Пультова охорона

Пультова охорона фото, картинка

Пультова охорона – це комплекс заходів для забезпечення безпеки об’єктів нерухомості. Для реалізації завдань використовуються технічні засоби, які в разі несанкціонованого доступу в приміщення передають сигнал про проникнення. Це, мабуть, найнадійніше та найбільш економічно вигідне рішення для захисту квартири, дачі, виробничих, торгових та будівельних об’єктів.

Як це працює?

Об’єкт охорони обладнується системою датчиків, що має безперервний цілодобовий зв’язок з основним пультом. Сучасна система датчиків має здатність самодіагностики. Спрацьовування сигналізації на одному з охоронюваних об’єктів миттєво відбивається на пульті централізованої охорони та доводиться до операторів. Залежно від сигналу встановлених датчиків й типу спрацьовування, оператор приймає рішення про направлення до об’єкту, що охороняється, спеціальної команди затримання.

Пульт централізованого спостереження обладнано декількома моніторами та спеціальним програмним забезпеченням. При надходженні сигналу відбувається візуальне оповіщення на всіх екранах. Черговий оператор зобов’язаний зреагувати та прийняти сигнал тривоги в обробку. Тільки після прийняття сигналу в роботу повідомлення зникає з екранів.

Технічний захист приміщення передбачає не тільки охорону об’єкту від чужого проникнення (напад, несанкціоноване вторгнення). При бажанні замовника об’єкти обладнуються датчиками, спрямованими на захист приміщення від витоку газу, детекторами диму та високої температури, води, пожежі та інших позаштатних ситуацій з оповіщенням на мобільний телефон (SMS, дзвінок від чергового). У цьому випадку в порядок реагування включається доведення інформації до пожежної охорони, газової служби, аварійно-диспетчерської служби ЖКГ, замовника на об’єкті.

Прибуття тривожної групи здійснюється протягом 3-7 хвилин, у залежності від віддаленості об’єкта та завантаженості автомобільних доріг.

Іноді можливе і помилкове спрацьовування сигналізації. У більшості випадків така ситуація виникає з вини власників квартири або робочого приміщення. Найчастіше подібне трапляється через те, що при в ході в приміщення власники забувають вимкнути сигналізацію. Після надходження тривожного сигналу до місця події відправляється група швидкого реагування. Паралельно з відправкою групи оператор намагається додзвонитися до клієнта для перевірки. Якщо відбулося помилкове спрацьовування, то оператор викликає тривожну групу та скасовує виклик.

Якщо дуже спрощено, то відповідно до затвердженого порядку реагування, при спрацьовуванні сигналізації вживаються такі заходи:

  1. На об’єкт прибуває мобільна група (група швидкого реагування — ГШР), що складається зі співробітників, що мають досвід військової або поліцейської служби. Співробітники ГШР можуть бути озброєні, що залежить від наявного в організації дозволу на носіння зброї;
  2. При необхідності сигнал тривоги дублюється в поліцейське управління;
  3. Власник об’єкту, що охороняється, оповіщається про спрацювання сигналізації.

Де застосовується пультова охорона?

В якості об’єктів, підключених до пультової охорони, можуть бути будь-які приміщення.

Так, наприклад, наша охоронна компанія здійснює нагляд за наступними об’єктами:

  1. Офісні та складські приміщення;
  2. Торгові павільйони, магазини, кіоски, МАФи, ларьки та інші об’єкти торгівлі;
  3. Відділення банків, ломбарди, обмінні пункти валюти;
  4. Торгові та ділові центри;
  5. Квартири, приватні будинки, дачі.

Список об’єктів, що охороняються, може бути значно розширений за погодженням з клієнтом. Для приватних осіб можливе підключення до охоронної системи квартир, заміських будинків або інших будівель й приміщень, за якими необхідне спостереження.

Детальніше про тарифи по кожній конкретній послузі ви можете дізнатися у даному розділі. В середньому вартість послуги пультової охорони та спостереження на ПЦО має таку ціну:

ПослугаВартість, грн. / міс.
Спостереження (цілодобове спостереження пультом охорони, інформування в разі спрацювання сигналізації та зникнення електрики)від 150
Охорона з виїздом приватної групи реагування (цілодобове спостереження пультом охорони, інформування в разі спрацювання сигналізації та зникнення електрики, відправка групи швидкого реагування)від 500 / необмежена кількість виїздів
Охорона квартири з виїздом поліції (цілодобове спостереження пультом охорони, інформування у разі спрацьовування сигналізації та зникнення електрики, відправка групи швидкого реагування)від 900 / 2 виїзди на місяць, вартість кожного наступного + 300

Необхідне обладнання

З питанням, кому і навіщо потрібна пультова охорона, розібралися. Пропонуємо далі розглянути питання монтажу системи.

Отже, подібна технічна охорона – це цілий комплекс, до складу якого входять охоронні датчики та центральний контролер. На перший погляд здавалося б все просто. Насправді комплектація охоронної системи залежить від тих функцій, які вона має виконувати.

Якщо необхідно надіслати сигнал про звичайне вторгнення в деяких випадках досить встановити датчик руху, відкриття вікна або двері. Але іноді цього недостатньо. Часом для повної безпеки також буде потрібно встановити датчики розбиття вікон і, так звані, сповіщувачі «штора.

Якщо ж стоїть завдання убезпечити приміщення від витоку газу, від пожежі та затоплення, то доведеться встановити відповідні датчики. У деяких випадках на об’єктах також встановлюється звуковий оповіщувач (ревун). В цьому випадку при порушенні периметра охоронюваної зони лунає сирена або інший звуковий сигнал, який значно ускладнить грабіжникам життя.

Центральний контролер у постійному режимі збирає та аналізує дані, що надходять з усіх датчиків. При виникненні позаштатної ситуації передає сигнал на центральний пост моніторингу. Залежно від сигналу оператор активує необхідний алгоритм дій та сповіщає про позаштатну ситуацію необхідні служби.

Додатково до встановлених датчиків до центрального контролера може бути додано одну або кілька тривожних кнопок. На об’єкті буде можливо встановити як стаціонарну кнопку охорони (наприклад, під столом), так і КТС, виконану у вигляді брелоків, що дозволить переміщатися по приміщенням та викликати підмогу з будь-якої точки будівлі. У деяких випадках стаціонарну тривожну кнопку може бути встановлено у таємних місцях, про які знають тільки господарі квартири або приміщення.

Пропонуємо вам скористатися нашою спеціальною пропозицією: обладнання за ціною виробника, без прихованих надбавок й додаткових умов, встановлення системи та місяць охорони – у подарунок!

Орієнтовна вартість установки пультової охорони на об’єкті:

ОписВартість, грн.
Перехід від іншої компанії
(виїзд інженера, аудит системи безпеки, перепідключення на наш пульт охорони)
Безкоштовно
Монтаж в базовій комплектації (датчики відкриття дверей та/або руху + монтажні роботи)від 8000
Монтаж у повній комплектації (дротові / бездротові датчики відкриття дверей, вікон, руху, розбиття скла + монтажні роботи).від 9800

Процес монтажу обладнання та його налаштування

Для правильного функціонування системи процес монтажу та налаштування здійснюється у два етапи.

  • На першому етапі представники охоронної компанії “Альянс-безпека” оглядають квартиру або будинок і складають схему системи, враховуючи всі нюанси будови. Після цього проводиться складання списку необхідного обладнання. За погодженням з власниками обирається найбільш зручне місце установки центральної консолі та датчиків. Після узгодження з замовником, обладнання встановлюється у призначене місце та у зручний для клієнта час;
  • Після закінчення робіт по інсталяції охоронної системи настає другий етап по налаштуванню обладнання. Під час налаштування перевіряється сполучення датчиків зі охоронним приладом, проводиться настройка детекторів на чутливість і визначаються робочі параметри функціонування консолі. Після цього здійснюється підключення консолі до ПЦС. В ході підключення здійснюється тестова перевірка спрацьовування датчиків й проходження сигналу тривоги. Через передбачений час фахівці охоронної компанії проводять сервісне обслуговування обладнання та перевіряють працездатність системи.

Доповнення

До вищесказаного необхідно додати, що система датчиків в офісному приміщенні, будинку, квартирі, котеджі, на дачі може бути провідна або бездротова, що залежить від типу об’єкта, стану ремонту, особистих переваг й фінансових можливостей його власника.

Датчики виконують наступні охоронні функції:

  • Захист периметру (спрацьовування на відкриття дверей, вікон, на яких встановлені датчики);
  • Об’ємний захист (спрацьовування на виявлення руху всередині об’єкта). Сучасні системи виключають реагування на пересування дрібних домашніх тварин (імунітет від тварин);
  • Тривожна кнопка. Виклик групи швидкого реагування проводиться при натисканні на приховану від стороннього погляду кнопку.

Сучасні системи включають також обробку ситуації “відкриття під примусом”. Передбачається спеціальний код, при наборі якого відбувається виклик групи швидкого реагування, але інших ознак спрацьовування сигналізації не проявляється. Така система забезпечує максимальний захист персоналу або членів сім’ї, що викликають ГШР, від підозр нападаючої сторони.

Пультова охорона

Види передачі сигналу

Існує кілька варіантів передачі повідомлення на пульт цілодобового моніторингу:

  1. Телефонна лінія.

Квартира, що має стаціонарний телефон, може підключатися по комутованій лінії або виділеній телефонній лінії зв’язку. Додатково застосовується 3G або 4G сигнал. Охорона дачі або іншого заміського об’єкту, що не має стаціонарного телефонного зв’язку, можлива з використанням 3G або 4G сигналу.

В цілому, це застарілий вид спостереження, який якщо і використовується, то лише на «старих об’єктах». Основна причина відмови від подібного методу в його залежності від якості існуючих магістралей. Існуючі телефонні лінії знаходяться в поганому стані. Не варто забувати, що дуже часто може виникнути обрив лінії з вини комунальних служб, які змінюючи або прокладаючи свої магістралі пошкоджують телефонні лінії. При пошкодженні лінії інформація про стан об’єкту, що охороняється, недоступна фахівцям охоронної компанії та об’єкт залишається без спостереження.

  1. GSM.

Для доставлення інформації використовуються SMS-повідомлення або періодичний дозвон з автоматичним скиданням. Серед мінусів можна виділити малу кількість інформації (низька інформативність) й залежність від оператора мобільного зв’язку. Серед плюсів варто відзначити широкий розвиток мобільного зв’язку та велику кількість передавальних станцій, що дозволяє використовувати у більшості населених пунктів України.

  1. GPRS.

Те ж саме, що і мобільний інтернет. Один з найбільш використовуваних варіантів. Для доставки сигналу використовуються мобільні оператори. Передана службова Інформація може шифруватися. При необхідності існує можливість шифрувати не тільки інформацію, але й сам канал.

  1. Радіоканал.

Можна вважати найнадійнішим варіантом оповіщення. Для передачі сигналу використовуються власні ретранслятори. У більшості випадків використовується у великих містах. За межами міста або інших населених пунктів використовується рідко через відсутність встановлених ретрансляторів. Використовувані частоти не збігаються з частотами мобільних операторів, що виключає блокування сигналу за допомогою GSM-глушилок (джсм блокіратор).

Залежно від існуючих умов кожен клієнт зможе підібрати найбільш зручний та надійний варіант оповіщення охоронної організації. За бажанням замовника служба безпеки може комбінувати різні види доставлення повідомлень. У цьому випадку надійність та якість переданого сигналу про порушення периметра або виникненні позаштатної ситуації значно підвищується.

Канал зв’язку між об’єктом, що охороняється, і центральним пультом охорони повинен бути надійним, тому дуже бажано дублювання каналу. Для цього застосовується кілька видів зв’язку одночасно (телефонна лінія, стільниковий зв’язок, радіозв’язок, інтернет). В охоронному підприємстві “Альянс-безпека” основний канал зв’язку – GPRS/EDGE (інтернет), дублюючий – CSD (голосовий канал, телефонний зв’язок) і власний виділений радіоканал.

Одночасне використання декількох ліній зв’язку підвищує надійність моніторингу об’єкту, виключає помилкове спрацьовування системи та оповіщення або виклик власника об’єкта по помилковому сигналу.

Переваги пультової охорони

Укладення договору з охоронною компанією на пультову охорону вважається кращим варіантом. Перевага в порівнянні з іншими способами полягає у тому, що вартість обслуговування обладнання включена у вартість охоронних послуг і проводиться самими фахівцями приватного охоронного підприємства. Серед інших позитивних сторін можна виділити наступні фактори:

  1. Надійність. Поломки датчиків і обладнання виникають вкрай рідко. Заміну обладнання, що вийшло з ладу, здійснює охоронна компанія;
  2. Простота монтажу. Встановлення обладнання досвідченими інженерами проводиться протягом одного робочого дня;
  3. Мінімальні витрати на утримання. У порівнянні з фізичною безпекою витрати на пультову охорону виявляються менше у десятки разів – день охорони об’єкта обходиться за вартістю як філіжанка кави;
  4. Матеріальна відповідальність за результат роботи;
  5. Постійне та безперервне спостереження. Контроль над об’єктом здійснюється цілодобово.

Останній пункт особливо актуальний, якщо врахувати, що більшість крадіжок і проникнень злодіїв здійснюється в нічний час. Використання сучасних датчиків дозволяє своєчасно зреагувати на проникнення грабіжників, надіслати групу швидкого реагування до місця події та провести затримання.

Розповсюджені запитання

Що собою являє пультова охорона об'єктів?

Де можна застосувати пультову охорону?
За станом яких датчиків може спостерігати пульт охорони?
Які переваги пультової охорони?

Рекомендації щодо договору

Дозвольте дати вам кілька рекомендацій щодо змісту договору між організацією, що здійснює охорону, та клієнтом (орендарем або власником об’єкту).

У договір обов’язково включаються наступні пункти:

  1. Дата видачі та номер ліцензії організації на право займатися цим видом діяльності;
  2. Заходи, що вживаються охоронною компанією з метою захисту об’єкту при надходженні сигналу тривоги;
  3. Матеріальна відповідальність сторін;
  4. Максимальний час прибуття мобільної групи після надходження сигналу про спрацювання системи охорони;
  5. Періодичність технічного обслуговування та перевірки системи охорони на об’єкті;
  6. Вартість послуг і термін дії договору.

Завантажити зразок типового договору пультової охорони.

Дарина Устименко
Дарина Устименко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Залишити заявку

Хочете замовити монтаж систем безпеки або охоронні послуги? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Є запитання? Телефонуйте на наші контактні номери, пишіть менеджеру в чат або в коментарі нижче, і ми обов’язково відповімо на всі ваші запитання!

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар