“Чому пікає датчик?”. Подібна нав’язливість, що надходить від пожежного датчика (диму, газу, тепла і т.д.) або охоронного сповіщувача (руху, розбиття скла та ін.) – ніщо інше, як спроба привернути вашу увагу до проблеми, що існує. Про те, що це може бути за проблема і як її виправити поговоримо далі.
Що провокує писк?
Найчастіше бездротовий детектор починає видавати писк сигналізуючи нам про швидкий вихід з ладу основного елемента живлення – вбудованої акумуляторної батарейки. Часто пищання супроводжується миготінням червоним кольором лампочки на корпусі пристрою.
Інша можлива причина повторюваного писку – потрапляння сторонніх предметів всередину корпусу, скажімо, пилу або комах. З огляду на те, що при обслуговуванні приладу його в будь-якому випадку будуть розкручувати, то можна буде виключити відразу три найвірогідніші причини: батарейку замінити, акуратно продути від пилу, прогнати комах і очистити плату від слідів їх життєдіяльності.
Окремо перевірте чи немає у вас проблем з централізованим електроживленням, тому що окремі моделі можуть сповіщати подібним методом про проблеми в мережі 220V.
Якщо зазначені маніпуляції не допомогли, то, найімовірніше, проблеми зі “залізом”, тобто без втручання профільних інженерів, що спеціалізуються на ремонті подібного обладнання, не обійтися. Однак, як показує практика, лагодженням такої апаратури зважаючи на її невелику вартість, ніхто не займається, бо дешевше придбати на нове.

Як прибрати писк у датчика?
Якщо обслуговуванням вашої системи безпеки займається охоронна організація, то ні в якому разі не робіть нічого самостійно. Передзвоніть на їх контактні номери та оформіть заявку на виїзд техніка з обслуговування сигналізації. Якщо це нічний час або вихідний / святковий день, то вас хоча б проконсультують або дадуть «добро» на проведення найпростіших робіт, на зразок від’єднання датчика, щоб він вам не заважав, до моменту приїзду фахівця на об’єкт.
В іншому випадку будь-яке, нехай навіть найменше втручання в систему безпеки, спричинить зняття відповідальності з «Виконавця» в разі виникнення надзвичайної події: загоряння і відсутність його виявлення пожежними датчиками, непомічений сповіщувачами руху злочинець тощо. При несанкціонованому втручанні з боку клієнта відповідь компанії буде наступною: “компанія не несе матеріальної відповідальності у разі порушення Клієнтом умов договору”.
Як самостійно відключити пищання у датчика
Якщо ж ви не “зв’язані” жодними договірними відносинами, то виправити цю проблему не складе особливо труднощів. Для цього вам знадобиться:
- Піднятися до датчика за допомогою стільця або драбини;
- Прокрутити датчик проти годинникової стрілки поки той не відкріпиться від стіни. Силу докладати не треба;
- У відкрученого датчика зніміть з задньої панелі кришку (з того боку, що раніше прилягала до стелі або стіни);
- Вимкніть батарейку, акуратно продуйте від пилу;
- Також приберіть все зайве (павутина, комахи та сліди їх життєдіяльності);
- Поставте нову аналогічну батарейку;
- Закрийте кришку корпусу, притисніть датчик до кріплення (кронштейну) і акуратно проверніть його за годинниковою стрілкою – поки він надійно не закріпиться.
Ось такий ось виглядає найтиповіший спосіб. Однак, в залежності від моделі пристрою деякі нюанси, скажімо, в який бік його крутити та чи був використаний кронштейн, можуть відрізнятися.

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊