Як обрати датчик руху?

Як обрати датчик руху?

Датчики руху можна зустріти практично на будь-якому об’єкті, де встановлена система безпеки. Для ефективної та коректної роботи подібного обладнання слід звертатися безпосередньо в охоронні або монтажні компанії. Однак, не рідкісні ситуації, коли необхідно провести закупівлю пристроїв, їх монтаж і настройку своїми силами. Для полегшення цього завдання пропоную розглянути основні моменти на які слід звернути увагу.

На що звернути увагу при виборі датчика руху в першу чергу?

В першу чергу слід скласти точне технічне завдання, визначити головні особливості свого об’єкта. Якщо спрощено, то я б виділив такі моменти:

  • Обладнати потрібно тільки приміщення або, скажімо, ви хочете ще й по периметру умовного приватного будинку наставити датчиків руху? Якщо тільки всередині приміщень – без проблем і варіантів на ринку дуже багато. А ось у випадку з вуличними сповіщувачами або ж ситуації, коли пристрою буде необхідно працювати в приміщенні без опалення, то можуть бути нюанси. Для подібних завдань однозначно слід використовувати вуличні датчики руху. Звертаю вашу увагу на те, що стандартний діапазон робочих температур у внутрішнього датчика руху становить від 0°С до +40°С. Робота в умовах, що виходять за ці температурні рамки, буде сильно ускладнена або ж і зовсім припинена;
  • Чи є у ваших приміщеннях тварини? Якщо так, то тоді вам слід звернути свою увагу на моделі з так званим «імунітетом від тварин». Простими словами – додатковим налаштуванням детектора, що дозволить мінімізувати помилкові спрацьовування охоронної апаратури на переміщення домашніх улюбленців;
  • Що у вас з ремонтом? Якщо ви недавно зробили ремонт або видима наявність кабелю / кабельного каналу може зіпсувати естетичний вигляд приміщень, то тоді однозначно слід вибрати для монтажу саме бездротовий варіант сигналізації.

Як перевірити сумісність датчика руху з системою охорони або “розумним будинком”?

Якихось універсальних рішень тут, на жаль, немає. Тому, відібравши можливі варіанти вашої майбутньої охоронної сигналізації, при наявності встановленої системи “розумного будинку” або охоронної сигналізації, слід звернутися з подібним питанням до виробника або до його офіційного дистриб’ютора. З досвіду скажу, що найчастіше проблеми з сумісністю виникають при спробі приєднати якісь примітивні технічні рішення. Якщо взяти сучасну пультову сигналізацію, то тут навіть якщо і не буде готового рішення, то звернення до техпідтримки, як правило, допомагає розв’язати цю проблему. З найдешевшими ж системами розраховувати на будь-яку допомогу не доводиться.

Скільки датчиків руху потрібно встановити?

Виходити в цьому питанні слід з наступного:

  1. Бюджет. Якщо бюджет мінімальний, то необхідно обладнати датчиками хоча б найвірогідніші місця проникнення. Наприклад, якщо у вас квартира, розташована не на першому / останньому поверсі будівлі, відсутні архітектурні особливості, що дозволяють спростити доступ в приміщення (пожежна драбина біля вікон, близькість сусідських балконів, козирок і т.д.), то можна обмежиться лише тим, що встановити на вхідні двері датчик відкриття, а в коридорі поставити дублюючий його датчик руху. Завдяки такій схемі встановлення можна виключити сценарій зі «залипанням» датчика відкриття. Таким чином не буде ймовірності помилкових спрацьовувань, бо для того, щоб спрацювала сигналізація, повинно буде відбутися почергове спрацьовування двох датчиків: двері відкриті, в коридорі датчик фіксує рух. До речі, якщо бюджет на це питання вже зовсім скромний, то можна обмежитися й одним встановленим датчиком на відкриття дверей або руху в коридорі, проте я б не рекомендував економити на цьому питанні;
  2. Якщо ви не сильно обмежені у фінансах, то тоді слід обладнати свій об’єкт так, щоб в приміщеннях не залишалося «сірих зон», тобто місць через які злочинці можуть непоміченими проникнути в приміщення. Якщо, припустимо, що ви пішли по самому бюджетному варіанту, і грабіжники потрапили всередину через необладнане датчиками вікно, то сигнал «тривога» ви отримаєте лише тоді, коли злодії будуть залишати приміщення з награбованим майном. Звісно, ні про яке затримання на місці злочину або «по гарячих слідах» не може бути й мови. Тому я настійно рекомендую обладнати датчиками всі приміщення де існує хоча б мінімальний ризик проникнення.
Процес підключення датчика руху охоронно-тривожної сигналізації
Процес підключення датчика руху охоронно-тривожної сигналізації

Як підключити та налаштувати датчики руху?

Якщо у вас відсутній досвід проведення подібних робіт, то слід довірити це питання професіоналам: згаданим вище охоронним / монтажним компаніям, в крайньому разі найняти фахівця в онлайн-сервісах замовлення послуг. Якщо ж ви вирішили зробити це все самостійно, то набагато простіше буде зробити установку саме бездротової системи. Таким чином ви уникнете необхідності протягання проводів від всіх датчиків до охоронного приладу. В цілому єдиної інструкції з монтажу та налаштування датчиків руху не існує, бо є безліч нюансів, які виникають в залежності від того, хто є виробником. Так що слід виходити з доступних по кожній конкретній моделі інструкцій, наявних в комплекті з придбаним обладнанням.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар