ГШР

ГШР

Багато громадян, вперше побачивши цей термін в новинах або в процесі дослідження договору на охорону, або ж просто почувши від когось із знайомих нове і незрозуміле для себе скорочення цікавляться: «Що таке ГШР?”. Отже, як розшифрувати ГШР? Дослівна розшифровка у цієї абревіатури – група швидкого реагування (іншими словами – наряд охорони, наряд ГР, група реагування, екіпаж ГР, група затримання, мобільна група охорони тощо), яка створюється на базі діючого охоронного підприємства. Хочемо вам розповісти, що ж собою являє цей підрозділ, які завдання він виконує. Пропонуємо в цій темі розглянути вказане питання більш докладно.

Зміст статті:

  1. Основні функції;
  2. Коли викликають групу?
  3. Виїзд на місце події;
  4. Співробітникам ГР дозволено;
  5. Спецзасоби;
  6. Охоронець ГШР;
  7. Як замовити охорону з виїздом ГШР?

Основні функції

Реагування ГШР частіше не йде як самостійна послуга, а лише як один з компонентів, що входять в комплекс заходів, спрямованих на забезпечення охорони об’єкта: квартири, офісу, будинку, магазину, кафе, складу і т. д. Сама по собі група швидкого реагування – спеціальний мобільний підрозділ, який, як правило, закріплений за певною територією (районом, мікрорайоном), де і здійснює своє цілодобове патрулювання. У складі ГШР не їздить «аби хто». Як правило, ці представники приватної охоронної компанії – кращі з кращих, висококваліфіковані працівники з великим багажем досвіду, знань, умінь і не тільки. Не забуваємо і про обов’язкове проходження служби в армії, а також про досвід роботи в інших силових структурах.

Основне завдання ГШР – максимально швидке прибуття на об’єкт після прийняття інформації від оператора пульту централізованої охорони / або по дзвінку клієнта, який повідомляє про необхідність підтримки / спрацювання охоронної сигналізації або натиснення тривожної кнопки / виникнення ситуації, коли необхідне прибуття такого роду фахівців для вирішення іншої позаштатної ситуації. Чи треба говорити про те, що при настанні будь-якої негативної ситуації час іде на хвилини, якщо не на секунди, і від швидкості рішень, прийнятих бійцями ГШР, залежить збереження матеріальних цінностей, рухомого і нерухомого майна, а головне – здоров’я людей.

Коли викликають групу?

Отже, найчастіше ГШР задіють в ситуаціях, коли необхідне:

  • Прибуття на об’єкт після отримання сигналу «тривога» для обстеження об’єкта та, при необхідності, затримання злочинця, припинення нанесення шкоди майну замовника;
  • Виїзд на об’єкт клієнта для вирішення позаштатної ситуації, надання фізичної та психологічної підтримки;
  • Посилення поста охорони на об’єкті, наприклад, коли очікується якась провокація;
  • Прибуття для посилення заходів безпеки на об’єкті / заході. Наприклад, замовлена раніше охорона не справляється з напливом людей, тому що число відвідувачів виявилося значно більшим від передбачуваного.
Охорона масового заходу
Охорона масового заходу

Також можливі наступні сценарії:

  • Може знадобитися використання ГШР у складі супроводжуючих фізичної особи, VIP-персон, або для захисту кур’єрів, що перевозять матеріальні цінності;
  • Виконання додаткових доручень, пов’язаних з ризиком, тобто таких, що вимагають від виконавця певний досвід, навички і розуміння того, як необхідно вести себе в екстремальних умовах.

Виїзд на місце події

Отже, припустимо ситуацію, коли внаслідок невідомих причин спрацювала охоронна сигналізація, а пульт цілодобової охорони, у свою чергу, прийняв сигнал «Тривога на об’єкті». У такому разі алгоритм дій приватного охоронного підприємства (або поліції охорони) буде наступним:

  1. Оператор прийняв інформацію про спрацювання сигналізації і зв’язується з територіально найближчим (по відношенню до об’єкта) нарядом ГР. У деяких випадках, наприклад, якщо вивчаючи поточну карту пробок в районі у оператора виникають сумніви відносно того, як швидко ГШР дістанеться до об’єкта, то на місце спрацювання сигналізації з іншої точки надсилається додаткова група, яка оминаючи пробки, зможе доїхати швидше основної групи;
  2. Мобільний наряд охорони прибув на об’єкт для обстеження. В дорозі вони вже встигли ознайомитися з оперативною карткою об’єкта, на якій відображені всі можливі місця проникнення, а також схема розміщення охоронних датчиків;
  3. Найперше, що ГШР робить на об’єкті, це перекриття місць можливого виходу злочинців. Потім, шляхом візуального огляду об’єкта, підтверджується або спростовується інформація про проникнення злочинців (оглядаються на наявність злому дверні замки, двері, вікна тощо). Весь час обстеження оператор цілодобового пульта перебуває з охоронцями з групи на зв’язку. Якщо фіксуються повторні спрацьовування, значить, швидше за все, хтось дійсно проник на об’єкт, про що відразу повідомляється співробітникам, які оточили об’єкт. Якщо спрацювання сигналізації разове, приміром, спрацював і відразу відновився датчик відкриття вікна, або один раз спрацював один з внутрішніх датчиків і більше сигнали не надходили, то велика ймовірність звичайного хибного спрацьовування. Причин цьому може бути багато: як технічна несправність обладнання, так і зовнішні фактори в особі домашніх улюбленців, забутого на провітрюванні вікна, впливу прямих сонячних променів, сильних потоків повітря і т.д.;
  4. У ситуаціях, коли під час обстеження виявляється зловмисник, «бійці» ГР роблять всі необхідні дії для його знешкодження, знерухомлення і передачі в руки прибулих на виклик правоохоронців.

Інші ситуації

Як ви розумієте, ситуацій і варіацій розвитку сценарію тут може бути безліч. Таким чином, окрім описаних вище дій, співробітники охоронного підприємства можуть здійснити наступне:

  • Захистити замовників при збройному нападі;
  • Здійснювати охорону та патрулювання об’єкта до прибуття власників;
  • Надання екстреної медичної допомоги постраждалим;
  • Не тільки фізично, а й психологічно підтримати постраждалих через протиправні дії;
  • Виклик поліції охорони при виявленні очевидного порушення законів (виклик здійснюється після отримання дозволу на цю дію від замовників, так як далеко не всі хочуть зв’язуватися з вітчизняної правоохоронної системою), взаємодія з прибулою ГШР поліції для того, щоб провести розшукові та слідчі дії на місці злочину;
  • Виклик пожежної служби при виявленні задимлення або ділянок, охоплених вогнем; Оперативний виклик адвокату для захисту інтересів клієнта.

Важливо відзначити, що середній час прибуття ГШР у великих містах становить не менше 4-6 хвилин і може бути довший у години пік або внаслідок ДТП на дорозі.

Співробітникам ГР дозволено

Які дії можуть здійснювати охоронці ГШР при виникненні позаштатної ситуації, на що у них є повноваження? Отже, їм дозволено наступне:

  1. Застосування фізичної сили по відношенню до злочинця (в необхідній мірі і у встановлених законом рамках), спеціальних засобів і травматичної зброї;
  2. Здійснювати затримання осіб, спійманих за вчиненням протиправних посягань на чужу власність. При виявленні подібного факту затримання проводиться негайно з подальшою передачею представникам правоохоронним органів;
  3. Використовувати при виконанні поставлених завдань технічні засоби, наприклад, бронеавтомобіль. Тут важливо відзначити, що зазначені дії допускаються лише за умови, що подібні дії не завдають шкоди здоров’ю оточуючим людям;
  4. Застосовувати при виконанні спеціальні засоби радіозв’язку.
Фото ГШР
Фото ГШР

Спецзасоби

Для якісного виконання своєї роботи всі члени ГШР екіпіруються наступними засобами:

  • Спеціальна уніформа;
  • Бронежилет, шолом;
  • Пневматична зброя (поліція охорони використовує вогнепальну зброю);
  • Газовий балончик;
  • Гумовий кийок;
  • Металеві, пластикові кайдани та їх аналоги;
  • Засоби зв’язку (рації, мобільний телефон, планшет з оперативними картками об’єктів).

Як правило, автотранспорт у групи затримання, для контролю за переміщенням ГР, обладнано системою відстеження, на борту мають аптечку першої допомоги, інші додаткові засоби, багато автомобілів мають брендування і сигнальні мигалки. Найчастіше, якщо плануються виїзди виключно в межах міста, то під ці потреби використовуються тільки легкові автомобілі. Якщо ж патрулювання здійснюється за межею міста, то застосовуються машини з високою прохідністю, більш надійні та функціональні моделі. У виняткових випадках підключаються бронеавтомобілі.

Охоронець ГШР

Часто виходить так, що молоді люди, які перебувають у пошуках роботи і активно вивчають рекламні проспекти / сайти вакансій, натикаються на оголошення на кшталт «Потрібен охоронник в ГШР» або «Шукаємо інспектора охорони – водія у групу швидкого реагування». Як правило, вимоги до претендентів на зазначену позицію пред’являються наступні:

  1. Готовність до позмінного добового графіку;
  2. Розуміння того, що робота пов’язана з ризиком для життя;
  3. Певні фізичні параметри на зразок того, що зріст має бути не нижчим 1,80 см., вага не менше 70 кілограм, міцної статури, мають бути гарні навички володіння зброєю і знанням прийомів рукопашного бою.

Можливо, вам цікаво, скільки отримують у ГШР. На момент написання статті ми маємо наступні пропозиції по зазначеній посаді (регіон Київ, оклад в інших регіонах на 15-40 % нижче від столичного):

Розгорнути зміст

ГШР вакансії

ГШР вакансії

ГШР зарплата

До речі, найчастіше при компаніях, що мають свої наряди ГР, проводяться спортивні змагання, у т.ч. зі східних єдиноборств і інших контактних видах спорту. Робиться це в основному з метою підвищення фізичних даних бійців. Також періодично всі співробітники цього відділу проходять атестацію по володінню технічними засобами і навичкам надання екстреної медичної допомоги.

Крім вищесказаного зі співробітниками ГШР постійно працюють фахівці з інших відділів компанії. Робиться це з метою підвищення наявних навичок і для того, щоб при необхідності співробітники змогли, будучи на місці, надати клієнту хоча б необхідний базовий рівень юридично-правової допомоги та/або психологічну підтримку.

Як замовити охорону з виїздом ГШР на об’єкт?

Зробити це дуже просто – зверніться до нас і більше ні про що не турбуйтеся! Замовивши послугу «Охорона з виїздом групи швидкого реагування» у нашого охоронного підприємства, ви отримаєте не тільки цілодобове спостереження за вашою квартирою / будинком/офісом/ кафе / рестораном / складом тощо, але і технічну підтримку, яка працює в режимі 24/7/365. А головне, в разі настання будь-якого негативного сценарію, гарантований виїзд на ваш об’єкт висококваліфікованого і злагоджено діючого загону фахівців зі сфери безпеки.

Для замовлення послуги скористайтеся наступними цілодобовими телефонами:

(044) 360-65-74, (067) 440-90-07, (063) 787-08-78, (066) 213-35-65.

Чи скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

З повагою, ваша охоронна компанія.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар