Типова інструкція користувача охоронної сигналізації

Типова інструкція користувача охоронної сигналізації

Для правильного користування технікою, тим більше, такою важливою як охоронна сигналізація, треба мати хоча б базове розуміння функціоналу, вивчити керівництво з експлуатації (у нашому випадку – типова інструкція користувача охоронної сигналізації).

Зміст статті:

  1. І у чому проблема?
  2. Можливі прецеденти;
  3. Типова інструкція;
  4. Окрім того.

І у чому проблема?

Як правило, компанії, що здійснюють монтаж охоронної сигналізації, не особливо переймаються питанням комфорту клієнта при його подальшій експлуатації охоронної системи. Якийсь базовий інструктаж «на пальцях» присутньому на місці клієнтові дадуть, але все, як правило, похапцем, без урахування важливих деталей. Чи треба говорити про те, що вже завтра клієнт при спробі поставити або зняти свій об’єкт з охорони буде переживати, боячись натиснути щось не те, адже він – жива людина і цілком міг щось з почутого вчора забути. Формалісти тут дадуть відповідь:

Перегляньте договір. Швидше за все, там є якісь пояснення, можливо, навіть одним з додатків буде і інструкція.

Відповідь не позбавлена здорового глузду, тому що дійсно, багато охоронних компаній у форму типового договору у вигляді одного з додатків включають й інструкцію. Проблема тут ось в чому:

  1. А чи є у вас в даний момент час на пошуки подібної інформації в багатосторінковому договорі?
  2. Що робити, якщо її там не виявиться?
  3. Якщо інструкція є то вона, швидше за все, займає три листа і більше, так як в подібних додатках юристи намагаються врахувати всі нюанси та можливі сценарії. Стояти у дверях і студіювати це питання?

Можливі прецеденти

Проблему ми коротко змалювали, і нехай на перший погляд питання виглядає не істотним, але якщо «копнути глибше», то на перевірку все виявляється не так просто, тому неправильна експлуатація сигналізації може створити такі прецеденти:

  • Ви будете думати, що поставили об’єкт під охорону, а насправді пульт централізованої охорони вашу «постановку» не побачить;
  • Ви створите помилкове спрацьовування сигналізації, на яке виїде ГШР, а після з’ясувань причин ви отримаєте поштою додатковий рахунок з проханням оплати штрафних санкцій;
  • Не кажучи вже про дискомфорт від відчуттів, що робиш щось не те і не так.

Можливо, в цій ситуації вам допоможе наша типова інструкція користувача охоронної сигналізації. Ви можете її роздрукувати і повісити у зручному для себе місці, наприклад, поруч з клавіатурою. Зверніть увагу, що дана інструкція підходить для більшості популярного в Україні охоронного обладнання (LUN, Оріон і т. д.) так як принцип роботи незалежно від виробника однаковий. Однак варто відзначити, що для тієї ж бездротової сигналізації Ajax, вказане керівництво не підійде. Правда, заплутатися при її експлуатації буде досить складно.

Типова інструкція користувача охоронної сигналізації

I

Безпосередньо перед постановкою системи сигналізації під охорону на пульт необхідно:

1) оглянути об’єкт з метою виявлення та видалення з території сторонніх осіб та тварин;

2) закрити вікна, двері, люки, решітки на замикаючі пристрої (засувки, замки), вимкнути кондиціонери;

3) оглянути засоби сигналізації, звернувши особливу увагу на те, щоб сповіщувачі охоронної сигналізації не були закриті сторонніми предметами;

4) прибрати грошові кошти, вироби з дорогоцінних металів, отрути, наркотичні речовини в сейфи або металеві шафи, прикріплені до капітальної стіни або підлоги.

II

При постановці системи сигналізації під охорону на пульт необхідно:

а) закрити вхідні двері і припинити рух в зоні дії датчика руху;

б) Якщо об’єкт розділено на окремі групи, керовані з однієї клавіатури, необхідно клавіатуру перевести в режим керування потрібної вам групою, як зазначено нижче (п. 4);

в) на клавіатурі повинен спалахнути зелений індикатор готовності (“галочка”, ” Ready”);

Якщо зелений індикатор готовності не загоряється, необхідно кілька разів натиснути кнопки зі стрілками

< > , або #, на дисплеї з’явиться номер порушеної зони, яку необхідно перевірити, уточнивши її місцезнаходження у оператора пульта;

г) Тільки після того, як загориться зелений індикатор готовності, на клавіатурі набрати особистий 4-значний код користувача, при цьому загориться індикатор (“Споряджений”,” Armed”, “замок”) і включиться переривчастий звуковий сигнал затримки на вихід;

д) протягом ____ сек. покинути приміщення і закрити вхідні двері;

е) проконтролювати постановку під охорону по виносному індикатору, який повинен світитися рівно і постійно. Якщо виносний індикатор блимає, слід почекати 3-5 хвилини, до повного включення (індикатор не повинен блимати). В іншому випадку, зняти об’єкт з охорони. Через дві хвилини повторити постановку. Якщо після постановки індикатор не загориться на постійній основі, протягом 3-5 хвилин зателефонувати на пульт.

Типова інструкція користувача охоронної сигналізації
Типова інструкція користувача охоронної сигналізації

III

Зняття з охорони:

а) Відкрити вхідні двері, клавіатура видасть звуковий сигнал затримки на вхід;

б) протягом ____ сек. увійти в охоронюване приміщення і набрати на клавіатурі 4-значний код користувача; При цьому звуковий сигнал затримки на вхід відключається, червоний індикатор режиму охорони (“Споряджений”, “Armed”, “замок”) згасне. Якщо цього не сталося, необхідно натиснути кнопку # (скидання) і набрати код ще раз.

IV

Перемикання клавіатури для управління окремою групою:

Якщо об’єкт розділено на окремі групи, керовані з однієї клавіатури, то для постановки-зняття будь-якої групи з охорони необхідно перевести клавіатуру в режим управління потрібною вам групою. Для цього необхідно:

а) натиснути і утримувати (3-4 сек) до звукового сигналу кнопку #;

б) натиснути і утримувати (3-4 сек) до звукового сигналу кнопку номера групи (наприклад, 3 – для вибору третьої групи). Клавіатура переключиться в режим керування обраної вами групою, і тепер ви можете поставити або зняти з охорони дану групу.

Увага! Якщо клавіатура переведена в режим управління групою, то через 40 сек. після останнього натискання вона автоматично перемикається в режим управління групою № 1 і знаходиться в цьому режимі.

V

При загорянні на клавіатурі жовтого світлодіода «Проблема» (Trouble) і періодичних сигналів клавіатури, необхідно натиснути на кнопки * 2 # і повідомити на пульт.

VI

Для відміни не правильно набраного коду, або цифри натиснути # і повторити набір.

ДЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯ СИРЕНИ НАБЕРІТЬ НА КЛАВІАТУРІ ОСОБИСТИЙ КОД КОРИСТУВАЧА.

Завантажити форму “Типова інструкція користувача охоронної сигналізації”.

Окрім того

Не забудьте зробити позначки у вашій інструкції:

  1. У шапці вказати ваш пультовий номер. Коли ви здійснюєте дзвінок на пульт централізованої охорони у вас насамперед запитають «Який ваш пультовий номер?». Якщо ви попросите знайти об’єкт за фактичною адресою, то велика ймовірність, що його не знайдуть або зовсім відмовляться це робити. Ваш пультової номер повинні були повідомити після проведення монтажу охоронної сигналізації або вказати цю інформацію в договорі на охорону майна;
  2. У другому пункті – в підпункті «Д» вкажіть відведений на вихід з приміщення час (інформацію підкаже на місці представник охоронної компанії або в телефонному режимі озвучить оператор пульта охорони). Аналогічно робіть і в пункті № 3-підпункт «Б». Як правило, ставлять час у проміжку між 20-40 секундами, але треба б знати напевно. Впевнені, що вам і самим цікаво знати «скільки у вас часу»;
  3. У самому низі вкажіть контактні телефони пульта централізованого спостереження. Зазначену інформацію вам могли дати фахівці під час монтажу, вказати в договорі або ви можете просто переписати телефони з наклейки «Під охороною компанії …», що тепер красується на ваших вхідних дверей.

І пам’ятайте, якщо вас чимось не влаштовує ваша поточна охоронна компанія, то ми з радістю і на безкоштовній основі готові підключити ваш об’єкт під спостереження на наш цілодобовий пульт охорони. Достатньо лише залишити заявку на переключення за вказаними нижче телефонами:

(044) 360-65-74, (067) 440-90-07, (063) 787-08-78, (066) 213-35-65.

Чи скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

З повагою, ваша охоронна компанія.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Коментарі: 2
  1. abipoy

    Дякую за приклад інструкції для сигналізації! А то мені попалася якась недолуга охранна фірма що сигналізацію поставили і не пояснили як її використовувати треба.

  2. idefov

    Додайте ще типові інструкції по конкретним сигналізаційним системам на кшталт Аяксу, Оріон, Лунь, Дунай. Було б круто мати це під рукою у одному місці.

Додати коментар