Вуличне відеоспостереження

Вуличне відеоспостереження

В наш час одним з найбільш популярних видів зовнішнього спостереження, без сумніву, є вуличне відеоспостереження. І це аж ніяк не дивно. Адже саме завдяки такому відеоспостереженню, представники правоохоронних органів можуть не тільки «по гарячих слідах» розкривати різні злочини, але і вести постійний моніторинг кримінальної ситуації на суспільно значимих ділянках міста, оперативно запобігати протиправним діянням.

На основі свого багаторічного досвіду роботи технічні експерти охоронної компанії «Альянс-безпека» склали цю статтю, де виклали основні дані та розглянули багато нюансів. Якщо ж, після прочитання у вас виникнуть будь-які питання, то напишіть нам і наші фахівці безкоштовно проконсультують з будь-якого питання, що вас цікавить.

Зміст статті:

 1. Технічні критерії та обмеження;
 2. WIFI на службі безпеки;
 3. І дроти, і кабель;
 4. Види вуличних відеокамер;
  1. Bullet вуличні відеокамери;
  2. Варіант купольної вуличної відеокамери;
  3. Фіксований варіант IP-камери у термокожусі;
  4. Купольні поворотні IP-камери;
 5. Критерії вибору;
 6. Як замовити послугу?

Технічні критерії та обмеження

Як результат, камери для вуличного відеоспостереження є нині найбільш затребуваними на ринку. Однак у процесі вибору даного обладнання потрібно враховувати цілий ряд специфічних моментів, характерних для його успішного функціонування. 

По-перше, це – діапазон температур, в якому камери можуть працювати. Справа в тому, що, в основному, обладнання для вуличного відеоспостереження діє в температурах від – 20 до + 50 градусів Цельсія. Більше того, досвід використання подібних систем свідчить про їх успішне використання навіть при -30 C. Однак час від часу продавці «мудрують» і пропонують під виглядом вуличних камер такі, що можуть коректно працювати лише до -10 градусів Цельсія. Безсумнівно, це обман. Тому покупцеві зовнішніх відеокамер перед покупкою треба уважно вивчити технічні можливості виробу.

Іншим важливим фактором успішної роботи апарату є вандалозахищеність. Справа в тому, що розташована на вулиці камера часто стає об’єктом нападу різного роду хуліганів. І якщо в результаті нападу камера не веде спостереження, то зловмисник буде не пізнаний. Тому такі відеокамери повинні бути грунтовно захищені від ударів.

Оскільки на вулиці трапляються і дощі, протяги, то зовнішні відеокамери повинні бути обладнані спеціальним захистом від водних потоків і сильних поривів вітру. А при здійсненні покупки слід обов’язково поцікавитися у продавця щодо захищеності устаткування від впливу всіх цих факторів зовнішнього впливу.

Ще одним важливим критерієм для подібних камер є їх здатність підлаштовуватися під добові зміни сонячної освітленості (день, вечір, ніч, ранок). Сьогодні багато пристроїв спостереження здатні включатися лише при настанні певного періоду дня чи фіксації руху, що значно економить місце на жорсткому диску, а також включають додаткову функцію інфрачервоного підсвічування. Тому при покупці камер відеоспостереження потрібно обов’язково дізнатися про наявність у неї такої здатності.

Приклад зовнішнього спостереження приватного будинку
Приклад зовнішнього спостереження приватного будинку

WIFI на службі безпеки

Застосування WIFI-технологій для системи вуличного відеоспостереження виправдовується лише в тому випадку, якщо між камерою і роутером відстань – не більше ста метрів. Однак такий показник має усереднений характер і залежить від різних конкретних особливостей тієї чи іншої місцевості.

Вулична WIFI-камера повинна включати в своїй конструкції всі елементи захисту. Тут і вандалозахищеність, і «кліматичне» виконання відеообладнання (дощ, вітер, ніч).

Одним з факторів, що обмежують застосування подібних камер – процес підключення до системи електричної напруги. Адже немає ніякого сенсу протягувати дроти, безпосередньо, від пункту контролю. У такому випадку сенс бездротової передачі відеосигналу просто обнуляється.

Оптимальним є установка зовнішньої WIFI-відеокамери на одній стороні вулиці, а розміщення обладнання обробки сигналу – на протилежній. Завдяки цьому, вдається уникнути вимоги прокладки з’єднувальних кабелів. При цьому електроживлення має бути розташоване поблизу від камери WIFI. Якщо обладнання розміщується на стіні будинку або електричному стовпі, то дана проблема вирішується швидко. Однак тут може виникнути досить високий рівень перешкод. Як результат, ця проблема може створити проблеми для стійкості системи. А тому орієнтуватися на розміщення такого обладнання потрібно тільки в тому випадку, якщо інші варіанти не здатні вирішити проблему.

Бюджетні варіанти фіксованих IP-камер від надійних виробників:

НайменуванняОрієнтовна вартість грн., Без ПДВ
DH-IPC-HFW1120SP1725
Hikvision DS-2CD1021-I (4 мм)1800
DH-IPC-B1B20P (2.8)1820
Hikvision DS-2CD2010F-I1925
Hikvision DS-2CD1221-I3 (4.0)1940
Dahua DH-IPC-HFW1020SP-S31960
Dahua DH-IPC-HFW1120S-W1960
Dahua DH-IPC-HFW1230SP-S2 (2.8 мм)2100
Dahua DH-IPC-HFW1230SP-S2 (3.6)2100
Dahua DH-IPC-B1B40P (2.8)2240
Hikvision DS-2CD1023G0-I (2.8)2240

* для отримання актуальних розцінок або для індивідуального прорахунку вартості обладнання і його монтажу, просимо вас звернутися до нашого менеджера.

І дроти, і кабель

Проводи і кабелі, що використовуються в системах вуличного відеоспостереження, експлуатуються в умовах агресивного зовнішнього середовища:

 • Висока вологість;
 • Широкий діапазон температури;
 • Ультрафіолетове випромінювання;
 • Різні механічні дії.

Тому є дуже важливим спосіб монтажу кабельної інфраструктури. Сьогодні існують наступні варіанти установки: 

 • Організації прокладки проводів і кабелів по стінам та іншим несучим конструкціям. Такий варіант вважається найбільш простим і зручним. Тому інсталятори практично завжди обирають саме його;
 • Проведення монтажу по повітрю, підвішуючи кабелі (дроти) на несучому їх тросі;
 • Укладання під землею, в траншеях і трубах.

Для забезпечення передачі необхідного відеосигналу також необхідно підключити камери до електроживлення. З цією метою, наприклад, використовується комбінований кабель (тип КВК), який складається з коаксіальної жили, а також проводів електроживлення. 

Види вуличних відеокамер

Сучасні зовнішні камери для вуличного відеоспостереження ефективно функціонують як в умовах яскравого сонячного світла, так і низької (вечірній та нічний час) освітленості. Їм не страшні зустрічне засвічення і широкий динамічний діапазон сцени. Це відбувається, завдяки проривним досягненням у пристрої КМОП-матриць, сучасній світлосильній оптиці і потужним процесорам, що обробляють відеозображення. На сьогоднішній день існує цілий ряд різних варіантів подібних IP-камер. У кожного з них є свої особливості, переваги, недоліки. Давайте розберемося в цьому питанні. 

Bullet вуличні відеокамери: три в одному

Варіант такої вуличної відеосистеми вважається найбільш популярним і бюджетним. У подібних IP-камерах інтегровані в єдину систему сама камера, її об’єктив, актуальний термокожух, а також обігрівач. Досить часто там встановлюється і інфрачервоне підсвічування. Компактні розміри камери, оптимізовані габарити забезпечують їй низьку вартість і мале споживання електроенергії, невеликий розмір, якісну узгоджену роботу камери і об’єктиву, а також функціонування інфрачервоного підсвічування.

У той же час тут є і деякі проблемні моменти. Серед них можна відзначити наступні питання:

 • Певні обмеження, обумовлені параметрами моделей, представленими лінійкою виробника;
 • Через відсутність місця для розміщення кабелю, роз’ємів можуть виникати проблеми з підключенням;
 • Інфрачервоне підсвічування, нагріваючи матрицю, може підвищувати рівень шумів на зображенні.

Варіант купольної вуличної відеокамери

Даний тип IP-камер найбільш актуальний для тих ділянок вуличного відеоспостереження, де настійно потрібен антивандальний захист. Справа в тому, що купольну систему якраз і відрізняє специфічне антивандальне виконання. Неможливо повернути або відвернути камеру від ділянки огляду. Вона має вбудований об’єктив, узгоджений з камерою, і досить компактна за розміром. Місце фіксації камери – стеля або стіна. При цьому часто вона має в своєму розпорядженні ще й вбудоване інфрачервоне підсвічування. 

Серед інших конкурентних переваг купольних вуличних відеокамер слід відзначити їх низьку ціну і мале енергоспоживання. 

Однак через неможливість розмістити в маленькому розмірі купола світлосильну оптику у таких камер знижена світлочутливість. Інфрачервоне підсвічування також може викликати зайві шуми на зображенні через перегрів матриці. Купольна система має досить обмежений модельний ряд.

Бюджетні варіанти купольних IP-камер від надійних виробників:

НайменуванняОрієнтовна вартість грн., Без ПДВ
Hikvision DS-2CD1302-I (2.8)1337
Dahua DH-IPC-HDW1020SP-S31423
Hikvision DS-2CD1321-I (2.8)1599
Hikvision DS-2CD1321-I (4.0)1599
Hikvision DS-2CD1121-I (2.8)1800
Dahua DH-IPC-T1B20P (2.8)1820
Hikvision DS-2CD2321G0-I/NF (2.8)1960
Dahua DH-IPC-HDBW1120EP-W1960
Hikvision DS-2CD2110F-I (4.0)2070
Dahua DH-IPC-HDW1230SP-S2 (3.6)2100
Dahua DH-IPC-HDW1230SP-S2 (2.8 мм)2100

* для отримання актуальних розцінок або для індивідуального прорахунку вартості обладнання і його монтажу, просимо вас звернутися до нашого менеджера.

Фіксований варіант IP-камери в термокожусі

Даний вид IP-камер вважається універсальним, призначеним для різних умов вуличного відеоспостереження. Конструкція системи дає можливість для використання будь-якого виду кожуха, камери і об’єктива суто за бажанням інсталятора, якому необхідно вирішити конкретні завдання замовника на безпосередній ділянці установки обладнання.

Пропонована система передбачає використання будь-яких об’єктивів і камер, які найкращим чином підходять для конкретного місця. Вона також забезпечена великогабаритною світлосильною оптикою, камерою з функцією ZOOM.

Серед її мінусів можна відзначити більш високу вартість, підвищене енергоспоживання + більші габарити.

Купольні поворотні IP-камери

Цей цікавий варіант вуличного відеоспостереження призначений для більш щільного ситуаційного спостереження і управління з боку оператора, що знаходиться на посту охорони. Такі камери служать для відстеження подій поблизу об’єктів, що цікавлять представників правоохоронних органів, а також для патрулювання особливо важливої території, аналізу ситуації в найдрібніших деталях. Конструктивні особливості (використання пресетів) дозволяють протягом декількох миттєвостей направити об’єктив записуючого пристрою в напрямку, що цікавить спостерігача. 

Високошвидкісна купольна поворотна IP-камера також призначається для детального спостереження за досить широкими просторами і оглядового спостереження, що особливо ефективно зі спільною діяльністю з фіксованими камерами.

Серед «бар’єрів» тут можна відзначити їх досить високу вартість, значне енергоспоживання, а також обмежений ресурс. Подібні камери має певну затримку в процесі управління і зворотної реакції. При цьому при направленні на об’єкт спостереження інші об’єкти зникають з поля зору камери. 

Зовнішнє відеоспостереження

Критерії вибору: попередній аналіз

Таким чином, вибір тієї чи іншої моделі вуличного відеоспостереження повинен бути продуманим, здійснюватися з урахуванням аналізу конкретних завдань, що стоять перед охоронною організацією, умов застосування камери.

Зокрема, на реалізації простих завдань охорони можна обмежитися недорогими і компактними вуличними відеокамерами bullet. Якщо у кримінального елементу є можливість дістатися до відеокамери, то найкраще, щоб вона була «закута» в антивандальний корпус. Для більш складних, специфічних завдань прийнятним варіантом буде фіксована камера в кожусі, а для вуличного відеоспостереження за обширною територією актуальна поворотна високошвидкісна відеокамера.

Вуличне відеоспостереження: Часто задавані питання

Скільки часу займає установка вуличних відеокамер? 

Час монтажу залежить від ряду факторів, а саме: кількості встановленого обладнання (більше – довше), пори року (в холодну пору року роботи через природні фактори виконуються довше), складності робіт (висотні, специфіка об’єкта, тощо).

Чи існують вуличні камери з можливістю запису аудіо?

Так, існують. Така функція доступна в більшості камер середнього і високого цінового сегмента.

Чи можна налаштовувати режими запису у обладнання?

Останнім часом наші клієнти дуже часто цікавляться цим питанням. І дійсно, який сенс записувати порожній простір, де нічого не відбувається. Саме тому, при бажанні клієнта і технічній можливості обладнання, ми робимо налаштування таким чином, щоб запис здійснювався у певні години дня або при спрацьовуванні датчика руху у камери. Таким чином, клієнт отримує саме те, що йому потрібно, а жорсткий диск або хмарне сховище, не забивається вже через тиждень експлуатації системи. 

Як замовити послугу?

Для того, щоб замовити вуличне відеоспостереження (обладнання, монтаж і налаштування) в Києві або в будь-якому іншому місті України, скористайтесь чатом з менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар