Крадіжки з приватних будинків і з ділянок – гостре питання України, так як у нас дуже добре розвинений приватний сектор.
Зміст статті:
У вас світло горить
Особливо часто крадіжки з приватних будинків відбуваються взимку і пізньою осінню, коли дачники залишають свої ділянки без нагляду до самої весни. Ось тоді-то, в березні-квітні, з відкриттям нового дачного сезону в поліцію починає надходити безліч повідомлень про крадіжки, які, можливо, були здійснені ще на початку зими або в кінці осені, і, звичайно, розкрити такий злочин, є непростим завданням навіть для самого досвідченого слідчого. Як стверджують поліцейські, нерідко саме жертви майнових злочинів є винуватцями того, що сталося.
Власники дачних будинків нехтують елементарними правилами, що дозволяють убезпечити свою нерухомість, залишену на зимівлю без нагляду. А інший раз і зовсім провокують злодіїв на вчинення незаконного вчинку: по забудькуватості залишають відкритими вікна, двері сараїв або зберігають на ділянці цінні, дорогі речі.
Хто і що крадуть з наших дач?
Як показує практика, крадуть з приватних будинків різні категорії громадян, але, безумовно, велика частина цих злочинців є людьми, що ведуть асоціальний спосіб життя, страждають від алкогольної або наркотичної залежності. Найчастіше це безробітні жителі з сусідніх сіл, яким необхідно терміново знайти гроші для задоволення особистих потреб. Нерідко злодіями стають приїжджі громадяни, які підробляють у дачних селищах будівельниками і різноробочими. Буває навіть таке, що людину грабують робітники, яких вона і найняла.
Найчастіше предметами крадіжки з приватних будинків є побутові електричні прилади: телевізори, чайники, тримери для трави, шуруповерти, дрилі та багато іншого, що можна вигідно продати на сусідньому будівництві або ринку. Крадуть також залізні, мідні і чавунні предмети, які потім здаються в спеціалізованих пунктах прийому.
Рідше зникає садовий інвентар, посуд. Але якщо в дачний будинок пробралася особа без певного місця проживання, то з собою вона забере і одяг, і продукти харчування, і макулатуру, і ліки, взагалі все, що може статися йому в нагоді. Великий «сюрприз» чекатиме власника по поверненню додому!
При цьому, за словами поліцейських, частіше в будинок злодії проникають саме через віконні прорізи, а не двері. Але бувають такі злочинці, яким не під силу, і цей вид проникнення, тоді вони задовольняються лише тим, що зможуть знайти на ділянці чи зламують сараї, в яких нерідко господарі зберігають цінні, дорогі речі, наприклад, велосипеди, газонокосарки та багато іншого.

Убезпечити дачу – легко
Незважаючи на те, що крадіжки з приватних будинків дійсно найпопулярніший вид злочину, не потрібно думати, що запобігти їм неможливо.
Виходячи з нашого досвіду, дозвольте дати Вам деякі прості рекомендації щодо безпеки для власників дачних ділянок.
Отже, чи можливо запобігти крадіжці?
Звичайно, і ця задача в першу чергу самих дачників, які, перш ніж виїхати на зиму в місто, повинні вжити всі можливі заходи для того, щоб убезпечити свою ділянку і будинок. І, в першу чергу, кожен власник будинку повинен розуміти, що все саме цінне, дороге не слід залишати в дачному будинку, а тим більше в господарському блоці.
Який самий дієвий метод запобігання крадіжки?
Безумовно – це підключення будинку до охоронної сигналізації. Завдяки нашій великій партнерській мережі, ми можемо запропонувати Вам послуги виїзду на сигнал «Тривога» як від позавідомчої (приватної) групи реагування, так і від Поліції України. При спрацьовуванні сигналізації на Ваш об’єкт негайно виїжджає група швидкого реагування, яка затримує злочинців на місці крадіжки або по гарячих слідах. При цьому не обов’язково підключати до охорони будинок цілком, достатньо буде – основного входу і вікон першого поверху. Також можна підключати будинок сезонно, тобто тільки на зиму.
Інші рекомендації дачникам
Якщо це село, дачне селище, садове некомерційне товариство і т. д., то гарним захистом від крадіжок стане найманий сторож. Як правило, в садівничих і дачних товариствах зі сторожем крадіжок відбувається в рази менше. Також дачникові може допомогти встановлена десь на горищі будинку сигналізація-ревун. Вона не передає сигнал на охоронний пульт, але своїм звуком часто відлякує злодіїв.
Крадіжки з приватних будинків: Підсумуємо
Ми рекомендуємо наступне:
- При від’їзді обов’язково зачиняти всі двері та вікна;
- Цінне майно зберігати в закритих приміщеннях. Грошові кошти, прикраси і т. д. зберігати виключно в сейфах, які надійно прикручені до підлоги і/або капітальної стіни будинку;
- Обладнати приміщення охоронною сигналізацією:
- Варіант № 1 – з виводом на пульт централізованої охорони (цілодобове спостереження за об’єктом операторами пульта охорони / виїзд, в разі спрацювання сигналізації, групи швидкого реагування / інформування власника / технічне обслуговування);
- Варіант № 2 – монтаж автономної сигналізації (у разі спрацювання сигналізації включається світло-звукова сирена, яка може злякати злодіїв і привернути увагу ваших сусідів).
З повагою, Ваша охорона.