Контроль доступу

Контроль доступу (СКУД, система контролю і управління доступом) – сукупність технічних засобів, метою встановлення яких є побудова на об’єкті такої системи, при якій ймовірність потрапляння в приміщення сторонніх осіб зведена до нуля. Більш того, за допомогою цієї системи можна також контролювати переміщення співробітників, наприклад, їх прибуття/відбуття з роботи. Насправді, варіації та можливості СКУД дуже широкі. Дозвольте поділитися з вами деталями щодо цього питання.

Як це працює

Насправді у розряд пристроїв категорії «Контроль доступу» підпадає безліч різноманітних технічних засобів, створених для виконання абсолютно різнопланових завдань. Ось самі широко застосовані засоби з цієї категорії:

  • Турнікет

Як правило, встановлюються на в’їзді на огороджену територію (в даному випадку також часто застосовується шлагбаум / автоматика для воріт) або відразу на вході в приміщення в складі контрольно-пропускного пункту з інспектором охорони, для коректності проходження контролю. Акредитовані візитери (працівники, відвідувачі з тимчасовим допуском) мають картку або брелок, який вони прикладають до зчитувача та безперешкодно проходять далі. Всі, у кого цього допуску немає, мають попередньо поговорити з охоронцем і вже той, за згодою свого керівництва / або представників орендарів, запускає відвідувача далі.

Контроль доступу

  • Домофони, відеодомофони

Як правило, панель виклику домофона монтується на вулиці поруч зі вхідними дверима. Прості моделі дозволяють перемовлятися між пристроями у режимі «вулиця-встановлений пристрій у квартирі/будинку/офісу», здійснювати вхід у приміщення шляхом використання запрограмованого ключа (картки, брелока). Більш дорогі моделі (відеодомофони) обладнані вбудованою камерою, що дозволяє «приймаючій стороні» роздивитися відвідувача.

  • Електромеханічні, електромагнітні, біометричні замки

«Розумні», більш досконалі та зламостійкі замки, що відкриваються шляхом введення секретного пароля на спеціальній клавіатурі або шляхом зчитування відбитків пальців, малюнка сітківки або райдужної оболонки ока, такі, що сканують обличчя або реагують на голосові команди певних людей. Щоб уникнути складнощів, коли підтвердити таким шляхом свою особистість важко (наприклад, внаслідок певних фізичних змін зовнішності або зникнення голосу тощо), конструкція передбачає відкриття замку «по старому», використовуючи спеціальний ключ. У цьому напрямку можна виділити цікаві розробки на кшталт замку “KNOCK N’lock (замок «Дятел»). Даний замок відмикається шляхом використання спеціального брелока, який направляє унікальний звуковий сигнал на замок.

А ще

  • Металодетектори, акустомагнітні антикражні системи

Також в деякому роді їх можна віднести до СКУД. Металодетектори можуть бути виконані як у вигляді рамки, через яку проходить відвідувач, або мати ручне виконання. Акустомагнітні охоронні системи використовуються для виявлення виносу з магазину товарів. При спробі винести товар, антикрадіжна рамка зреагує на датчик, закріплений на товарі (одяг, взуття, елітний алкоголь і т. д.).

  • Кнопка виходу

На сьогоднішній день на ринку присутня досить широка різноманітних моделей: починаючи від найпростіших, що відчиняють двері на вихід шляхом натискання на кнопку і закінчуючи більш досконалими, що мають більш розширений функціоналом і деколи вельми футуристичний дизайн. Моделі середнього та високого цінового сегмента найчастіше навіть і не вимагають для відкриття натискання кнопки, а обладнані сенсорами, що реагують на проведення поруч рукою, що дуже зручно та гігієнічно.

Приклад роботи

Підприємство-замовник – успішна компанія, що займає весь поверх і орендує 11 кабінетів + приміщення господарського типу. За завданням керівника компанії було здійснено розмежування на зони доступу в залежності від рангу/посади співробітника (співробітникам видано картки з відповідним доступом). Таким чином, контроль доступу було запрограмовано за наступною схемою:

  1. Директор. Доступ у всі приміщення: вхід в офіс, кабінет директора, приміщення серверної, кабінет бухгалтерії, кабінет HR-менеджера, п’ять офісних приміщень, архів, кухня, санітарна кімната;
  2. Головний бухгалтер. Має наступний доступ: вхід в офіс, кабінет бухгалтерії, п’ять офісних приміщень, архів, кухня, санітарна кімната;
  3. Помічник бухгалтера. Має наступний доступ: вхід в офіс, кабінет бухгалтерії, п’ять офісних приміщень, кухня, санітарна кімната;
  4. HR-менеджер. Має наступний доступ: вхід в офіс, кабінет HR-менеджера, п’ять офісних приміщень, кухня, санітарна кімната;
  5. Начальник технічного відділу. Має наступний доступ: вхід в офіс, приміщення серверної, п’ять офісних приміщень, кухня, санітарна кімната;
  6. Програмісти. Мають такий доступ: вхід в офіс, п’ять офісних приміщень, кухня, санітарна кімната;
  7. Програмісти-Стажери. Мають такий доступ: вхід в офіс, офісне приміщення, де вони проходять стажування, кухня, санітарна кімната.

Контроль доступу: Як замовити послугу?

Звертаємо вашу увагу на те, що виїзд інженера, телефонні консультації, виставлення кошторису — безкоштовно. Можлива розстрочка до 2-х місяців.

Для того, щоб отримати безкоштовну консультацію скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

Рейтинг
( 4 оцінки, середнє 5 з 5 )
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА