Відеоспостереження в квартирі

Відеоспостереження в квартирі фото, картинка

Сучасні тенденції в розвитку системи відеоспостереження спираються на основні принципи забезпечення максимальної безпеки людини. А тому вони повинні бути найбільш наближені до того моменту і місця, де, можливо, станеться якесь протиправне діяння або виникне надзвичайна ситуація. Це дозволить радикально підвищити можливості з порятунку людини і її майна. Яскравим прикладом такого підходу може служити відеоспостереження в квартирі.

При цьому особливості забезпечення безпеки квартири помітно відрізняють даний вид відеоспостереження від подібних систем на підприємствах, організаціях та в офісах. Ключовим завданням тут є не стільки контролювати щось або когось, скільки запобігати протиправним діям, перешкоджати незаконному доступу в житлове приміщення сторонніх осіб. Адже в наш час проблематика тих же квартирних крадіжок значно загострилася.

Зміст статті:

 1. Інтегрована система;
 2. Цілі, завдання;
 3. Що отримуємо на «виході»?
 4. Прихована зйомка: все має бути за законом;
 5. Системи бувають різні;
 6. З дизайнерським підходом;
 7. Фінансові особливості проекту;
 8. Замість резюме.

Інтегрована система

Відеоспостереження в квартирі, приватному будинку, як правило, встановлюється разом з системою квартирної сигналізації. Такий інтегрований підхід якраз і дозволяє не тільки зафіксувати злом й несанкціоноване проникнення в квартиру, приватний будинок зі сторони третіх осіб, але й дозволить в найкоротші терміни відреагувати на виклик, зафіксувати особливі прикмети злочинців, що значно прискорить затримання зловмисників.

В ідеалі не обмежуватися одними камерами (відеоспостереження за вхідними дверима і система відеоконтролю в самій квартирі), а побудувати багатокомпонентну систему захисту, в яку також входять домофон, охоронна система з датчиками руху, і сучасні сталеві двері. Можливо, кожен елемент системи окремо і не дуже ефективний. Однак спільна взаємодія всіх компонентів відразу, в єдиному процесі дає найкращий результат, що гарантує успіх.

Відеоспостереження в квартирі фото, картинка
Відеоспостереження в квартирі

Цілі, завдання

Концептуально охоронне відеоспостереження в квартирі повинно виконувати ряд важливих цілей і завдань:

 • По-перше, у разі скоєння злочину повинен вестися відеозапис протиправного доступу (злом, пограбування) в квартиру, приватний будинок з боку третіх осіб;
 • Важливий відеоконтроль за маленькими дітьми в режимі «онлайн». Особливо в тому випадку, коли їм доводиться залишатися одним в квартирі на тривалий час;
 • Здійснення оперативного контролю за виконанням своїх прямих обов’язків домашнім персоналом. Перш за все, це стосується діяльності нянь, що працюють з маленькими дітьми, а також домробітниць, які доглядають за людьми похилого віку та хворими членами сім’ї;
 • Оперативне оповіщення господаря приміщення про виникнення різних надзвичайних ситуаціях (пожежа, затоплення) та інших загрозах;
 • Відеоспостереження в загальному коридорі, під’їзді, дозволяє максимально точно і оперативно спрогнозувати негативний розвиток ситуації. Особливо це стосується дій злодіїв та інших зловмисників.

Що отримуємо на «виході»?

Як результат, присутність в житловому приміщенні подібної структури дисциплінує домашній робочий персонал. Також вона позитивно впливає і на поведінку підлітків, які переживають досить складний початковий період дорослішання. Стримує їх від не зовсім розсудливих дій і вчинків.

Разом з тим, даний варіант відео-охорони дозволить не тільки побачити і відобразити те, що відбувається в житловому приміщенні, але і відразу ж вжити оперативні заходи до припинення злочину. Зловмисники і злодії будуть спіймані, як то кажуть, на гарячому. А структура домашнього відеоконтролю, по суті справи, виконає всю роботу співробітників правоохоронних органів.

Справа в тому, що сьогодні люди розуміють, в разі, якщо крадіжку або грабіж не вдається розкрити по “гарячих слідах”, то починається томливе опитування свідків. Але вони, звичайно, нічого не бачили і не чули. Однак, якщо в будинку для злочинців припасений «подарунок» у вигляді системи відеонагляду та сигналізації, то цей факт повністю змінить ситуацію на користь потерпілої сторони!

Прихована зйомка: все має бути за законом

Підтипи камер, що використовуються в цілях безпеки квартир і приватних будинків, бувають різними. Все залежить від ключової задачі, яка стоїть перед системою. А тому в цьому списку можна, наприклад, відзначити варіанти відкритих і прихованих відеокамер, бездротові пристрої і з кабельним підключенням, із записом інформації або без.

При цьому треба відзначити, що приховане відеоспостереження в квартирі має здійснюватися суто відповідно до положень чинного законодавства. Тільки в цьому випадку її використання (у ході подальшого розслідування) злочинного проникнення в квартиру третіх осіб (злодіїв, зловмисників) буде вважатися цілком законним і прийнятним.

В іншому випадку – в житловому приміщенні потрібно розмістити відповідне попередження про те, що там веде свою роботу система відеоспостереження.

Системи бувають різні

Сьогодні клієнтам, що бажають убезпечити таким ось чином свою квартиру, пропонуються ще два види камер, що забезпечують процес. По-перше, це можуть бути традиційні аналогові камери, а також бездротові IP-відеокамери.

Відеоспостереження в квартирі за допомогою системи аналогових камер є найбільш актуально, якщо планується встановлення в квартирі не більше двох-трьох камер. Причому без збереження на них істотних обсягів інформації.

Крім того, такий варіант вимагає прокладки спеціальних відеокабелів. А вони обов’язково повинні бути непомітні для оточуючих. Однак непомітність – це досить складне завдання, яке часом буває складно вирішити.

Тому відеоспостереження в квартирі через інтернет (використання бездротових IP-відеокамер) дозволяє взагалі зняти питання щодо маскування, а також отримати ще цілий ряд конкурентних переваг.

Наприклад, такі IP-технології дають можливість швидко і легко налаштувати систему з цілого ряду відеокамер. Причому спостереження може вестися через будь-який цифровий термінал (комп’ютер, ноутбук, планшет, смартфон), який повинен бути підключений до всесвітньої мережі інтернет.

З дизайнерським підходом

Відеокамери також мають відмінності за своїм дизайнерським втіленням, яке певною мірою впливає і на їх функціональні характеристики.

Так купольний варіант форми, який можна побачити практично всюди, у житловому приміщенні буде виглядати ваговито, надто казенно. При цьому їх навряд чи вдасться використовувати для особливого, прихованого варіанту відеоспостереження.

У цьому контексті більше підійдуть мініатюрні екземпляри, що є більш компактними і більш непомітними. При інших рівних показниках ця обставина, безумовно, є їх конкурентною перевагою.

Фінансові особливості проекту

Звичайно, відеоспостереження в квартирі повинно бути порівнянно з фінансовими можливостями людини. А тому для забезпечення нормальних умов безпеки житлового приміщення часом досить встановити більш економічний аналоговий варіант. Він також в повному обсязі вирішить всі завдання, поставлені перед системою охорони.

Відеоспостереження в квартирі фото, картинка

Відеоспостереження в квартирі: Замість резюме

Словом, відеоспостереження в квартирі являє собою значно більш досконалу систему захисту і охорони, ніж сусіди, яких по-дружньому попросили на час відпустки або ж тривалого відрядження доглянути за житловим приміщенням.

Особливо це стосується цифрових камер, що відносяться до бездротових структур. Їх кольорова “картинка”, на відміну від аналогових чорно-білих варіантів, повною мірою дозволяє побачити особливості зовнішності, одягу, обличчя зловмисника, який  незаконно проникнув до будинку клієнта.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: