Охоронна сигналізація на вхідні двері

Охоронна сигналізація на вхідні двері фото, картинка

Правильно було колись давно сказано: «мій будинок – моя фортеця». Проблема полягає в тому, що охоронна сигналізація на вхідні двері – це не установка металевих дверей та наївна надія на те, що зловмисники її не зможуть відкрити. В такому випадку це реально дієва міра, яка в комплексі з іншими діями реально дозволить захистити ваше майно.

Навіщо потрібна сигналізація на вхідні двері

Ніхто не буде заперечувати, що для проникнення в приміщення існує два простих способи: вхідні двері або вікна. Проникнення через вікна є найбільш поширеним лише у тому випадку, якщо приміщення, квартира або офіс розташовуються на першому або останньому поверсі будівлі. Тільки от щодо проникнення через двері, ніхто від подібної біди не застрахований – злодії можуть проникнути абсолютно в будь-яке приміщення.

Але в такій випадку існує важливий момент. Встановлена система безпеки на вхідні двері – явний сигнал для зловмисників, що сюди лізти не треба, бо 3-7 хвилин і біля дверей будуть озброєні охоронці. Не кажучи вже про те, що при спробі зламати двері може спрацювати гучна сирена (ревун), яка підніме на вуха весь будинок. Ось і виходить, що в більшості випадків встановлення простої сигналізації на відкриття дверей квартири з наглядом на пульті цілодобового спостереження допоможе відлякати зловмисників, тим самим запобігши навіть спробі потрапити до вас у приміщення.

Проблема полягає в тому, що якщо спробу пограбування все ж буде здійснено, в разі неякісного монтажу охоронної сигналізації, сигнал «тривога» може прийти з великою затримкою або зовсім не дійти. Саме тому не варто самостійно намагатися встановити систему безпеки або наймати для такої роботи неперевірену компанію. Для запобігання подібної проблеми слід найняти професійних інсталяторів, фахівці служби безпеки якої зможуть дійсно якісно змонтувати обладнання. Окрім цього, експерти перед установкою також проведуть аудит приміщень для того, щоб захисна апаратура змогла усунути всі можливі «дірки», через які злочинець зможе непоміченим проникнути на об’єкт.

Рубежі захисту

Як і говорилося вище, установка домашньої сигналізації на вхідні двері не може бути 100% гарантією від проникнення зловмисників. Для повної безпеки і збереження периметра знадобиться установлення додаткових пристроїв.

Перша сигнальна

Пам’ятайте, що монтаж сигналізації на вхідні двері – це лише перша ступінь захисту від проникнення. Цим же умовним першим кордоном безпеки є протизламні та броньовані двері з 3-м і вище класом захисту та датчики відкриття вікон (в разі, якщо приміщення розташовано на першому або останньому поверсі).

Злом вхідних дверей злочинцем фото, картинка

Другий рубіж

Якщо зловмисники через вхідні двері проникли в приміщення, то їх повинна зустріти друга ступінь. У цьому випадку можлива додаткова установка датчиків стеження та пристроїв, що працюють на інфрачервоному випромінюванні, камер відеоспостереження і сирени. Установка додаткових засобів захисту допоможе злякати злодія і дасть додаткові можливості для його ідентифікації та притягнення до кримінальної відповідальності.

Не варто забувати, що сучасні технології повсюдно інтегруються в життя. Все частіше охоронні комплекси вбудовуються в існуючі реалії і намагаються відповідати всім необхідним вимогам. При виникненні порушення периметра може подаватися сигнал по інтернету, за допомогою WIFI, зі застосуванням GPRS технології, по протоколу GSM-зв’язку, в разі присутності покриття стільникового зв’язку. У великих містах такий варіант є стовідсотковим варіантом. Якщо придивитися до невеликих населених пунктів, то варто відзначити, що стільникові оператори намагаються забезпечити необхідним з’єднанням якомога більшу площу, тому й зона охоплення з кожним роком стає все більшою, а сигнал сильнішим.

Можливі несправності

Будь-який пристрій, в кінцевому варіанті, не застрахований від виникнення неполадки або виходу з ладу. Це відноситься і до сигналізації вхідних дверей. Причин може бути багато. Але варто виділити найбільш можливі варіанти:

 • Відсутність можливості подачі сигналу до сирени або іншого способу подачі оповіщення;
 • Відсутність сигналів від датчиків руху або інших пристроїв, що забезпечують збереження приміщення;
 • Порушення проходження сигналу між датчиками та центральним контролером;
 • Відсутність з’єднання між GSM-модулем і опорною станцією;
 • Відсутність необхідного контакту між клемами для подачі сигналу;
 • Розряд елементів живлення (батарейки, блок живлення, тощо) у бездротових пристроїв.

Виникнення непередбачених ситуацій при спрацьовуванні охоронного периметра – зайвий привід задуматися щодо виклику фахівця для перевірки сигналізації. Власними силами здійснити перевірку досить складно. Для якісного обслуговування можуть знадобитися спеціалізоване обладнання та пристрої, які допоможуть виявити причину неправильної роботи сигналізації.

ОписВартість, грн.
Перехід від іншої компанії
(виїзд інженера, аудит системи безпеки, перепідключення на наш пульт охорони)
Безкоштовно
Монтаж в базовій комплектації (датчики відкриття дверей або руху + монтажні роботи)від 2999
Монтаж у повній комплектації (дротові / бездротові датчики відкриття дверей, вікон, руху, розбиття скла + монтажні роботи).від 5699
Ціна на охоронні послугивід 150 / місяць

На що варто звернути увагу

Не варто забувати, що сигналізація вхідних дверей може працювати ефективно тільки при дотриманні робочих параметрів і повній відповідності з додатковими пристроями. Але навіть при дотриманні всіх правил та інструкцій можуть виникнути складнощі з охороною.

Серед найбільш ймовірних причин варто відзначити наступні варіанти:

 1. Резерв акумуляторної батареї.

У більшості випадків живлення охоронної сигналізації здійснюється за рахунок електроенергії. У критичних варіантах, при відключенні централізованого електропостачання (220v), працездатність системи підтримується за рахунок резервних акумуляторів. Але в більшості випадків резерв альтернативних джерел живлення розраховано на короткочасне відключення, що становить не більше 4-6 годин у нового елемента живлення. З часом даний показник буде знижуватися. А в разі частого відключення світла на об’єкті, повний розряд батареї та перехід тієї в непридатність, може статися задовго до зазначеного виробником гарантійного терміну роботи.

 1. Рівень сигналу сирени.

При порушенні периметру, сигнал від датчика надходить в центральний контролер. Закладена програма включає ревун або інший оповіщувач. При відключенні стабільного електропостачання, включення сирени або інших візуальних оповіщувачів може стати причиною надмірного споживання електроенергії та відключить датчики (рух, відкриття, тощо).

 1. Діапазон працездатності датчика.

Незважаючи на те, що датчики відкриття дверей розраховані на великий перепад температури, при досягненні критичних параметрів, вони можуть подавати помилковий сигнал.

Михайло Горєлов
Михайло Горєлов
Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»
Замовити послугу

Наша компанія завжди шукає «золоту середину», що дозволить підібрати найоптимальніший варіант, який дасть можливість забезпечити найкраще збереження цінностей і, при цьому, врахувати всі побажання клієнта.

Додаткові пристрої

Захист будинку, офісу не можна розглядати тільки у площині запобігання проникнення злодіїв. Для досягнення повної безпеки приміщення слід обладнати додатковими пристроями.

У комплексі з датчиками вхідних дверей рекомендується установка наступних датчиків:

 1. Датчики, що реагують на виникнення диму;
 2. Газоаналізатор;
 3. Датчики розбиття вікна;
 4. Пристрої, що реагують на виникнення протікання;
 5. Датчики перевищення допустимої температури.

При виникненні такої необхідності охоронна компанія “Альянс-безпека” зможе ще на етапі обстеження об’єкта або вже встановлюючи сигналізацію на вхідні двері, допомогти підібрати кращі варіанти для монтажу додаткових датчиків і пристроїв, що реагують на зміну встановлених параметрів. Не варто забувати, що сучасні пристрої стеження можуть бути підключені до системи «розумний будинок», і ви завжди будете мати можливість перевірити причину виникнення неполадки. Для оповіщення може бути використана система GSM або Wi-Fi.

Пограбування квартири, офісу фото, картинка

Правила вибору

Кожен клієнт намагається обрати необхідну сигналізацію і ступінь захисту. Будь-яка охоронна компанія йде назустріч клієнту і здійснює монтаж тієї системи, яка потрібна замовнику. Але перед тим, як вибрати ту чи іншу сигналізацію рекомендуємо ознайомитися з рекомендаціями:

 1. Вибір сигналізації.

У цьому питанні необхідно відштовхуватися від існуючих умов. З одного боку, якщо на дачний будиночок встановлюється сигналізація зі включенням звукових оповіщувачів, то встановлення ревуна може бути достатньою мірою, щоб відлякати зловмисників. Якщо таке встановити у квартирі, то хороші сусіди вчасно зреагують на сигнал і викличуть поліцію. Не кажучи вже про приїзд на затримання приватної групи реагування. В той же час сирена, встановлена в багатоквартирному будинку, може стати причиною конфліктів з іншими мешканцями. Справа в тому, що в разі будь-якої несправності або через те, що при вході клієнт забув відключити систему, оповіщувач створить багато шуму, ніж доставить досить багато дискомфорту всім оточуючим.

 1. Розташування і поверховість приміщення, що охороняється.

Розташування об’єкту, що охороняється, на першому або останньому поверсі будинку може зіграти істотну роль в ціноутворенні, як в плані ціни за монтаж, так і у розмірі абонентської плати. Причина полягає в тому, що потрібно більше технічних засобів для обладнання об’єкту + значно зростає ризик спроби пограбування. Але якщо квартира знаходиться на третьому або четвертому поверсі умовного п’ятиповерхового будинку, то вартість охорони буде нижче.

 1. Рівень захисту.

З одного боку захист і установка сигналізації на вхідні двері та вікна зможе захистити від проникнення зловмисників, але, у більшості випадків, проникнення в ваш будинок – це не основне зло. Набагато більший збиток може принести протікання водопровідної системи або поширення газу і вогню, при виникненні неполадок. Саме з цією метою в охоронну систему інтегруються додаткові елементи, які відстежують зміни атмосфери в приміщенні і, для мінімізації шкоди, в автоматичному режимі здійснюють певні дії. Наприклад, зв’язка з датчику протікання і крану з електроприводом: датчик фіксує вологу, а кран перекриває подачу води.

Перед тим, як обрати ту чи іншу сигналізацію, пам’ятайте, що вона має відповідати певним параметрам. Для кожного варіанту ці параметри можуть відрізнятися. Для однієї людини необхідно захистити лише вхідні двері, інша віддає перевагу більш просунутій системі захисту квартири. А хтось віддасть перевагу системі, яка усуне більшість можливих ризиків.

Будемо відверті, у більшості випадків, обладнати своє приміщення по, так званій, вхідній зоні, буде достатньо. Недорого – не означає, погано або неякісно. Але визначати достатність заходів мають лише досвідчені інженери. Тільки у цьому випадку ви зможете за цілком невеликі гроші реально захистити своє майно (а не створити лише видимість).

Часті питання

Навіщо потрібна сигналізація на вхідні двері?
Чи достатньо обладнання об'єкта по "вхідній зоні"?
Чим можна дообладнати "вхідну" сигналізацію?
Чи можна самостійно обладнати об'єкт?

Рекомендації щодо договору

У договори з монтажу та охорони неодмінно слід включити пункти:

 1. Матеріальна відповідальність компанії, яка буде встановлювати систему безпеки;
 2. Період безкоштовного гарантійного обслуговування;
 3. У договорі пультової охорони слід позначити матеріальну відповідальність у разі неякісного виконання взятих на себе зобов’язань. 

Завантажити зразок типового договору на встановлення сигналізації на вхідні двері.

Завантажити шаблон договору пультової охорони.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Замовити послугу

Хочете замовити встановлення охоронної сигналізації на вхідні двері або послуги пультової охорони? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Виникли питання? Зателефонуйте на наші контактні номери, напишіть менеджеру в чат або в коментарі нижче, і ми обов’язково вам допоможемо!

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар