“Що це за лампочки на охоронному приладі та клавіатурі? Навіщо вони потрібні?”- гарне запитання. Адже ці лампочки (світлодіоди) за своєю суттю є барометром стану вашої системи безпеки. Про це поговоримо далі.
А чи треба в них розбиратися?
В принципі, для звичайного користувача подібне знання не є обов’язковим, але воно і не буде зайвим. Розуміючи, як розшифрувати ці індикатори ви зможете без дзвінків на пульт охорони та виклику техніка з обслуговування сигналізації самостійно зрозуміти проблемні місця. Особливо актуально для власників автономних систем, адже їм в разі будь-яких проблем розраховувати окрім себе нема на кого. Крім того, показання пристроїв можуть спростити процес постановки під охорону – «нагадуючи», де ви забули підготувати зону до здачі.
Невелике пояснення. На вищевказаному відео показана клавіатура від ППК Оріон 4т3.2. на 4 охоронні зони. Інженер взаємодіє з приладом закриваючи й відкриваючи вхідні двері. У момент відкриття загоряється “шлейф 1”. Постійно палаючий світлодіод “шлейфу №2” – дані від встановленого в коридорі датчика в зону роботи якого при тесті потрапляє наш фахівець.
Для вдалої постановки під охорону на цьому об’єкті треба ввести секретний код і швидко покинути приміщення. Конкретно тут затримка на вихід становить 30 секунд, тобто після введення пароля слід протягом відведеного терміну покинути зону роботи сповіщувачів і об’єкт буде підключено під охорону на пульті централізованого спостереження.
Про що ще можуть «розповісти» пристрої?
Крім розуміння “зачеплених” зон охоронне обладнання також розповідає нам про всі несправності та проблеми. Обов’язково при встановленні системи безпеки розпитайте про значення кожної з лампочок у членів монтажної бригади.
На прикладі з клавіатурою вище ви могли помітити ще цілий ряд лампочок. Вони також дуже важливі й від того світяться вони / яким кольором (червоним, жовтим або зеленим) теж залежить багато чого: не тільки постановка і зняття з сигналізації, але і те, чи надійде взагалі сигнал кудись у разі спрацьовування системи безпеки об’єкта.

Отже, що ми можемо побачити на верхній частині фото:
- “Мережа та живлення” в зеленому – хороший знак. Значить, з 220V і резервним живленням (акумуляторною батареєю) все в порядку. Правда, щодо АКБ, особливо при використанні старого обладнання, 100% впевненості бути не може і в разі відключення електроживлення вас може очікувати неприємний «сюрприз» – пропажа зв’язку з об’єктом. Сучасне обладнання повідомляє про стан батарей і їх швидкий вихід з ладу, старе ж просто ставить перед фактом;
- “Охорона” – зданий об’єкт або сигналізація відключена;
- Миготіння “лінії” свідчить про передачу даних між домашньою системою і моніторинговою станцією;
- “Пожежа” – спрацьовування пожежних датчиків (диму, тепла тощо). Ці зони є цілодобовими, тобто тривога при виявленні сповіщувачами перевищення параметрів буде навіть якщо об’єкт відключено від охорони;
- “Несправність” найчастіше може свідчити про серйозну проблему на зразок обриву кабелю.
На завершення хотів би сказати, як правило, виробники в питанні маркування стану сигналізації зараз не виділяються і у всіх це виглядає приблизно однаково: кожна лампочка обрамлена інтуїтивно зрозумілим зображенням. А ось з більш старим обладнанням часом без інструкції виробника або технічної підтримки не розберешся, бо інколи значки виглядають вкрай хитромудро. Ну, або їх і немає там зовсім. Тож краще все уточнювати “на березі”.

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊