Відеоспостереження на склад: права рука якісного менеджменту

Відеоспостереження на склад фото, картинка

У цій темі хотіли б розповісти вам про відеоспостереження на склад, його особливості та можливості.

Сучасна система відеоспостереження на складське приміщення являє собою добре продуману і якісно організовану технологію забезпечення конкурентоспроможності та безпеки ведення бізнесу. Це – «права рука» керівництва підприємства, що дозволяє контролювати і управляти всіма логістичними процесами на складах організації або підприємства.

Зміст статті:

 1. Нащо вона потрібна?
 2. Є рішення проблеми;
 3. Основні «плюси» проекту;
 4. Важливо для менеджменту;
 5. Торгівля: особливий випадок;
 6. Всередині приміщень;
 7. Зовнішній контур;
 8. Комплексний підхід;
 9. Для малого підприємництва.

Нащо вона потрібна?

Далеко не секрет, що представники охоронної служби підприємства – це все-таки люди. І в силу людської природи вони не можуть на 100% гарантувати безпеку й збереження майна, що знаходиться в складських приміщеннях. Адже нерідко на підприємстві працюють працівники, які не надто розторопні і вкрай не дисципліновані. Інші ж можуть погано себе почувати або просто спати на посту. Діяльність деяких взагалі викликає великі питання у керівництва.

Є проблемою і досить велика територія складських приміщень, прилеглі до них зони завантаження-розвантаження, що оточує контур. Особливої уваги охорони вимагають і прилеглі парковки автомобілів, і кабінети деяких співробітників, прохідні.

Як результат, вантажі, що зберігаються на складі, час від часу «витікають, наче вода крізь пальці». Організація несе серйозні збитки, бізнес втрачає прибуток. Але виявити причину, зловити зловмисників, як то кажуть, на гарячому, представникам менеджменту підприємства так і не вдається. Тому з часом приходить усвідомлення того, що потрібна серйозна корекція системи безпеки підприємства. Однак з чого почати? Яка початкова стратегія атаки на збитки?

Є рішення проблеми

Тут відразу слід зазначити, що значна територія складських приміщень робить складним якісне спостереження за ними. Плюс горезвісний «людський фактор». Адже звичайній людині дійсно складно на постійній основі контролювати і відслідковувати «на своїх двох» всі перипетії виробничо-складської діяльності.

Тому виходом з порочного кола може служити тільки впровадження системи відеоспостереження складу. Саме це рішення дозволяє в осяжній перспективі гарантовано вирішувати багато проблем і повернути кошти.

Відеоспостереження на склад
Відеоспостереження на склад

Основні «плюси» проекту

Так, завдяки встановленню системи відеоспостереження на території складу, буде максимально забезпечено збереження майна, матеріальних цінностей компанії. При впровадженні системи відео-моніторингу різного роду розкрадання просто неможливі. Крадіжка і різні “схеми” припиняються буквально на місці. Гроші залишаються в бізнесі.

З іншого боку, відеоспостереження для складу дозволить значно підвищити ефективність трудової діяльності. Оскільки усвідомлення працівником того, що він постійно знаходиться під прицілом відеокамери, не дозволить йому ухилятися або лінуватися протягом робочого дня.

Важливо й те, що подібний моніторинг допоможе в реальному режимі часу запобігти надзвичайній події на підприємстві. Адже кожен елемент виробничого ланцюжка – під контролем! Звичайно, виключено і нанесення умисної шкоди обладнанню підприємства та товарам, що випускаються.

Важливим моментом є зниження фінансових витрат в діяльності системи безпеки організації – охоронна відеоапаратура, що діє цілодобово на території складських приміщень, дозволяє економити на кількості співробітників охорони.

Таким чином, застосування методу автоматизованої системи відеоспостереження на склад дозволяє звести до нуля горезвісний «людський фактор» – причину багатьох збитків і проблем підприємств. Причому перші позитивні підсумки впровадження системи відеоспостереження на склад буде видно вже протягом першого місяця діяльності системи.

Важливо для менеджменту

Перегляд і аналіз записаного відео дозволить оцінити загальну ефективність діяльності персоналу складських приміщень. Це дасть можливість представникам керівництва підприємств або торгових організацій, як то кажуть, тримати руку на «пульсі» виробничих процесів, незалежно від того, де вони не знаходилися б.

Організація системи охоронного відеоконтролю на складах підприємств і торгових організацій важлива ще й тому, що в подібних зонах зберігаються дуже великі обсяги матеріальних цінностей. Там можуть перебувати не тільки готові до продажу товари, але й сировина, напівфабрикати, комплектуючі, запчастини, інше цінне майно компанії, охорона якого є найпершим завданням системи безпеки підприємства.

При цьому професійно організоване охоронне відеоспостереження на склад не дозволить залишати «мертвих зон» як на самих складах, так і на територіях, прилеглих до сховищ. Дуже важливо, що охоронна відео-діяльність здійснюється цілодобово по всій території складів підприємства, у підсобних приміщеннях, кабінетах, місцях завантаження-розвантаження товарів і т.д.

Торгівля: особливий випадок

Якщо говорити конкретно про торгові організації, то тут важливо відзначити, що склади для торгових структур це – найважливіша частина бізнесу, його своєрідний сейф, де зберігаються всі товарні активи компанії. Тому їх знищення, візити контролюючих органів та інші реальні проблеми зі складами, ставлять питання про саму можливість існування торгової організації. І запобігти пожежі, крадіжці, несанкціонованому доступу на територію складського приміщення дозволить саме застосування сучасного охоронного відеоспостереження на території сховища.

В результаті впровадження відеоспостереження на склад кількість продуктів і товарів у сховищі буде постійно співпадати із зафіксованими в документах числами, а торгові працівники, що будуть знати про постійне відеоспостереження за ними, стануть сумлінно дотримуватися вимог робочої дисципліни і, безумовно, утримуватися від різноманітних незаконних діянь (розкрадань, відвертого злодійства).

Як так?

Якщо є тверде переконання вирішити проблеми за допомогою відеоспостереження, то треба знати кілька важливих правил. Так, для забезпечення якісного охоронного відеоспостереження обов’язково повинно використовуватися наступне спеціальне обладнання:

 • відеокамера;
 • відеореєстратори;
 • відеомонітори.

На конкретний вибір відеокамер в значній мірі впливають архітектурні особливості самого сховища, умови його роботи: розміри складу, висота стельового перекриття, кут огляду камер, наявність опалення (чи ні), рівень вологості в приміщенні та інше. З огляду на ці фактори, підбирається певна кількість камер відповідних моделей.

Для якісного і всебічного контролю дуже важливо використовувати на території складських приміщень цифрові відеокамери. На відміну від попереднього покоління – аналогових камер – цифрові мають високий рівень роздільної здатності, відмінну якість відтворення, що з гарантованою точністю дозволяє виявити причини і суть порушення технології зберігання, а також конкретні факти крадіжки тих чи інших працівників.

Ідеальний контроль за майном у будь-який час доби
Ідеальний контроль за майном у будь-який час доби

Всередині приміщень

На думку фахівців, у внутрішньому приміщенні складу добре зарекомендували себе так звані купольні відеокамери, які мають спеціальний поворотний механізм, що дозволяє малою кількістю камер переглядати максимальний обсяг простору.

Оглядова камера внутрішнього відеоспостереження на склад дозволяє здійснювати повний візуальний контроль за всіма процесами, що відбуваються на складі. Відеокамера дозволяє детально відстежувати всі переміщення, діяльність персоналу, техніки, обсяги поставок або відвантаження з тих чи інших складських стелажів, загальну кількість вантажу.

У найбільш великих сховищах, де є багато різних стелажів, рекомендується використовувати пристрої, що мають підвищену чіткість зображення. На зонах завантаження-розвантаження слід встановлювати відеообладнання, що має високу роздільну здатність, що дозволить відстежити факт пропажі (розкрадання) при будь-яких умовах.

Дана інформація дуже важлива для оцінки в реальному режимі часу якості логістичних заходів, забезпечення схоронності продукції, майнових цінностей.

Зовнішній контур

Відеоконтроль території, прилеглої до складських приміщень, також досить непогано забезпечують рухливі вуличні камери, які мають функцію нічного «бачення» і запаковані в термо – і антивандальний корпус, що дозволяє функціонувати камері при різних погодних та інших несприятливих умовах.

Оскільки для зручності розвантаження, завантаження і переміщення матеріальних цінностей, техніки і людей сховища можуть мати кілька входів або виїздів, то логічно розмістити кілька відеопристроїв як на входах, так і на виїздах з території складів.

У зв’язку з цим, представляють особливий інтерес відеопристрої для контролю номерних знаків. Відеокамера для зчитування номерних знаків автомобілів дає не тільки повноцінну інформацію про потік вантажного транспорту на складах, але і, в цілому, про якість логістичних процесів підприємства.

Відеокамери для контролю зовнішнього контуру розміщують по всьому периметру території складів, а також на кутах будинків сховищ. Такий підхід забезпечує найбільш повне зовнішнє відеоспостереження діяльності на складах, в тому числі роботу співробітників охорони в нічний час доби.

Ще одним актуальним місцем для обов’язкового розміщення відеообладнання є прохідні на територію складів. Камери дозволять вам контролювати переміщення матеріальних цінностей зі складських приміщень, пересування техніки, персоналу підприємств і сторонніх відвідувачів.

Комплексний підхід

Серед сучасних варіантів облаштування охоронного відеоспостереження складів вельми цікавим рішенням є застосування інтегрованих комплексних систем безпеки, які можуть функціонувати разом із загальним контролем доступу на склад.

Встановлене відеоспостереження на склад здатне автоматично контролювати той чи інший режим роботи підприємства. А якщо в складі провести установку ще й датчиків руху, то цифрова відеоапаратура буде фіксувати на своєму відеозаписі тільки ті проміжки часу, коли хтось знаходиться в складському приміщенні. Такий варіант функціонування системи є дуже зручним (особливо при необхідності повторного перегляду), і сьогодні він часто використовується підприємцями, що турбуються про збереження своєї продукції.

Оскільки склади все-таки не є парадними приміщеннями підприємства, то нерідко там є досить слабке освітлення (особливо, якщо склад має досить великі розміри). Тому в разі поганої освітленості складської території впоратися з цим проблемним моментом здатні відеокамери зі вбудованим в них ІЧ-підсвічуванням, яке включається при детекції руху в зоні роботи камери.

Внутрішні зони складських приміщень та прилегла територія під постійним контролем
Внутрішні зони складських приміщень та прилегла територія під постійним контролем

Відеоспостереження на склад: Для малого підприємництва

У разі невеликої компанії рекомендується до розгляду варіант безпосередньої установки вже готових до використання систем охоронного відеоспостереження складу оскільки застосування підготовлених до роботи комплектів значно спрощує процес запуску системи і її подальшої діяльності. При цьому в інтернет-магазині можна придбати готові охоронні системи відеоспостереження з різною комплектацією, що враховує особливості того чи іншого складу. Такий підхід дозволить значно заощадити і кошти, і час.

Для нас є особливо приємним те, що сучасні підприємці займаються установкою охоронного відеообладнання або вже в ході будівництва складу або сховища підприємства, або відразу ж після покупки.

Для того щоб уточнити вартість і замовити відеоспостереження на склад скористайтесь контактами, формою зворотного зв’язку або обговоріть всі деталі замовлення в чаті з нашим менеджером.

Like this post? Please share to your friends:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: