Бездротова сигналізація Ajax

Бездротова сигналізація Ajax

Бездротова сигналізація Ajax (Аякс) – продукт наших з вами співвітчизників, що справді радує своїм функціоналом і вельми приємним зовнішнім виглядом. Пропоную в цій темі систематизувати все найважливіше і цікаве, що ми знаємо про компанію-виробника і її, не побоюся цього слова, чудових продуктах.

Зміст статті:

 1. Компанія-виробник;
 2. Лінійка пристроїв;
  1. Ajax Hub;
  2. Ajax Hub Plus;
  3. MotionProtect;
  4. MotionProtect Plus;
  5. CombiProtect;
  6. DoorProtect;
  7. DoorProtect Plus;
  8. GlassProtect;
  9. MotionProtect Outdoor.
 3. Сирени Ajax;
  1. StreetSiren;
  2. HomeSiren.
 4. Захист від пожежі;
  1. FireProtect;
  2. FireProtect Plus.
 5. Захист від протікання;
 6. Управління;
  1. SpaceControl;
  2. KeyPad.
 7. Інше обладнання;
 8. В очікуванні запуску;
 9. Аналоги;
 10. Додаток Ajax;
 11. Сигналізація ajax відгуки.

Компанія-виробник

Компанію Ajax Systems була засновано у ще не дуже далекому 2011-му році. Починалося все з невеликої, але вельми амбітної компанії, якій через якихось п’ять років судилося стати творцем найтитулованішої бездротової системи безпеки в Європі (і далеко за її межами). На сьогоднішній день продукцію компанії можна придбати в більш ніж сімдесяти країнах світу. Якщо вірити статистиці, то кількість об’єктів, де використовується обладнання від компанії Ajax, вже давно залишило позаду позначку в 100 000. А де сто тисяч – там і двісті, вірно?

Лінійка пристроїв

Пропонуємо далі розглянути основні характеристики обладнання, не влізаючи в нетрі складних технічних характеристик, зрозумілих до кінця лише профільним технічним фахівцям. Якщо ж ви хочете вивчити зазначене обладнання більш детально, рекомендуємо відвідати офіційний сайт компанії Ajax, або завантажити прикріплені нами інструкції по кожному найменуванню, описаного в цій статті.

Ми пам'ятаємо, як все починалося
Ми пам’ятаємо, як все починалося

Бездротова сигналізація Ajax поставляється в зручному форматі комплектів (так званих StarterKit білого та/або чорного кольору на вибір), які включають в себе стандартний набір обладнання, якого за очі вистачить на 90 % об’єктів: в квартирі, офісі, на складі і т. д. Якщо об’єкт «складний», тобто існує багато можливих місць проникнення, вразливостей, то просто докуповується необхідна кількість датчиків. Отже, в стандартний набір входять: централь Ajax Hub (Аякс Хаб), датчик руху MotionProtect, датчик відкриття дверей/вікна DoorProtect і брелок управління SpaceControl. Про це та інше обладнання з цієї серії ми розповімо далі.

Ajax StarterKit
Ajax StarterKit

Ajax Hub

Ajax Hub – охоронна централь (в народі – «голова» або «мізки»), що відповідає за обробку сигналів і передачу їх на пристрої власників системи і, якщо об’єкт підключений під спостереження на пульт централізованого спостереження, на охоронну компанію.

Основні характеристики:

 • Працює в температурному діапазоні від -10°С до +40°С;
 • Можливість підключення до зазначеного обладнання до ста пристроїв, крім того, ще й до десяти камер відеоспостереження;
 • Захист від глушіння зв’язку, підроблення, незаконного відкриття і вірусів;
 • Працює по двом каналам зв’язку – GSM (за допомогою мобільного зв’язку, інтернету) та/або Ethernet (високошвидкісний інтернет, що надається замовником на об’єкті);
 • Робота без електроживлення завдяки вбудованому акумулятору становить до п’ятнадцяти годин. Але зловживати цим не варто, і якщо у вас на об’єкті відключення 220V – часте явище, то необхідно передбачити додаткове живлення для системи, бо знос і вихід з ладу базового акумулятора з причини частої експлуатації настане набагато раніше строку, вказаного у гарантійному керівництві та маркетинговій інформації.

Можливо, у когось навіть виникнуть питання щодо цього пункту, адже заявлено що сигналізація бездротова. Про яке живлення від мережі, в такому випадку, може йти мова? На жаль, на 100 % від проводів поки не підеш, так що охоронний прилад Ajax Hub в стаціонарному режимі підключається до мережі електроживлення, а вбудоване резервне живлення використовується тільки в крайньому випадку і лише для того, щоб об’єкт не залишився без охорони в разі якоїсь аварії на мережі.

ППК Ajax Hub
ППК Ajax Hub

Мінімальна ринкова вартість Ajax Hub на момент написання статті становить 3840 гривень за готівковим розрахунком і 4608 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію користувача Ajax Hub.

Ajax Hub Plus

Для об’єктів стратегічного значення / таких, де встановлено велику кількість датчиків і камер відеоспостереження, рекомендуємо купувати не стандартний Ajax Hub, а його розширену версію – Ajax Hub Plus. Основна відмінність між цими двома варіантами в більш потужному процесорі і більшому обсязі оперативної пам’яті, збільшенні використовуваних каналів зв’язку (Hub Plus використовує Wi-Fi, Ethernet, WCDMA, GSM-канали), а також у більшому часі роботи без живлення 220V (з п’ятнадцяти до шістнадцяти годин).

Мінімальна ринкова вартість Ajax Hub Plus на момент написання статті становить 6180 гривень за готівковим розрахунком та 7416 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

MotionProtect

MotionProtect – внутрішній (для розміщення у приміщенні) бездротовий датчик руху, завдання якого зафіксувати пересування об’єкта (зловмисника) в радіусі своєї дії.

Живлення датчика здійснюється завдяки вбудованій батареї. Орієнтовний термін роботи без заміни елемента живлення становить до 7 років. Про швидкий розряд акумуляторної батареї ви зможете дізнатися завдяки повідомленням, які будуть надходити зі встановленого на ваш пристрій додатку Ajax. Про встановлення та використання зазначеного додатку ми коротко розповімо далі по тексту.

Датчик має так званий імунітет до тварин. Говорячи простою мовою, він налаштований таким чином, щоб ваші домашні улюбленці (вагою не більше двадцяти кілограм і не вище п’ятдесяти сантиметрів) не створювали хибні спрацьовування сигналізації. Врахуйте, що даний «імунітет» буде проігноровано, якщо тварина буде «гратися» на близькій відстані до датчика. Також слід врахувати, що забуте на провітрювання вікно, викликані поривом вітру коливання штор, включений кондиціонер або нагрівання пристрою завдяки прямим сонячним променям, цілком зможуть викликати хибне спрацьовування сигналізації.

Датчик руху Ajax MotionProtect
Датчик руху Ajax MotionProtect

Мінімальна ринкова вартість бездротового датчика MotionProtect на момент написання статті становить 1010 гривень за готівковим розрахунком і 1212 гривень в т. ч. ПДВ при покупці за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до MotionProtect.

MotionProtect Plus

MotionProtect Plus – трохи більш досконале обладнання (при певних сценаріях), аніж звичайний MotionProtect завдяки вбудованому мікрохвильовому сенсору. Таким чином він має додатковий захист від хибного спрацьовування сигналізації, викликаного роботою кондиціонера, світловим відблиском і т.д. Але, в той самий час, заявлений час функціонування вбудованої батареї у нього менше на 2 роки (орієнтовний термін роботи до 5 років), так і охоронну централь на більш ніж півтора кілометра не розмістиш (зазначена модель зв’язується з хабом Аякс на відстані до 1200 м.).

Мінімальна ринкова вартість бездротового датчика MotionProtect Plus на момент написання статті становить 1580 гривень за готівковим розрахунком і 1896 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до MotionProtect Plus.

CombiProtect

CombiProtect – внутрішній комбінований бездротовий датчик. Не будемо повторюватися і лише скажемо, що за своїми характеристиками зазначене обладнання здебільшого повторює MotionProtect Plus, з тією лише різницею, що зазначений датчик не має вбудований мікрохвильовий сенсор, що попереджує хибні спрацьовування, описані вище, однак, завдяки спеціальному чутливому елементу, ви отримуєте можливість без проблем контролювати цілісність скла (розбиття).

Мінімальна ринкова вартість внутрішнього датчика CombiProtect на момент написання статті становить 1580 гривень за готівковим розрахунком і 1896 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до CombiProtect.

DoorProtect

DoorProtect – внутрішній бездротовий датчик відкриття дверей або вікна. Чутливий елемент зазначеного датчика-так званий “Геркон”. Принцип роботи досить простий: якщо два магніти в період охорони об’єкта роз’єднуються, що відбувається при відкритті дверей / вікна, то на пристрої власників і пульт централізованої охорони (за умови підключення під спостереження) надходить сигнал «Тривога». Орієнтовний термін роботи вбудованої батареї становить до 7 років.

Датчик відкриття Ajax DoorProtect
Датчик відкриття Ajax DoorProtect

Мінімальна ринкова вартість внутрішнього датчика DoorProtect на момент написання статті становить 730 гривень за готівковим розрахунком і 876 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до DoorProtect.

DoorProtect Plus

Як і у датчиків руху MotionProtect, так і у датчика відкриття DoorProtect, є «старший побратим» з більш багатим функціоналом. Таким чином, бездротовий датчик DoorProtect Plus на відміну від базового володіє вбудованим сенсором удару, а також вміє враховувати кут нахилу. Якщо з ударом все зрозуміло – хтось впливає на вікно/двері, але ще не встиг розкрити і тим самим розтиснути контакт у «герконів», то з кутом, мабуть, варто уточнити. Отже, ця важлива функція дозволить вам мати можливість залишати об’єкт під охороною при відкритому на провітрювання вікні, тобто збільшився кут (вікно розкрито злочинцем на повну) і датчик відразу спрацював. Однак слід використовувати зазначену функцію з розумом і не допомагати зловмисникам вас же обкрадати. Нехай звичайне пластикове вікно без протизламної фурнітури і розкривається викруткою за 15 секунд, але іноді і це може зіграти вирішальну роль у тому чи зможе зловмисник потрапити у приміщення, чи буде його схоплено і т.д.

Мінімальна ринкова вартість внутрішнього датчика DoorProtect Plus на момент написання статті становить 1010 гривень за готівковим розрахунком і 1212 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до DoorProtect Plus.

GlassProtect

GlassProtect – бездротовий датчик, націлений на виявлення спроби розбиття скла. Цей датчик спрацює як при ударі по склу, так і через його фактичне розбиття. Фіксує зазначені події на відстані до дев’яти метрів. Величезна перевага GlassProtect перед більшістю конкурентів – захист проти помилкових спрацьовувань на кшталт гавкоту собаки, шуму від розрядів грому, гучного дорожнього трафіку за вікном і т.д. Орієнтовний термін роботи вбудованої батареї становить до 7 років.

Мінімальна ринкова вартість внутрішнього датчика GlassProtect на момент написання статті становить 1130 гривень за готівковим розрахунком і 1356 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до GlassProtect.

MotionProtect Outdoor

MotionProtect Outdoor – вуличний бездротовий датчик руху, основним завданням якого є фіксація пересування зловмисника по периметру об’єкта. Здатен вловити рух об’єкта на відстані до п’ятнадцяти метрів.

Живлення датчика здійснюється завдяки вбудованій батареї. Орієнтовний термін роботи без заміни елемента живлення становить до п’яти років; Датчик має так званий імунітет до тварин (без обмежень за вагою, але не вище вісімдесяти сантиметрів); Обладнання на тестах показало ідеальну для наших широт роботу, як в зимові морози, так і в літню спеку, також датчик має захист від пилу і вологи.

Датчик MotionProtect Outdoor
Датчик MotionProtect Outdoor

Мінімальна ринкова вартість вуличного бездротового датчика MotionProtect Outdoor на момент написання статті становить 3130 гривень за готівковим розрахунком і 3756 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до MotionProtect Outdoor.

Сирени Ajax

Сирена – дуже важливий елемент системи, головне завдання якого – оповіщення про настання тієї чи іншої події на об’єкті (проникнення, розбиття скла, задимлення, затоплення тощо). Сповіщення відбувається завдяки надсилання гучних звукових сигналів і світловій індикації на самому пристрої. Сирена – простий і в той же час досить дієвий аргумент та спосіб впливу на зловмисника. Як показує практика, при включенні звукового оповіщувача злочинець або відразу залишає об’єкт, або скорочує час свого там перебування на 80% від того, який міг би провести у пошуках наживи. Відповідно, завдана шкода відсутня або значно менша від можливої. Компанія Ajax (Аякс) розробила два типи сповіщувачів: вуличну і внутрішню. Давайте розглянемо їх більш детально.

StreetSiren

StreetSiren – бездротова вулична сирена. Працює пристрій як при високих температурах, так і до – 20°С, має вбудований захист від пилу і вологи, живлення від основного джерела – вбудованої батареї, вистачить до 5 років безперебійної роботи (існує можливість живлення сирени від мережі), рівень шуму при спрацьовуванні досягає 113 дБ. Ще одна важлива функція – відображення статусу охорони на об’єкті. Зі звичайним провідним обладнанням ми змушені встановлювати додатковий світлодіод, який у момент постановки/зняття сигналізації блимає, а в період охорони безперервно горить. Завдяки StreetSiren ніяких додаткових світлодіодів встановлювати не треба.

Сирена в усіх відношеннях гарна, але якщо розташування об’єкту допускає, що температура може опуститися нижче 20°С, то ми нашим клієнтам рекомендуємо до установки інше, більш надійне в цьому плані обладнання. Наприклад, вуличну сирену Гном-1, яка до того ж поставляється в металевому антивандальному корпусі, StreetSiren зазначеного захисту не має і розлетиться на друзки від попадання в корпус важкого предмету або від сильного удару палицею.

Бездротова сигналізація Ajax: Вулична сирена StreetSiren
Бездротова сигналізація Ajax: Вулична сирена StreetSiren

Мінімальна ринкова вартість вуличної бездротової сирени StreetSiren на момент написання статті становить 2230 гривень за готівковим розрахунком і 2676 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до StreetSiren.

HomeSiren

HomeSiren – бездротова внутрішня сирена. На відміну від StreetSiren не має додаткового захисту від зовнішнього природного впливу, а також менший термін роботи від батарей, який становить до п’яти років. Причина меншого часу гарантованої роботи криється у меншому числі вбудованих батарей (у вуличній їх 4, а у внутрішній всього 2). Крім того, в даній моделі знижено максимальний звуковий діапазон до 105 дБ. В принципі, цього вистачає з лишком, особливо враховуючи те, що сирену ми встановлюємо всередині приміщення.

Сирена HomeSiren
Сирена HomeSiren

Мінімальна ринкова вартість внутрішньої бездротової сирени HomeSiren на момент написання статті становить 1130 гривень за готівковим розрахунком і 1356 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до HomeSiren.

Захист від пожежі

Ще одна незаперечна перевага розробок компанії Ajax полягає у тому, що під одну централь (хаб) ви можете підключати обладнання різних напрямків. Наприклад, ще не так давно, для охоронної сигналізації вам би довелося купувати один пристрій, а для пожежної – інший. Були (і є) так звані охоронно-пожежні ППК, але в цілому по ринку вони у меншості. Так що було досить розумною ідеєю зробити своє обладнання гнучким, так би мовити, для виконання різнопланових завдань. Одним з таких завдань є захист приміщень від пожежі.

FireProtect

FireProtect – бездротовий пожежний датчик для приміщень, націлений на детекцію диму, виявлення різкого підвищення температури (спрацьовує при перевищенні порогу в 54°С). Має вбудовану сирену гучністю у 85 дБ. Термін роботи від внутрішніх батарей становить до 4-х років.

Мінімальна ринкова вартість внутрішнього пожежного датчика FireProtect на момент написання статті становить 1330 гривень за готівковим розрахунком і 1596 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до FireProtect.

Бездротова сигналізація Ajax: Датчик FireProtect
Бездротова сигналізація Ajax: Датчик FireProtect

FireProtect Plus

FireProtect Plus за всіма своїми характеристиками повторює звичайний FireProtect, з тією лише різницею, що вміє відстежувати наявність чадного газу. А ще він дорожчий :)

Мінімальна ринкова вартість внутрішнього пожежного датчика FireProtect Plus на момент написання статті становить 2030 гривень за готівковим розрахунком і 2436 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до FireProtect Plus.

Захист від протікання

Враховуючи загальну зношеність системи водопостачання в Україні, важливою є можливість оповіщення в разі протікання. Рішення є – бездротовий датчик протікання LeaksProtect. Встановити зазначений датчик може буквально хто завгодно, адже для його установки досить лише покласти детектор на підлогу у місці, де він швидше зможе вловити протікання (під трубою, у ванній кімнаті тощо). Датчик затоплення LeaksProtect спрацює при першому ж попаданні води на один із зовнішніх контактів. Термін роботи від батарей становить до 5 років.

Мінімальна ринкова вартість внутрішнього пожежного датчика LeaksProtect на момент написання статті становить 890 гривень за готівковим розрахунком і 1068 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до LeaksProtect.

Датчик LeaksProtect
Датчик LeaksProtect

Управління

Як бачимо, бездротова сигналізація Ajax має дуже багато можливостей, але дуже важливо вміти грамотно їх використовувати. Як ми згадували раніше контролювати роботу системи можна завдяки зручному додатку на вашому пристрої (смартфоні, планшеті, ноутбуці тощо). У той же час виконання щоденних і навіть рутинних дій на кшталт постановки/зняття об’єкта зі сигналізації набагато простіше здійснювати зі спеціальних пристроїв. До того ж, не варто скидати з рахунків сценарій, при якому єдиний «пульт управління системою», скажімо, мобільний телефон, банально розрядиться. Що в такому випадку робити? Бігати по сусідах з проханням зарядити телефон? Так що вважаємо, що якийсь з перерахованих нижче варіантів – це, як кажуть, must have. Нагадуємо, що в комплект Ajax StarterKit входить один брелок управління сигналізацією SpaceControl.

SpaceControl

SpaceControl – невеликий брелок управління системою. Завдяки цьому пристрою можна ставити/знімати об’єкт охорони, здійснювати часткову постановку під охорону (наприклад, на ніч поставити перший поверх будинку, при розташуванні хазяйської спальні на другому поверсі, ставити під охорону коридор, тощо), використовувати як кнопку тривожної сигналізації. Також не варто забувати і про те, що індикатори на брелоку дозволяють вам розуміти те, в якому стані перебуває ваш об’єкт, під охороною він чи ні. Працює на відстані до 1300 метрів від хаба. Гарантований термін роботи вбудованої батареї становить до 3 років.

Брелок Ajax SpaceControl
Брелок Ajax SpaceControl

Мінімальна ринкова ціна брелока управління сигналізації SpaceControl на момент написання статті становить 480 гривень за готівковим розрахунком і 576 гривень в т. ч. ПДВ при покупці за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до SpaceControl.

KeyPad

KeyPad – більш традиційний метод управління режимами сигналізації, виконаний у форматі внутрішньої бездротової клавіатури. Як правило, її встановлюють при вхідних дверях. Вбудований захист проти підбору пароля заблокує будь-яку можливість зняття об’єкта з-під охорони після декількох невірних вводів коду доступу. Крім того, вбудований функціонал дозволяє завдяки певній комбінації направити на пульт охорони сигнал про тривогу – так зване «зняття під примусом». Тобто припустимо, що вас не дай Бог змушують зняти об’єкт з-під охорони, то ви зможете ввести певний код, при введенні якого візуально буде видно, що на об’єкті бездротова сигналізація Ajax відключена, тобто сирена не спрацює, але на пульт охорони прийде сигнал «Тривога». Час роботи від внутрішніх елементів живлення становить до двох років.

Бездротова сигналізація Ajax: Клавіатура KeyPad
Бездротова сигналізація Ajax: Клавіатура KeyPad

Мінімальна ринкова ціна клавіатури KeyPad на момент написання статті становить 1580 гривень за готівковим розрахунком і 1896 гривень у т. ч. ПДВ при купівлі за безготівковим розрахунком.

Завантажити інструкцію до KeyPad.

Інше обладнання

Крім вищевказаного обладнання компанія також пропонує своїм споживачам всілякі засоби автоматизації на кшталт радіокерованої розумної розетки з лічильником енергоспоживання Socket, рішення для дистанційного керування WallSwitch і Relay. Крім того, завдяки модулям інтеграції uartBridge і ocBridge Plus з’являється можливість інтегрувати обладнання Ajax в бездротові і дротові системи інших розробників. В свою чергу модуль Transmitter дає можливість підключення стороннього обладнання до бездротової системі Ajax, наприклад, описаний нами вище приклад зі сиреною від іншого виробника.

В очікуванні запуску

Наприкінці 2018-го року виробником було анонсовано 10 нових найменувань, запуск у серійне виробництво яких заплановано на 2019-й рік. Деякі зі зазначених пристроїв вже представлені в описі вище, далі ми розповімо про те, чого нам варто чекати в найближчому майбутньому.

Ajax Button – невелика кнопка, яку можна використовувати як тривожну кнопку. Розробник відмічає, що зазначений пристрій може успішно застосовуватися, наприклад, як «кнопка допомоги» для літніх людей. Заявлений робочий час від вбудованої батареї становить до 5 років. Інформації поки мало, але, наскільки ми розуміємо, зазначена кнопка не має слота під sim-карту, тобто без хаба вона працювати не зможе. Дуже шкода…

Ajax MotionProtect Curtain – так званий датчик-штора. Назва, треба зазначити, повністю відповідає принципу дії, так як завдяки Ajax MotionProtect Curtain створюється як би цілісна невидима стіна на потрібній ділянці об’єкта. Тобто грубо кажучи, якщо ви хочете, наприклад, щоб умовні вхідні двері/вікна були під охороною, але це жодним чином не обмежувало ваше переміщення по квартирі/будинку/офісу, то це – те, що вам необхідно. Рекомендована ціна 1999 грн., датчик вже доступний для покупки, але в досить обмеженому числі магазинів.

Ajax ReX – ретранслятор сигналу, який дозволяє посилити дальність передачі сигналу в два рази, тобто відстань між датчиками і хабом може досягати 4 кілометрів! Цей невеликий пристрій в прямому сенсі розв’язує руки бажаючим обладнати бездротовою сигналізацією Ajax великий об’єкт на кшталт торгового центру, заводу і т. д.

Ajax MotionCam – те, на що ми чекали дуже давно. Так, нарешті, нам буде доступний дійсно надійний датчик руху зі вбудованою камерою, а не китайське «дещо», що працює через раз і не має ніякого захисту від перехоплення сигналу. На презентації розробник обіцяв, що ціна на новий датчик не буде кусатися. Що ж, ще одна гарна новина.

Бездротова сигналізація Ajax: Аналоги

Безперечно, сигналізація Ajax має і свої аналоги, так як принципи роботи то не унікальні, унікальний лише комплексний підхід. Але, як показує історія, все краще незабаром буде скопійовано конкурентами. Отже, які ж є доступні аналоги цієї системи? Варіантів, скажімо так, небагато. Для того щоб не заплутатися в цьому питанні слід розділити доступні варіанти на такі, які мають можливість підключення спостереження на пульті централізованої і такі, які зазначеною здатністю не володіють.

Можливість підключення до спостереження на пульт централізованої охорони має наступне бездротове обладнання: Micra, Versa, Epir, Perfecta (Польща), Eldes (Литва), чеські напрацювання від Jablotron і нова розробка з лінійки Дунай (Польща, Україна).

Автономних пропозицій на ринку просто безліч: Atis, Бліц, Радіо, Радіогном, Photo Express GSM, Mini, Aoke, PoliceCam, Broadlink, LifeSos і багато-багато інших. Що правда, якість зазначеного обладнання вельми і вельми сумнівна. Але для охорони умовного сараю, де з матеріальних цінностей лише іржава лопата та граблі, вистачить з надлишком.

Додаток Ajax

Додаток Ajax Security System для вашого пристрою (смартфону, планшету, тощо) – основний інструмент управління сигналізацією. Додаток безкоштовний і доступний до установки як в Play Маркет,так і в App store. Тут важливо відзначити, що в разі, якщо ви не здійснюєте самостійну установку сигналізації Ajax (Аякс), а це робить охоронна або монтажна компанія, то попередньо вам нічого встановлювати не треба, тому що фахівці на місці все зроблять і проведуть інструктаж з користування додатком і сигналізації в цілому. Однак наш огляд був би не повним, якби ми хоча б коротко не торкнулися теми програми. Ось як виглядає типова установка програми Ajax Security System:

Для встановлення переходимо в Play Маркет в App store
Для встановлення переходимо в Play Маркет в App store
Додаток Ajax Security System знайдено. Тиснемо "Встановити"
Додаток Ajax Security System знайдено. Тиснемо “Встановити”
Додаток успішно встановлено, перед нами стартовий екран. Наступний наш крок - реєстрація хаба у системі
Додаток успішно встановлено, перед нами стартовий екран. Наступний наш крок – реєстрація хаба у системі
Для реєстрації вам знадобиться актуальний телефон і робоча пошта
Для реєстрації вам знадобиться актуальний телефон і робоча пошта
Вводимо дані отримані зі sms-повідомлення та листа
Вводимо дані отримані зі sms-повідомлення та листа
Далі запускається зчитувач QR-коду. Тепер необхідно опрацювати дані з QR-коду на коробці
Далі запускається зчитувач QR-коду. Тепер необхідно опрацювати дані з QR-коду на коробці
QR-код оброблено, автоматично підтягується серійний номер вашого хаба
QR-код оброблено, автоматично підтягується серійний номер вашого хаба
Вітаємо! Ви успішно зареєстрували своє обладнання у системі.
Вітаємо! Ви успішно зареєстрували своє обладнання у системі
Для додаткового захисту встановлюємо пароль (буде запитуватися при кожному відкритті програми)
Для додаткового захисту встановлюємо пароль (буде запитуватися при кожному відкритті програми)
Бездротова сигналізація Ajax повністю готова до роботи
Бездротова сигналізація Ajax (Аякс) повністю готова до роботи

Сигнализація ajax відгуки

Бездротова сигналізація Ajax в більшій своїй масі має позитивні відгуки і хорошу оцінку користувачів. Таким чином, на момент написання статті ми маємо наступну картину: додаток Ajax Security System в Play Маркет має 4,3 бали з 5 можливих, в App store оцінка ще вища і становить 4,7 бала з 5 можливих. В основному користувачі в коментарях дивуються тому, яка ж проста експлуатація системи і установка у бездротової сигналізації Ajax. Є, зрозуміло, і негативні коментарі на кшталт скарг на докучливі push-повідомлення, які поки ніяк не можна відключити, а ще дехто скаржиться на постійні оновлення додатку. Якщо з першим ми погоджуємося, то другого під час експлуатації помічено не було: оновлення виходять, але навіть не з тижневим інтервалом, тобто особливих незручностей і труднощів вони не створюють. Приємно і те, що за коментарями стежать і на них відповідають, це безсумнівний плюс розробникам.

***

Однак дозвольте нам додати свою, хай і невелику, але все ж «ложку дьогтю в цю бочку меду». Дуже добре, що розробники відслідковують і активно відповідають, але цього мало. Дуже важливо належним чином реагувати на звернення, і якщо вони по суті, то слід оперативно вносити зміни в програмне забезпечення. Нам, як охоронній компанії, яка постійно працює з бездротовим обладнанням Ajax, часом незрозуміла позиція техпідтримки компанії, яка замість доопрацювання свого продукту за напрямами, де були виявлені труднощі або проблеми, розводять руками і з дещо зарозумілим виглядом відповідають:

Ну, таке ось наше обладнання. Хочете – працюйте, не хочете – не працюйте з ним.

Вважаємо таку позицію в корені невірною, бо немає нічого в світі досконалого. Як тільки ти зупинишся, так відразу з умовного Олімпу тебе потіснять конкуренти. Безперечно, бездротова сигналізація Ajax досить якісна, але завжди і скрізь є моменти, як можна зробити щось ще краще. Сподіваємося, що в майбутньому техпідтримка компанії буде більш відкритою до діалогу, в першу чергу це їх інтерес.

Як бачите, недоліки продукції Ajax кшталт відсутності антивандального захисту у вуличній сирені і не завжди своєчасне реагування у техпідтримки, в принципі несуттєві і гаснуть на тлі всіх позитивних якостей.

Якщо ви переконалися в тому, що бездротова GSM сигналізація Ajax ідеально підходить для вашого дому / офісу / складу, то пропонуємо вам придбати її у нас, а також здійснити безкоштовне підключення на пульт цілодобової охорони. Орієнтовна вартість бездротової сигналізації + її установки становить всього 6980 гривень.

Для замовлення послуги скористайтеся наступними цілодобовими телефонами:

(044) 360-65-74, (067) 440-90-07, (063) 787-08-78, (066) 213-35-65.

Чи скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

З повагою, ваша охоронна компанія.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Коментарі: 1
 1. Тимур

  Доповню статтю. Аякс може допомогти вам побудувати за помірні гроші справжнісіньку систему розумного дому. Окрім сигналізації можна під’єднати перекривачі кранів на випадок затоплення, датчики газу, розумні замки. Я собі поставив, причому власноруч, і не нарадуюсь. До хорошого звикаєш швидко ))))

Додати коментар