Навряд чи хто-небудь стане заперечувати думку, що неприємностей краще запобігати, ніж потім довго і нудно усувати наслідки своєї необачності. Реалії сьогоднішнього життя такі, що до потенційної небезпеки нападу схильні рівною мірою як люди, так житлові та службові приміщення. Сталеві двері, хитрі замки і сторож «дядя Вася» – звичайно, надійний захист, але, як показує практика, не надовго. Часто, це лише тимчасова перешкода на шляху зловмисників. Найнадійніший варіант убезпечити своє майно, це поставити будинок або офіс “на охорону”. Проблема лише в тому, щоб зробити правильний вибір приватного охоронного підприємства, довіривши свою безпеку та збереження майна справжнім професіоналам. Отже, як вибрати охоронну компанію?
Зміст статті:
Право маєте?
В сучасних умовах існування ми часто стикаємося з проблемами охорони свого життя або здоров’я, свого майна або власності, іншого виду охорони та захисту. В даний час існує безліч приватних охоронних підприємств. Проте вибрати офіційне, надійне і професійне підприємство не так і легко. Деякі керівники охоронних компаній, не є фахівцями своєї сфери, і в цьому зв’язку їх дії спрямовані на отримання прибутку, а не на надання якісних послуг.
На сьогоднішній день у Києві функціонує близько 100 охоронних підприємств (всього в Україні – понад 600) – для мегаполісу, це цілком серйозна конкуренція. Така велика кількість фірм часто негативно позначається на якості їх послуг. Невеликі і не дуже порядні організації, борючись за місце під сонцем, знижують ціни, а заодно, щоб не залишитися в програші, і якість своєї роботи. Начальство урізає зарплати співробітників, заощаджує на технічних засобах і т. д. Як наслідок, знижуються ціни і у більш великих фірм, що не рідко відображається і на якості їх послуг. Цієї ланцюгової реакції не схильні лише фірми з великим досвідом, хорошою репутацією і постійною базою клієнтів. Але таких в Києві і в Україні не так вже й небагато. Як вибрати охоронну компанію та як відрізнити хорошу фірму від поганої?
Перше, на що потрібно звернути увагу – це наявність ліцензій та сертифікатів, яких повинно бути чимало. На кожний вид послуги приватному охоронному підприємству повинен видаватися дозвільний документ. Головне, що вам повинні показати – ліцензію, що дозволяє здійснювати охорону майна та громадян. Далі – дозволи у співробітників на носіння зброї. Дані документи повинні бути у кожного співробітника з групи швидкого реагування. Більш того, всі співробітники охоронного підприємства, згідно з буквою Закону, повинні мати посвідчення, яке підтверджує їх розряд (від 1 до 6). Багато хто не знає, але сам закон не допускає існування не ліцензованих охоронців.
Крім того
Укладаючи договір з охоронною компанією слід обов’язково наполягти на тому, щоб у тексті було зазначено час прибуття групи швидкого реагування. Як правило, вказують час прибуття наряду групи швидкого реагування в межах 5-10 хвилин. Це важливий момент, оскільки практика показує, що деякі не свідомі виконавці економлять на придбанні транспорту і просто наймають охоронців, які мають власні машини. А тепер уявімо таку картинку: охоронець, поспішає за викликом на своїй машині. Звісно, що він буде не таким самовідданим цій справі, як за кермом казенної.

Підприємства, які надають охоронно-пожежні послуги повинні мати на це дозвіл. Досліджуючи таку ліцензію, звертайте увагу на дату закінчення її дії. Останні два роки видають безстрокові, але раніше вони мали конкретний “термін придатності” – 5 років. Якщо компанія не продовжила дію своєї ліцензії – велике питання «Чому?».
Ще один важливий момент для тих, хто задається питанням про те, як вибрати охоронну компанію, – наявність власного офісу, та не комірчини в напіврозваленому підвальному приміщенні, а повноцінного, технічно обладнаного приміщення, що має пульт централізованого спостереження і цілодобовий черговий телефон.
Також
Важливим є й той факт, хто очолює те чи інше підприємство. Справу краще мати з професіоналами, які мають уявлення про сферу подібних послуг.
Загальної форми для охоронців законодавчо не передбачено, тому вона обирається самостійно. Як правило, у кожного приватного охоронного підприємства вона різна, належність визначається нашивками і емблемами організацій. Мають право співробітники охоронної фірми й на використання захисних шоломів і бронежилетів. Також, жорстко регламентовано порядок використання службової травматичної зброї, цивільної зброї самооборони, вогнепальної зброї та спецзасобів.
Після цього можна приступати до укладання договору на надання, що цікавлять вас послуг. Робити це краще в присутності досвідченого юриста. Необхідно пам’ятати, що якість надаваних послуг не завжди залежить від ціни.
Як вибрати охоронну компанію: Перелік послуг
Що стосується послуг, то вони схожі в більшості охоронних фірм:
- Забезпечення особистої безпеки;
- Охорона вантажів і транспорту при перевезеннях;
- Охорона офісів, складів, промислових, будівельних і торговельних об’єктів;
- Власне виробництво технічних засобів охорони;
- Охорона за допомогою засобів охоронно-пожежної сигналізації;
- Мережа пультової охорони об’єктів;
- Збройний супровід;
- Фізична охорона офісів, торгових і промислових підприємств;
- Забезпечення порядку в місцях проведення масових заходів;
- Розробка і монтаж охоронних систем, систем відеоспостереження та контролю доступу;
- Консультування і підготовка рекомендацій клієнтам з питань захисту від протиправних посягань і т. д.
Будь-яке охоронне підприємство буде переконувати вас у тому, що тільки його фахівці і техніки здатні забезпечити схоронність майна, здоров’я та життя. У цьому випадку ваше основне завдання – скептично поставитися до подібної заяви та не полінуватися провести власне розслідування щодо професіоналізму конкретної організації.
В першу чергу вимагайте ліцензію, обов’язково поцікавтеся технічною оснащеністю. Далі з’ясуйте, який досвід має підприємство, дізнайтеся, хто його клієнти, вимагайте рекомендації, розпитайте людей. Переконайтеся, що у охоронної компанії є офіс (це буде гарантією серйозності та платоспроможності фірми). Зверніть увагу на готовність охоронної компанії враховувати побажання клієнта та на порядність співробітників. Деякі охоронні підприємства, щоб отримати побільше грошей, намагаються нав’язати додаткові послуги, які, в принципі, не потрібні. Якщо таке сталося, задумайтеся про чесність фірми, чи варто взагалі довіряти їй. Запитаєте, чи підвищують якимось чином в цій компанії професійний рівень співробітників. І вже зовсім буде чудово, якщо охоронне підприємство застрахує свою професійну відповідальність.
Вибір охоронної фірми – дуже серйозне питання, і від зробленого вибору може залежати успіх бізнесу, збереження майна, документів, здоров’я, не тільки вашого, але і ваших близьких або співробітників. Тому варто дізнатися, як можна більше інформації про підрядника. В довершення, пораджу зробити кілька нічних дзвінків черговому охоронної компанії і, якщо хоч раз не дадуть відповідь, починайте перевіряти іншу фірму.
Укладаємо договір
Після проведення аналізу та підбору можна приступати до укладання договору на надання послуг, що вас цікавлять. Робити це краще в присутності досвідченого юриста. Необхідно пам’ятати, що якість надаваних послуг не завжди залежить від ціни.
Якщо ж у вас немає в наявності умовного календарного місяця на аналіз ринку охоронних послуг України, то хотіли б запропонувати вам співпрацю з нашою компанією. Демпінгові ціни не пропонуємо, але гарантуємо чесне співвідношення ціни та якості.
Телефони (цілодобово): (044) 360-65-74, (067) 440-90-07, (063) 787-08-78, (066) 213-35-65.
Чи скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.
З повагою, ваша охоронна компанія.