізації на пульті централізованого спостереження. Вказана послуга дозволяє своєчасно виявляти поломки, швидше реагувати на спрацьовування системи.

У разі виникнення несправностей під керівництвом експерта проводиться аналіз, виявлення її причини та виправлення помилок / недоліків. Можливі причини збоїв в роботі:

 • Вихідний брак обладнання та ліній зв’язку;
 • Помилки на етапі транспортування з можливим пошкодженням техніки;
 • Дефекти на етапі монтажних робіт;
 • Некоректна експлуатація клієнтом;
 • Несвоєчасне технічне обслуговування встановленого обладнання;
 • Тривалий термін експлуатації, що перевищує допустимі норми.

Оцінку проблеми, що виникла, і методи усунення несправності експертна група повідомляє замовнику після проведення аналізу отриманих даних.

Зверненіться за допомогою до фахівців охоронної компанії “Альянс-Безпека”. Це рішення забезпечить вам гарантоване виконання всіх вимог Закону по установці та експлуатації протипожежної системи.

Дарина Устименко
Дарина Устименко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»

Хочете замовити монтаж систем пожежної безпеки? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо.

Рейтинг
( 5 оцінок, середнє 5 з 5 )
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА