Охорона квартири

Охорона квартири

Навіть броньовані двері та хитрий замок не вбережуть від злодіїв. Тому бажано захистити квартиру або будинок системою відеоспостереження, а ще краще – охорона квартири. В такому випадку, вам буде необхідно встановити пультову сигналізацію, і тоді за житлом стежитимуть навчені і озброєні охоронці.

Зміст статті:

  1. Може, нам пощастить?
  2. Всевидюче око;
  3. І миша не пробіжить;
  4. Вибір сигналізації;
  5. У відпустку – без нервів;
  6. Швидше вітру;
  7. Досвід читача.

Може, нам пощастить?

Щоліта квартирні злодії збирають багатий «урожай». За даними Міністерства внутрішніх справ, в червні-серпні в Україні відбувається на 10-15% більше квартирних крадіжок, ніж восени і взимку. Більшість українців відправляють у відпустки і залишають своє житло без нагляду. І зловмисники не втрачають можливість перевірити на міцність дверні замки та вікна.

Звичайно, коли квартира або будинок застраховані, то в разі крадіжки господарі отримають виплату і зможуть компенсувати збитки. Хоча страховка все одно не вбереже від проникнення злодіїв. Та й домогтися компенсації від страхової компанії не завжди просто. Інша справа охоронна сигналізація в квартирі, яка не тільки допоможе відвадити злочинців від житла. А якщо сталася крадіжка, вона істотно збільшує шанси їх затримання.

Забігаючи трохи наперед, хотілося б відзначити, що найкращий захист для будинку або квартири – це пультова сигналізація з відеоспостереженням. Адже навіть якщо в житло заберуться злодії – камери це зафіксують і допоможуть знайти злочинця.

Всевидюче око

Немає бажання розщедрюватися на охоронну систему? Можна встановити відеоспостереження в квартирі (як в приміщенні, так і за його межами). Найпростіший варіант – аналоговий комплект відеоспостереження. Принцип його роботи наступний: до спеціального реєстратору підключаються камери. Реєстратор отримує з камер зображення і записує отриману «картинку» на жорсткий диск, де відео зберігається деякий час (наприклад, тиждень або дві). Записаний матеріал можна переглядати, копіювати, обробляти.

Головна перевага такої системи в тому, що вона відносно дешева. Комплект, що складається з відеореєстратора і шести-восьми камер, можна придбати десь за 3000-5000 грн. Але справа тільки у відсутності господарів толку від одного відеоспостереження буде мало, оскільки стежити в режимі онлайн, що відбувається в будинку або квартирі, неможливо.

Так, камери без проблем зафіксують крадіжку. Але запобігти її не допоможуть. Хіба що зроблена з їх допомогою запис стане додатковим доказом в суді, якщо зловмисників вдасться притягнути до відповідальності.

Так що більш переважно вибирати систему відеоспостереження з функцією IР. Вона також складається з камер і реєстратора. При цьому IР-камера, по суті, є найпростішим комп’ютером і оснащена мережевою картою для підключення до локальної або глобальної мережі. Тому зображення, яке приймає реєстратор, можна відразу ж переглядати в режимі реального часу, підключившись до системи віддалено. За допомогою смартфона, планшета або ноутбука.

Так що, перебуваючи навіть десь на морському курорті, можна постійно стежити за тим, що відбувається в будинку або квартирі. І якщо камери зафіксують щось підозріле, власник житла зможе оперативно вжити заходів: сповістити про злом родичів або друзів, які викличуть поліцію. Або повідомити правоохоронцям про інцидент самостійно.

До речі, практично всі IР-системи оснащені камерами з датчиками руху і функцією інформування про те, що в зоні спостереження відбуваються якісь зміни. Скажімо, відчинилися двері або вікно. Як тільки камера фіксує рух, на електронну пошту приходить повідомлення. Це дозволяє моментально з’ясувати, що ж сталося.

І миша не пробіжить

Сигналізація в квартирі, з точки зору захисту від злодіїв, звичайно, більш ефективна. Це автономна система, оснащена CSD / GPRS-модулем і обладнана датчиками, які реагують на рух всередині приміщення. До слова, датчики можна налаштувати так, що вони будуть ігнорувати домашніх тварин і не буде помилкових спрацьовувань. Сигналізація монтується таким чином, щоб перекрити потенційні зони проникнення. Але навіть якщо зловмисник потрапить в будинок або квартиру, домашня сигналізація це зафіксує.

Як це виглядає на практиці. Скажімо, злодієві вдалося зламати дверний замок, і він опинився всередині приміщення. Датчик, встановлений на двері і зреагувати на її відкриття, подає сигнал в систему, яка в свою чергу передає власнику квартири тривожний сигнал. Відправляє йому СМС-повідомлення або здійснює голосовий виклик (для цього і потрібен GSM-модуль). Причому господар житла відразу розуміє, де сталося проникнення.

Додатково в сигналізацію вбудована сирена, яка при необхідності включається і оповіщає про те, що відбувається оточуючих, що, по ідеї, повинно відлякати злодіїв. Автономність сигналізації забезпечується джерелом безперебійного живлення, який прихований від сторонніх очей. І якщо в будинку відключать електрику, система зможе функціонувати ще 10-12 годин
Крім цього, доступ до сигналізації можуть мати кілька людей. Залежно від моделі, до 10 користувачів. Це зручно. Якщо господар квартири часто знаходиться у відрядженнях за межами України, він може підключити, до системи когось із родичів і друзів, які зможуть швидко реагувати на позаштатні ситуації.

Охорона квартири: Вибір сигналізації

GSM-сигналізації бувають як проводового, так і бездротового типу.У першому випадку елементи системи коммутуються між собою проводами. Датчики можна встановлювати на будь-якій відстані від центрального блоку, і стіни не стануть для сигналу перешкодою. Але пошкодження проводів (в тому числі, і зловмисниками) виведе сигналізацію з ладу.
Бездротові датчики передають сигнал на радіочастоті. Як правило, в них реалізований захист від глушіння. Таку систему простіше встановлювати, так як немає потреби «тягнути» дроти і «псувати красу після ремонту». Закріпив датчик там, де потрібно, синхронізував його з центральним блоком і все працює. Але необхідно стежити за рівнем заряду акумуляторів датчиках. А якщо приміщення великої площі (наприклад, двох або триповерховий приватний будинок), не виключено, що сигнал, проходячи через фізичні перешкоди, буде слабшати.

Ще один недолік – досить висока вартість. Наприклад, провідна сигналізація з шістьма датчиками коштуватиме приблизно 12-13 тис. Грн., Її бездротової аналог – 15-16 тис. Грн. Тобто на 20-25% дорожче.

У відпустку – без нервів

Щоб взагалі не переживати за житло, що пустує, можна найняти охоронну фірму. Встановити в квартирі або будинку сигналізацію, яка підключається до диспетчерського пульту. Коли в житло вламуються злодії, на пульт централізованої охорони надходить сигнал тривоги і на місце виїжджає група швидкого реагування.Система «під ключ», куплена безпосередньо в охоронній фірмі, з установкою коштуватиме від 5 до 20 тис. Грн., В залежності від виробника і функціоналу. Чим більше датчиків і чим більше можливостей – тим дорожче. Що добре, така сигналізація цілком і повністю синхронізована з диспетчерським пультом.

І швидше за все, буде працювати без збоїв. Але те, що за неї доведеться заплатити більше, ніж за сигналізацію, куплену і інстальовану самостійно, це однозначно. До того ж, не всі охоронні фірми дозволяють використовувати сторонні системи. Так що всі ці нюанси потрібно уточнювати заздалегідь.

Також власнику житла можуть запропонувати встановити датчики контролю витоку води і побутового газу, а ще датчики, що реагують на загоряння. За кожен додатковий елемент доведеться доплатити від 200 до 1200 грн. При бажанні сигналізацію можна посилити відеоспостереженням. Це збільшить ціну ще мінімум на 3-4 тис. грн.

Охорона квартири
Охорона квартири

Швидше вітру

Послуги охорони квартири оплачуються окремо. У Києві щомісячна плата становить 150-600 грн., В регіонах можна знайти і більш дешеві варіанти, від 100-300 грн. в місяць. Але дуже важливо розуміти, що саме включено в цю плату. Наприклад, може виявитися, що зазначена сума передбачає обмежене число виїздів, і після його вичерпання за виклик охорони доведеться платити.

Тому потрібно дуже уважно вивчати договір, який укладається між господарями квартири або будинку і охоронною фірмою. У ньому, наприклад, прописується час прибуття групи швидкого реагування, яке, як правило, обмежується, 3-7 хвилинами. Також охоронна компанія бере на себе зобов’язання не розголошувати конфіденційну інформацію про клієнтів (адреса їх проживання, коди від сигналізації і т.д.).

Обов’язково прописуються дії охоронців на об’єкті. Наприклад, чи мають вони право зламувати двері, вікна, і хто компенсує збитки, завдані майну.

Ще одна важлива умова – хибні виклики. У когось вони входять в абонплату, а деякі компанії за кожне помилкове спрацьовування штрафують на 50-150 грн.

Охорона квартири: Досвід читача

Світлана, Київ

Влітку ми часто їздимо на дачу на кілька днів, і квартира залишається без нагляду. У свій час просили сина наглядати за житлом. Але коли наших сусідів поверхом вище пограбували, ми вирішили встановити відеоспостереження. У самій квартирі чоловік змонтував дві IР-камери, ще дві встановив зовні. Вікна кімнати і кухні виходять на невеликий сквер, тому є ризик, що злодії спробують забратися в квартиру звідти. При бажанні, ми в будь-який момент підключаємося до камер зі смартфона або ноутбука і бачимо, що відбувається в квартирі. Причому камери дуже чуйно ловлять рух. Пару раз ми залишали вдома собаку, і камери на неї реагували. Чоловік порився в настройках, і більше помилкових спрацьовувань не було.

Якщо вас зацікавила така послуга як охорона квартири в Києві / Київській області / Україні, то хотіли б запропонувати вам співпрацю з нашою компанією. Демпінгові ціни не пропонуємо, але гарантуємо чесне співвідношення ціни і якості.

Телефони (цілодобово):

(044) 360-65-74, (067) 440-90-07, (063) 787-08-78, (066) 213-35-65.

Чи скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

З повагою, ваша охоронна компанія.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА