Встановлення охоронної сигналізації

Монтаж охоронної сигналізації

Домогтися надійного захисту власного житла, майна або об’єктів бізнесу власними силами буває дуже складно. В цьому випадку може допомогти встановлення охоронної сигналізації. Після установлення та підключення ви позбудетеся від постійного особистого спостереження за об’єктом і перекладіть цей обов’язок на охоронну організацію.

Для запобігання проникнення і захисту власності більшість людей схиляються до укладення договорів з охоронними організаціями, установкою технічних засобів охорони та безпеки. Використання сигналізації дозволяє вчасно зреагувати на проникнення і затримати зловмисників. Плюсом використання системи можна вважати той факт, що охорона об’єкта і затримання злочинців при проникненні буде здійснюватися професіоналами, що мінімізує виникнення непередбачених ситуацій.

Гнітюча статистика

Забезпечення безпеки – це пріоритетне завдання, як для підприємств, так і для громадян. Тому вже нікого не здивуєш наявністю служби охорони. Варто зауважити, що для забезпечення безпеки не обов’язково мати величезну «когорту» охоронців, досить встановити сучасне обладнання, яке допоможе захистити від «непрошених гостей».

До речі, не можна не відзначити, що у наших громадян нарешті з’явилася свідомість у питанні забезпечення особистого захисту, своїх близьких, а також в бажанні вберегти своє майно від незаконних посягань. І, варто відзначити, що це дуже розумне рішення. На жаль, такими є сучасні виклики з причини розгулу криміналу в Україні.

Не будемо надмірно згущувати фарби, адже ви можете і самі ознайомитися з поточним станом справ, відвідавши сайт Генеральної прокуратури України і дослідити відкриту статистику, де відзначені факти зафіксованих злочинів. У нашому випадку ви маєте можливість вивчити гнітючу статистику числа квартирних крадіжок, проникнень в приватні будинки та офіси.

Картина наступна (інформація по Києву та Київській області):

 • 2013 рік. Здійснено 5439 крадіжок (розкрито злочинів – 805);
 • 2014 рік. Здійснено 7036 крадіжок (розкрито злочинів – 1017);
 • 2015 рік. Здійснено 6400 крадіжок (розкрито злочинів – 724);
 • 2016 рік. Здійснено 8405 крадіжок (розкрито злочинів – 847);
 • 2017 рік. Здійснено 8217 крадіжок (розкрито злочинів – 758);
 • 2018 рік. Здійснено 7628 крадіжок (розкрито злочинів – 769);
 • 2019 рік. Здійснено 8117 крадіжок (розкрито злочинів – 741).
 • 2020 рік. Здійснено 7904 крадіжок (розкрито злочинів – 682).

Київська область:

 • 2013 рік. Здійснено 1118 крадіжок (розкрито злочинів – 342);
 • 2014 рік. Здійснено 1090 крадіжок (розкрито злочинів – 220);
 • 2015 рік. Здійснено 1378 крадіжок (розкрито злочинів – 236);
 • 2016 рік. Здійснено 1508 крадіжок (розкрито злочинів – 137);
 • 2017 рік. Здійснено 1438 крадіжок (розкрито злочинів – 144);
 • 2018 рік. Здійснено 1322 крадіжок (розкрито злочинів – 168);
 • 2019 рік. Здійснено 1447 крадіжок (розкрито злочинів – 189).
 • 2020 рік. Здійснено 1683 крадіжок (розкрито злочинів – 214).

Ситуація, скажімо так, вельми і вельми гнітюча. Тим більше що можна з упевненістю стверджувати, що реальне число крадіжок значно вище вказаних цифр. Так що вважаємо, що монтаж охоронної сигналізації з підключенням на пульт охорони – вимушений і необхідний захід.

Рішення прийнято

Уявімо собі ситуацію: в сусідньому парадному пограбували квартиру, і це стало останньою краплею у ваших сумнівах. Отже, ви зважилися на установку охоронної сигналізації. Що далі? Давайте розглянемо найімовірніший сценарій розвитку подій. Отже:

Етап 1

Ви хочете убезпечити себе і своє майно від посягань злочинців, тому починаєте пошук відповідного для вирішення даного питання виконавця. За передбачуваним запитом “Охорона квартири Ваше місто” Google видає більше 25 000 000 результатів. В реальності за вирішення цього питання готові взятися більше 100 охоронних і монтажних компаній. Вартість монтажу охоронної сигналізації коливається від 0 до нескінченності. Умовну нескінченність легко пояснити тим, що об’єкти бувають різні, побажання клієнтів – також відрізняються і чим більш специфічна задача, тим вище підсумкова цифра. Так, наприклад, одному з наших клієнтів захотілося, щоб у його приватному будинку було встановлено понад 50 охоронних датчиків, тобто на кожному розі / кімнаті / по периметру об’єкта. Природно, що підсумкова кошторис з подібними запитами буде більш ніж значна.

З нашою пропозицією, щодо вартості охоронних послуг, ви можете ознайомитись в тут.

Монтаж охоронної сигналізації з підключенням на пульт охорони
Монтаж охоронної сигналізації з підключенням на пульт охорони

Безкоштовний сир

Але «як і чому» можна пояснити пропозицію від охоронної компанії здійснити безкоштовний монтаж охоронної сигналізації з підключенням на пульт охорони? Швидше за все, це відкритий прояв нечесної конкурентної боротьби з метою збільшення числа підключених під охорону об’єктів, для подальшого перепродажу охоронної компанії іноземним інвесторам. Іншого пояснення бути не може.

Посудіть самі: мінімальна вартість монтажу дротової охоронної сигналізації (обладнання + роботи) становить 4000 гривень (монтаж бездротової сигналізації від 5600 грн.). І це ми рахуємо з урахуванням того, що обладнання закуповується безпосередньо у виробника, так що виходить уникнути додаткових накруток, завдяки чому виходить відсотків на 20-30 нижче середньої вартості в Інтернеті. Що ж у нас виходить? Щоб взяти вас під охорону, тобто надати вам послугу, охоронна компанія несе витрати в розмірі від 4000 гривень. Але ж це абсурд!

Можна припустити, що охоронна компанія планує повернути свої «вкладення» за рахунок абонентської плати, але і ця думка, як правило, є помилковою. Досить поглянути на розцінки, які пропонують охоронні компанії після проведення безкоштовного монтажу охоронної сигналізації. У таких ситуаціях зазвичай вказується вартість послуг від 150 до 250 гривень. Грубий підрахунок фактичних витрат на надання послуг безпеки на одному об’єкті становить близько 130 гривень (включає в себе фактичні витрати на послуги зв’язку, забезпечення працездатності охоронного пульта, оплата праці операторів пульта, членів групи швидкого реагування, амортизації автомобіля групи швидкого реагування, страхування ризиків на 10000 грн., комунальні платежі і т.д. і т.п.).

Що у підсумку?

У сухому залишку охоронна компанія отримує з подібного об’єкта до 100 грн. Тобто вкладені 4000 гривень на монтаж охоронної сигналізації в умовній однокімнатній квартирі охоронна компанія поверне не раніше ніж за 3 календарних роки. Висновки напрошуються самі собою – або вас охороняє благодійна організація, або компанію незабаром буде продано і, найімовірніше, умови співпраці будуть переглянуті не на вашу користь, або витрачені на ваш об’єкт кошти будуть повернуті іншим і не завжди чесним шляхом (штрафні санкції, додаткові рахунки тощо). Про все це варто задуматися ще на етапі узгодження монтажних робіт, так як найчастіше саме той, хто монтував сигналізацію, і буде надалі вас охороняти. Про те, скільки ж реально коштує охорона середньостатистичного об’єкта, ми поговоримо більш докладно в одній з наступних статей.

Етап 2

Вітаємо! Ви зробили вибір щодо організації, яка проведе монтажні роботи на вашому об’єкті. Тепер вам, власне, належить обрати саму систему сигналізації. Кажучи по-простому, вам слід визначитися, яка система у вас буде стояти: дротова або бездротова сигналізація. Треба відзначити, що ще роки чотири тому даний вибір було зробити набагато складніше. З одного боку – добре, що немає ніяких кабелів і короба, а з іншого боку – підсумкова цифра у кошторисі виходила б приблизно на 40 % більше. В наші дні ціна на ці два типи обладнання практично зрівнялася.

Отже, повернемося до нашого монтажу. Монтажна / охоронна компанія, швидше за все, запропонує вам якийсь з наступних варіантів для установки:

Дротова сигналізація для підключення на пульт охорони від Satel (Польща), Дунай (Україна/Польща), Лунь (Україна-Харків), Оріон (Україна-Вінниця), Crow (Ізраїль).

На сьогоднішній день, при монтажі бездротової сигналізації для підключення на пульт охорони, в основному використовується обладнання від українського розробника – компанії Ajax, яка, скажемо без перебільшення, своїми розробками підкорила весь світ. Хто знає, можливо, їм доведеться поборотися за першість на ринку з іншою вітчизняною компанією. У нас є інформація, що лінійка приладів Дунай (Україна/Польща) ось-ось поповниться бездротовим рішенням, але поки обладнання не вийшло «в тираж» цей варіант ми не можемо розглядати.

Звертаємо вашу увагу на те, що більшу частину зазначеного обладнання можна використовувати і в форматі Автономної сигналізації. Тобто при спрацьовуванні сигналізації інформація про дану подію йде не на пульт охорони, а, скажімо, на ваш мобільний телефон. У першому випадку на об’єкт для затримання злочинця поїде озброєний наряд групи затримання, а в другому випадку ви просто будете в курсі, що вашу квартиру/будинок/офіс в даний момент, найімовірніше, що грабують.

Терміни виконання монтажних робіт

Не будемо прив’язуватися до питання передплати, так як кожна компанія має змогу власноруч вирішувати на яких умовах вона надає послуги. Припустимо, що обладнання на ваш об’єкт закуплено і воно вже лежить на складі компанії-інсталятора. Далі йдуть такі процеси:

 1. Програмування і настройка охоронного приладу, перевірка працездатності обладнання. В середньому на це питання йде не більше декількох годин;
 2. Установка охоронної сигналізації на середньостатистичному об’єкті (квартира, офіс, невеликий склад і т.д.) з підключенням на пульт охорони займає в середньому до одного робочого дня.
Тестування працездатності обладнання
Тестування працездатності обладнання

Як бачите, процес недовгий, і в разі, коли ситуація на об’єкті «гаряча» і охорона потрібна «тут і зараз», то цілком можливо вкластися з усіма процесами (в т. ч. узгодженням умов співпраці, закупівлею обладнання і т. д.) в один робочий день.

Етапи установки та монтажу охоронної сигналізації

У більшості випадків час встановлення та підключення охоронної системи залежить від площі об’єкта. Залежно від обсягу робіт підключення об’єкта до охорони може становити від однієї години до декількох днів.

Монтаж охоронної сигналізації можна розділити на наступні етапи:

 1. Огляд об’єкта. Спеціаліст виїжджає до місця встановлення та складає план об’єкту, визначає складність установки, утверджує попередній список необхідного обладнання, погоджує зі замовником тип сигналізації;
 2. Інженер складає проект охоронної системи. У проект включаються перелік послуг, список обладнання, тривалість монтажу, вказується вартість підключення;
 3. Замовлення обладнання. Як правило необхідне обладнання є на складах. Проте іноді може знадобитися замовлення додаткового обладнання у постачальника;
 4. Монтаж обладнання. За погодженням зі замовником у встановлений час проводиться установка обладнання та інсталяція програмного забезпечення пультової охорони.
 5. Перевірка працездатності. Після закінчення робіт з монтажу здійснюється перевірка встановленого обладнання, проводиться настройка чутливості та відбувається підключення до центрального пульта.

Всі роботи з монтажу та підключення проводяться монтажниками з великим досвідом виконання подібних робіт. Після підключення та перевірки системи, укладається договір на обслуговування сигналізації. При виникненні неполадок або відмові обладнання фахівці проведуть перевірку техніки, здійснять гарантійну заміну неробочого обладнання і пусконалагодження системи.

Додатково система може бути укомплектована комплексом відеоспостереження та додатковими видами сигналізації.

Підключення сигналізації картинка, фото

Типи охоронної сигналізації

Існує кілька видів сигналізацій. Серед них можна виділити наступні варіанти;

 1. Автономний варіант;
 2. Пультова охорона;
 3. Сигналізація з використанням GSM;
 4. Сигналізація з підключенням до внутрішнього посту охорони.

Автономна сигналізація

Про принципи її роботи ми коротко розповіли вище. Такий варіант використовується при здійсненні охорони об’єкта власними силами. При проникненні підозрілих осіб на об’єкт, що охороняється, включається світлове або шумове оповіщення. Після виникнення сигналу, особи, відповідальні за охорону, виїжджають за адресою проникнення і проводять затримання. У більшості випадків автономний варіант виконує функцію по відлякуванню зловмисників та зупинці з протиправних дій.

Якщо говорити про можливості, то пропозицій від різних виробників на ринку стільки, що очі розбігаються: Tecsar, Geos, Страж, LifeSOS, Broadlink, ОСА, Alfa Siren, ZF, Kronos, Спартак, Rovus, Mi home і багато-багато інших. Основними виробниками зазначеного товару виступає Україна, Китай і Південна Корея. В цілому, варіантів дуже багато і зустрічаються навіть окремі пропозиції, вартість яких становить менше 500 гривень і встановити її здатна навіть технічно не обізнана в цих питаннях людина. Але не забувайте, що економія повинна бути економною і є речі, де горезвісна економія коштує неймовірно дорого. А якщо раптом копійчана плата в приладі перегорить і квартиру «обнесуть» на десятки тисяч гривень? Хто буде в цьому винен?

Монтаж охоронної сигналізації з підключенням на пульт охорони

При підключенні об’єкта до центрального пульта відбувається оповіщення співробітників поста про виникнення позаштатної ситуації. Залежно від сигналу фахівці активують передбачений алгоритм дій. Якщо виникла небезпека проникнення підозрілих осіб на об’єкт, висилається група швидкого реагування. У разі спрацювання датчиків диму або затоплення, відбувається повідомлення і дистанційний виклик спеціальних комунальних служб до місця події. Паралельно з висуненням груп відбувається дозвон на мобільний телефон власнику приміщення.

 

Сергій Савчук
Сергій Савчук
Директор ТОВ «Альянс-безпека»
Замовити монтаж

Звертаю вашу увагу на те, що в нашій компанії роботи з монтажу охоронно-тривожної сигналізації та її налаштування надаються безкоштовно. Замовник сплачує лише вартість обладнання та матеріалів. Причому продаж здійснюється без прихованих накруток і додаткових умов, а за офіційною ціною від виробника. Крім цього, щоб клієнт переконався в якості наших послуг, всі змонтовані об'єкти ми підключаємо на свій цілодобовий пульт охорони та протягом місяця надаємо послуги охорони без абонентської плати.

Сигналізація з використанням GSM

Являє собою багатофункціональний тип охоронної системи. Основними особливостями подібної сигналізації вважаються великий радіус покриття та довговічність системи.

При використанні системи відбувається повідомлення не тільки пульта охорони, а й надходження SMS-повідомлення господареві об’єкта. У більшості випадків використовується для заміських будинків, дач і невеликих об’єктів, які не дуже часто відвідують.

Сигналізація з підключенням до внутрішнього посту охорони

При наявності на об’єкті внутрішньої охорони не обов’язково підключатися до центрального пульта. Установка системи з оповіщенням внутрішнього поста дозволяє зменшити час прибуття охоронців до місця події та запобігти проникненню або затримати зловмисників.

При виборі системи охорони та підключенні об’єкта слід враховувати багато факторів. Наприклад, для заміського будинку або об’єкта, який розташований далеко від населених пунктів, використання автономної сигналізації не принесе необхідного результату. Випадкових злочинців світлове або звукове оповіщення може відлякувати, але повних гарантій, що вони не проникнуть всередину приміщення, не відключать сигналізацію і не продовжать свої дії дати неможливо.

Для більшої впевненості в охороні об’єкта радимо використовувати комбіновані системи захисту. Тільки у цьому випадку можна домогтися повного збереження об’єкта майна, що знаходиться всередині.

Монтаж охоронної сигналізації фото, картинка

Вартість монтажу охоронної системи

Монтаж обладнання та підключення об’єкта до охорони залежить від кількості приміщень та індивідуальних особливостей сигналізації. При підключенні квартири до охорони, кількість обладнання та обсяг виконаних робіт може бути мінімальним. При розташуванні квартири на високих поверхах у більшості випадків немає жодної необхідності у встановленні датчиків на вікна. Досить установки датчика на двері та одного або декількох об’ємних датчиків руху.

Орієнтовна ціна монтажних послуг:

ОписВартість, грн.
Перехід від іншої компанії
(виїзд інженера, аудит системи безпеки, перепідключення на наш пульт охорони)
Безкоштовно
Монтаж в базовій комплектації (датчики відкриття дверей та/або руху + монтажні роботи)від 8000
Монтаж у повній комплектації (дротові / бездротові датчики відкриття дверей, вікон, руху, розбиття скла + монтажні роботи).від 9800

При підключенні приватного будинку вартість монтажу і підключення може бути істотно вище. Може знадобитися установка датчиків на всі вікна і двері та декількох датчиків руху.

Після складання проекту сигналізації, фахівці розкажуть і покажуть, з якої причини вартість монтажу і підключення становить саме таку вартість.

Вартість монтажу і підключення об’єкта складається з наступних факторів:

 • Вартість кабелю і його монтаж. Слід враховувати, що кабель може знадобитися тільки при дротовій сигналізації. У деяких обставинах вартість бездротової системи виявиться нижче дротових систем;
 • Вартість необхідних датчиків. Чим більше буде потрібно датчиків, тим вище вартість монтажу;
 • Модель центрального контролера. Чим складніше прилад, тим вище його вартість. В такому випадку необхідно відштовхуватися від кількості та виду датчиків, які будуть монтуватися. Якщо ви не плануєте підключати захист від затоплення, то не варто купувати контролер з підтримкою такого датчика;
 • Складність проведення робіт з монтажу. Залежно від місця проведення монтажу вартість виконаних робіт може істотно відрізнятися;
 • Бренд. Імпортне обладнання може бути істотно дорожчим у порівнянні з вітчизняними зразками. Не варто думати, що наше обладнання гірше або краще імпортних аналогів. У більшості випадків вони знаходяться на однаковому рівні.

За погодженням з клієнтом охоронна компанія під час складання проекту може змінити комплектацію та обране обладнання. Клієнт має право висловити свої побажання, як за кількістю датчиків, так і по використовуваному обладнанню. Не варто забувати, що жодна встановлена сигналізація не може дати стовідсоткової гарантії збереження майна. Як було сказано, рекомендується використовувати комбіновані варіанти захисту. Можна використовувати кілька типів систем. Додатково з установкою сигналізації можна провести установку надійних металевих вхідних дверей, встановити захисні решітки на вікна і провести бронювання скла. Поєднання сигналізації та посилення захисних властивостей місць можливого проникнення злочинців допоможе захистити майно.

Не варто забувати, що при рішенні про встановлення сигналізації та укладення договору охорони на об’єкті слід звертатися лише в ті охоронні організації, що мають великий досвід з охорони об’єктів і можуть не тільки констатувати факт проникнення, але і здатні провести затримання злочинців.

Вид робітОрієнтовна вартість, грн.
Встановлення датчика розбиття скла300
Монтаж і програмування бездротового датчика300
Встановлення ІЧ датчика на вулиці350
Пусконалагоджувальні роботи приймально-контрольного приладу (ППК, хаб)1000
Встановлення датчика відкриття вікон і дверей СМК (геркон)300
Інсталяція безперебійного блоку живлення200
Прокладання підземної кабельної комунікації за метр70
Налагодження охоронної системи800
Встановлення приймально-контрольного приладу800
Встановлення ІЧ бар'єру двох позиційного, "штора"900
Встановлення світло-звукового оповіщувача (сирена, ревун)300
Встановлення світлозвукового сповіщувача (на вулиці)400
Прокладка гофро труби за метр30
Встановлення ІЧ датчика руху300
Встановлення датчика затоплення100
Встановлення та базове налаштування комплекту сигналізації AJax Starter Kit900
Встановлення датчика диму300
Монтаж клавіатури250
Програмування ключів (мітки та брелоки Ajax) за шт.50
Модернізація та покращення системи безпеки3500
Демонтаж централі та датчиків600

Часті запитання

Скільки необхідно часу для підключення об'єкта до охорони?
Залежно від обсягу робіт підключення об'єкта до пульта охорони може становити від однієї години до декількох днів.
Які етапи включає в себе монтаж системи безпеки на об'єкті?
Установлення охоронної сигналізації можна розділити на наступні етапи: огляд об'єкта, створення проекту майбутньої системи, закупівля, монтаж, діагностика встановленого обладнання.
Які існують типи охоронної сигналізації?
Основні варіанти, доступні для установки: автономна, пультова, з використанням GSM і з виведенням на внутрішній пост охорони.
Від чого залежить вартість монтажу і підключення об'єкта під охорону?
Основні фактори, що формують вартість даної послуги - кількість обладнання, складність установлення, торгові марки пристроїв, обраних під монтаж.

Рекомендації до договору

У договір обов’язково включаються наступні пункти:

 1. Штрафні санкції за несвоєчасне або неякісне виконання взятих на себе зобов’язань;
 2. Гарантійний термін на встановлене охоронною / монтажною компанією обладнання;
 3. Форма та етапність оплати *.

* найчастіше інсталятори прописують 100% передплату. Якщо при ознайомленні з текстом договору ви бачите подібне, слід запросити коригування даного пункту. Найчесніший стосовно виконавця і замовника варіант — закупівля обладнання та матеріалів за передоплатою, а остаточний же розрахунок за виконаний монтаж проводити після прийому-передачі робіт, оцінки якості та перевірки працездатності обладнання.

Завантажити зразок типового договору установки охоронної сигналізації.

 

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Замовити послугу

Хочете замовити монтаж систем безпеки або охоронні послуги? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Виникли питання? Зателефонуйте на наші контактні номери, напишіть менеджеру в чат або в коментарі нижче, і ми обов’язково вам допоможемо!

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар