А ви знаєте, що буквально за 30 секунд злодій може розкрити звичайне вікно з металопластику? Всього півхвилини – і злодій вже у вашому домі. У цій статті ми поговоримо про те, які прийоми використовуються при зломі вікон, а також розберемо таке актуальне питання, як захист вікон від проникнення.
Зміст статті:
- Прийоми розкриття вікон ПВХ;
- Як же розкривають вікна з металопластику?
- Як захистити вікна від проникнення?
- Сигналізація, як додатковий спосіб захисту;
- Що ми пропонуємо?
Прийоми розкриття вікон ПВХ
Близько 40% всіх незаконних вторгнень в приміщення відбувається саме через вікна. Особливо це стосується квартир, офісів, розташованих на нижніх і на останніх поверхах. Встановлюючи пластикові вікна, власники житлоплощі повністю впевнені в їх надійності і при їх зломі просто дивуються, як це могло статися. На перший погляд здається, що вікна ПВХ міцні, так як зовні не видно ані замків ні ручок, та й дістатися до них не так-то просто, але професійних крадіїв це не зупиняє. В арсеналі грабіжників є маса способів проникнення в житло через вікно.
Як же розкривають вікна з металопластику?
Охоронна компанія “Альянс-Безпека” представляє вашій увазі основні способи розкриття вікна з арсеналу зломщиків:
- За допомогою лому або товстої викрутки зловмисник віджимає стулку, притискає фурнітуру і добирається до запірного механізму. Цей спосіб самий оперативний і не створює багато шуму;
- За допомогою дриля злодії висвердлюють отвір під ручкою. Це спосіб більш гучний, але ефективний, так як діставшись до ручки можна відкрити навіть складні механізми;
- Розбивають скло. Найчастіше такий спосіб використовують для злому дачних або заміських будинків, де зайвий шум не приверне увагу сторонніх або для здійснення непродуманого пограбування. У хід може йти все що завгодно: лом, сокира, цегла або інші предмети, здатні розбити скло, склопакет;
- Плоскою викруткою або будь-яким іншим предметом з тонким наконечником можна легко підчепити шарнір, і видавити склопакет. Завдання спрощується якщо мова йде про вікно з вузькою і високою стулкою. Якщо з силою натиснути на один з кутів, то дістати склопакет буде досить просто.
Прийоми розкриття вікон ПВХ були описані не з метою навчити грабіжників-початківців і не для того, щоб убити віру в надійність вікон і захист житла від стороннього вторгнення. Дізнатися цю інформацію просто корисно для того, щоб розуміти, як уникнути подібних неприємностей.
Як захистити вікна від проникнення?
Захист вікон від проникнення лише на перший погляд здається складним завданням. Для досягнення потрібного результату у вас є безліч варіантів, починаючи від досить-таки доступних в плані вартості і простоти реалізації, і закінчуючи досить витратними і складними (з інженерної точки зору). Мабуть, найпоширеніший і надійний спосіб захистити вікна від злому – установка металевих решіток. У злочинців просто не буде можливості дістатися до вікна. Але даний спосіб захисту виглядає не привабливо і може порушити емоційний стан домочадців, так як вид з вікна через грати малоприємний.
Ще один ефективний спосіб захисту вікон від злочинного проникнення – це установка рольставні. Даний спосіб повністю себе виправдовує, якщо встановити віконниці прямо в отвір, але механізм на ручному управлінні доставить чимало клопоту мешканцям, а монтаж якісної автоматизованої системи обернеться великими матеріальними витратами.
Насправді, при установці якісних вікон можна повністю захистити своє житло від злому цілком за прийнятною ціною.
Головне при виборі вікон і фурнітури врахувати всі можливі способи злому:
- Виключити можливість віджимання стулки можна встановивши протизламні механізми. Мова йде про грибоподібні цапфи, які так щільно притискають стулку до рами, що підсунути під неї неможливо навіть саму тонку викрутку, тоді як звичайні круглі цапфи абсолютно не захищають вікно від проникнення. Варто врахувати, що зачепи повинні бути встановлені на трьох сторонах стулки;
- Щоб злодієві не вдалося висвердлити ручку, в раму встановлюють пластину зі сплаву твердих металів, при цьому ручка обов’язково повинна бути оснащена замком або механізмом, що захищає від зовнішнього впливу.

Вирішення проблеми
Проблему розбивання скла можна вирішити трьома шляхами:
- Обклеювання антивандальною плівкою, яка не дозволить склу розлетітися на шматки. У склі, обклеєному спеціальною плівкою не утворюється отвір від цегли, а при пошкодженні воно залишається в рамі.
- Установка скла триплекс – багатошарове скло, шари якого надійно склеєні між собою під тиском при високій температурі. Розбити вікно, звичайно, можна, але навряд чи злочинці будуть витрачати на це час.
- Використання кулестійких, тобто броньованих стекол, які застосовують для скління банків, ювелірних магазинів і так далі.
- Щоб уникнути видавлювання склопакета, рекомендується не тільки закрити його пластиковими планками, але і приклеїти до рами спеціальними, міцними полімерами.
- Установка сигналізації. Сигналізація – це спосіб захисту від вторгнення не тільки через вікна, але і іншими шляхами, але так як деякі датчики охоронної системи встановлюються безпосередньо на скло, її також можна вважати додатковим способом захисту вікон від проникнення. Більш детальніше про це поговоримо далі.
Сигналізація, як додатковий спосіб захисту вікон від проникнення зловмисників
Житло, яке часто пустує через знаходження господарів на роботі, відпустку або відрядження, просто необхідно обладнати сигналізацією. Навіть нетривала відсутність може обернутися проникненням і розкраданням грошових коштів та іншого цінного майна. Сигналізація, що захищає від злому як двері, так і вікна, стане гарантією вашого спокою і безпеки житлового приміщення.
При спробі злому вікна зловмисником сигналізація подає світловий і звуковий сигнал, що відлякує грабіжників і привертає увагу сторонніх людей, які можуть викликати поліцію. Сигналізація не дозволить грабіжникам, які намагаються влізти у вікно, залишитися непоміченими.
Крім світлової та звукової сигналізації, датчики, встановлені на вікна та двері, посилають сигнал власнику житла або на пульт охорони або правоохоронних органів.
Що стосується датчиків відкриття вікон, навіть найпростіші охоронні механізми оснащені магнітами, які знаходяться в тісному контакті при закритому вікні. Коли вікна відкриваються, спрацьовує сигналізація, що супроводжується звуком і світлом.
Для постійної і безвідмовної роботи системи, сигналізація оснащена додатковими джерелами живлення, завдяки яким установка не підведе вас у разі відключення електроенергії.
Сигналізація для дверей і вікон є самим популярним засобом захисту від незаконного проникнення як для житлових будинків і квартир, так і для офісних і торгових приміщень, особливо розташованих на нижніх поверхах.
На що звернути увагу при виборі віконної сигналізації?
В даний час захист житла від пограбування і вандалізму у багатьох громадян займає пріоритетну позицію. Поговоримо докладніше про віконну сигналізацію, а саме, про датчики:
Датчик розбиття вікна – це пристрій з мікрофоном, який встановлюється біля вікна і реагує на звук, характерний для розбивання скла, тріск або удари, а також вібрацію на поверхні скла. Тобто, грубо кажучи, зловмисник на об’єкт ще не проник, а інформація про спробу вторгнення вже прийшла на пульт охорони.
Сигнальне скло – це спеціальне полотно для вікна, оснащене охоронною системою, що складається з сигнальних проводів. При вирізанні скла система отримує сигнал про порушення цілісності і активує звуковий сигнал. Дана система вважається однією з найбільш надійних для захисту від злому металопластикових вікон, але через дорожнечу обладнання і часту не доцільність її застосування, дана система вже практично ніде не застосовується.
Магнітний датчик – це сигналізаційна система, що складається з магніту і геркона, між якими утворюється фіксований зазор. При збільшенні зазору спрацьовує сирена. Для правильної роботи сигналізації, магніт кріплять до стулки, а геркон до рами.

Складові елементи віконної сигналізації
Віконна сигналізація включає в себе наступні компоненти: датчики, прилад для прийому сигналу, пристрої попвіщення. Датчики, в залежності від встановлених параметрів, можуть реагувати на рух, звук розбитого скла, відкриття стулки і т.д. Прилад для прийому і контролю здійснює моніторинг датчиків і передає сигнал пристрою виконання у разі, якщо вони спрацюють. На охоронний прилад покладено функцію активації звукового і світлового сигналу, а також передачі інформації до власника приміщення або в охоронне підприємство.
Потреба в безпеці – це базова потреба людей і саме вона спонукає нас до захисту та збереження житла. Віконна сигналізація – це виправдана захисна міра, коли мова йде про спокій всіх членів сім’ї, захисту вашого майна підприємства.
Сигналізація дозволяє здійснювати безперервний контроль за приміщеннями під час відсутності власників. Основне завдання охоронної системи – це своєчасне оповіщення про незаконне вторгнення на об’єкт і моментальне реагування охоронної компанії та/або поліції для затримання злодіїв на місці злочину або «полювання» по гарячих слідах.
Захист вікон від проникнення: Що ми пропонуємо?
Наша компанія спеціалізується на реалізації проектів по захисту майна і на установці систем охоронної сигналізації для житлових і виробничих приміщень, магазинів, складів, тощо. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені в надійному захисті та збереженні майна.
Вартість системи охорони набагато нижче матеріального збитку, який може бути заподіяний в результаті пограбування і розраховується виходячи їх характеристик і додаткових можливостей обладнання.
Наприклад, обладнати невеликий об’єкт (квартиру, офісу, склад) Вам обійдеться всього в 4000 гривень. У дану суму входить вартість монтажних послуг та обладнання (охоронний прилад, датчик відкриття вікна/двері, датчик руху, акумуляторна батарея, кабелі та інші витратні матеріали).
Виходячи з вищесказаного, хотіли б запропонувати вам співпрацю з нашою компанією. Демпінгові ціни не пропонуємо, але гарантуємо чесне співвідношення ціни та якості.
Телефони (цілодобово):
(044) 360-65-74, (067) 440-90-07, (063) 787-08-78, (066) 213-35-65.
Чи скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.
З повагою, ваша охоронна компанія.
Відкрили викруткою вікно, перший поверх. Були грати, але їх легко зняли. Як сказав слідчий – вони заіржавіли. Ставили їх три роки тому, такого навіть не очікували. Винесли грабіжники, комп’ютер, цінності. Жах… Буду ставити ролети, раз грати такі ненадійні…
Я захистив вікна і без сигналізації. Купив за 80 гривень звичайні фіксатори (відбійники на кшталт таких, що ставлять для того аби не гупали дверима), засверлив їх у підвіконня. Єдиний мінус такого рішення – пластикові вікна можна відкривати лише на провітрювання, проте я це якось переживу. Всім рекомендую свій лайфхак!