Чи треба заряджати акумуляторну батарею в охоронній сигналізації?

Чи треба заряджати акумуляторну батарею в охоронній сигналізації?

Акумулятор в домашній сигналізації самостійно заряджається або від мене щось потрібно? Річ у тім, що у нас другу добу немає світла і якийсь час система безпеки працювала на резервній батареї, але через пару годин все відключилося. Електроенергії вдома немає досі. Купив аналогічну батарейку, але заново все включити не вдалося. У чому причина?

Резервне живлення системи безпеки – дуже важливий момент про який, на превеликий жаль, дуже часто не турбуються. Ми постійністю повторюємо про те, що АКБ – витратний матеріал. І якщо датчик або ППК, завдяки вмілому обслуговуванню, зможуть вам прослужити хоч 10 років, то тут ситуація зовсім інша. У цього елемента є цілком собі реальний гарантійний термін – 1 рік. Це треба пам’ятати завжди.

Безумовно, зовсім не рідкісні випадки, коли звичайнісінька китайська батарея служила вірою і правдою клієнтам понад трьох років. Але це, відверто кажучи, питання везіння: наскільки якісною була збірка, як часто зникало світло і чи пропадало воно взагалі за час експлуатації. Навіть якщо за ці умовні три роки його жодного разу не відключали, то зовсім не факт, що вона при відключенні 220v протримала б на плаву хоча б півгодини. За законом підлості, це цілком може збігтися з моментом, коли вас не буде на місці.

Тепер конкретно

Повернемося до початкової ситуації. Якщо подібне відключення – не рідкість, то слід це все передбачити заздалегідь. Стандартної схеми з використанням однієї батареї (як правило, 12V 7а/год) тут буде недостатньо, бо при кожному наступному її використанні ємність буде постійно знижуватися. Швидше за все, в такому режимі вона не пропрацює і року.

Вихід:

  • Розібратися з проблемами електроживлення;
  • Використовувати більш потужні акумуляторні батареї, додати в схему блок живлення;
  • Продумати автоматику з альтернативними джерелами живлення (генератор, сонячна батарея тощо).

А чому не відновилася?

Ідея зі заміною акумуляторної батареї на нову не позбавлена сенсу. У нашій практиці зустрічалися об’єкти, де замовник щоранку самостійно міняв виснажену АКБ на заряджену. Централізоване електропостачання на об’єкті просто було відсутнє.

Але, як кажуть, диявол живе в деталях. На жаль, переважна більшість батарей продаються з мінімальним зарядом або навіть повністю розрядженими. Тобто немає ніякої можливості розраховувати на те, що ви привезете нову з магазину, перепідключите і ваш об’єкт знову буде під охороною.

Ось такі мініатюрні АКБ у приладах на малу кількість охоронних шлейфів
Ось такі мініатюрні АКБ у приладах на малу кількість охоронних шлейфів

Коли ж і як вона заряджається? Примусово або автоматично?

Все дуже просто і необхідно лише:

  1. Від’єднати стару батарею, що підсіла;
  2. Не зайвим буде перевірити клеми на наявність окислення;
  3. Підключити нову.

Якщо в момент підключення у вас на об’єкті присутнє основне живлення, то далі резервний елемент самостійно в автоматичному режимі набере місткості через охоронний прилад. Середній час, який буде потрібно для повної зарядки, становить не менше 5 годин. Існують також альтернативні способи зарядки, але проводити їх слід виключно при наявності належного досвіду і певного обладнання.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар