Чи можна поліпшити раніше встановлену охоронну сигналізацію?

Чи можна поліпшити раніше встановлену охоронну сигналізацію?

Кілька років тому встановили у себе в квартирі систему безпеки. Зараз виникла необхідність в її доопрацюванні. Чи можна якось поліпшити наявну охоронну сигналізацію або доведеться її демонтувати і ставити ту, яка задовольнить наші поточні потреби?

Якщо коротко — так, встановлену на об’єкті сигналізацію поліпшити можна. Але є багато нюансів. Про найголовніші розповімо далі.

Якщо взяти конкретно цей випадок зі встановленою порівняно нещодавно системою, то тут будь-які доопрацювання не повинні впертися в технологічну відсталість обладнання від поточних реалій. Єдині винятки:

  • Вам встановили б/в техніку або щось зі старих серій, знятих з виробництва. Грубий приклад – встановити прилад для роботи по телефонній лінії, при тому, що від цього стандарту вже практично всюди відмовилися і охороняють використовуючи передачу даних мобільним інтернетом;
  • Ви використовуєте не професійне обладнання, а “технічне плацебо”, родом з Китаю. Тобто примітивні дешеві рішення і всілякі автономні сигналізації, не здатні в реальності захистити майно.

Про яке поліпшення мова?

Припустимо, що у вас встановлена якісна апаратура актуальної версії з підключенням на цілодобовий пульт охорони. Слід далі уточнити, що саме слід зробити — просто додати датчиків або ж підключити якісь додаткові функції.

Встановити додаткові сповіщувачі

Якщо необхідно, скажімо, додати в одному з приміщень датчик, то особливих складнощів в цьому немає. Але, повторюся, є нюанси. У назві кожного приймально-контрольного приладу (ПКП) окрім торгової марки, наприклад, «Оріон», «Дунай» або «Лунь», присутня ще й цифра. Найчастіше це 4,8,16 або 32. Зазначене число означає скільки окремих шлейфів (охоронюваних зон) підтримує прилад.

Для простоти розуміння візьмемо типову схему з охорони квартири (не перший і не останній поверх), побудовану на базі 4-х канального приладу:

  1. Відкриття вхідних дверей;
  2. Рух в коридорі;
  3. Резерв;
  4. Резерв.

Як бачимо, у нас тут навіть залишилися і не задіяні зони, які за необхідності можна буде зайняти додатковими датчиками і не обов’язково, щоб вони були охоронними. Можна встановити датчики диму на кухні і затоплення у ванній кімнаті.

Буває, що прилади з малою кількістю шлейфів використовують на об’єктах, де встановлено велику кількість пристроїв. Для розуміння знову візьмемо квартиру, ось тільки на першому поверсі, де проникнення грабіжників може бути здійснено не тільки через вхідні двері, але і кожне вікно.

  1. Відкриття вхідних дверей, рух в коридорі;
  2. Відкриття вікна в гостьовій кімнаті, рух в гостьовій кімнаті;
  3. Відкриття вікна на кухні, рух на кухні;
  4. Відкриття вікна в спальні, рух в спальні.

Як бачимо, з метою економії було використано дешевший прилад, через що були вимушені об’єднати в один шлейф різні за типом роботи пристрої: датчик відкриття (геркон) і детектор руху.

Чи критично це? В цілому, ні, але це створює ряд незручностей. Найголовніше – страждає інформативність. Бо ми абсолютно не розуміємо, що саме спрацювало — намагаються зламати вікно або вже залізли в приміщення. Це ж тягне за собою іншу складність, пов’язану з обслуговуванням. Якщо на пульт надійде інформація про несправність в конкретній зоні, то деталізації про те, що саме працює не коректно, не буде і виявити це зможе лише технік з обслуговування сигналізації при детальному обстеженні датчиків.

Підсумуємо вищесказане за цим пунктом. Нарощувати кількість обладнання можна, але часто це йде на шкоду інформативності, і якщо є можливість, то слід цього уникати. А уникнути це можна купуючи прилад з доробком на майбутнє, а ще краще, продумуючи схему роботи наперед.

Увімкнути нові функції

За другим пунктом поліпшити наяву охоронну сигналізацію буде дещо складніше. Найголовніше – вищезгадані проблеми з морально і технічно застарілим обладнанням. Хоча і є, так би мовити, історії успіху. Наприклад, нині у нас є близько 10 об’єктів, які цілком успішно спостерігаються на пульті при тому, що там використовується обладнання, зняте з виробництва понад сім років тому (Оріон серії Т3.1.). Звісно, це було б неможливо без доопрацювання охоронного приладу і грамотного обслуговування системи.

Зрозуміло, якщо є фінансова можливість, то слід оновлювати використовувану апаратуру, щоб вона відповідала поточним реаліям. Для розуміння, на момент установки тих приладів мобільний зв’язок як канал передачі даних не використовувався, а передавалося все по голосовому каналу або ж по телефонній лінії. Ні про яке 3G, 4G не було й мови. Встановлення додаткових модулів “навчило” пристрій працювати по-новому.

Плата для охоронного приладу
Плата для охоронного приладу

Як можна поліпшити прилад?

Можливості залежать від конкретної моделі. Тому перерахуємо лише найпопулярніші варіанти. А запрацює воно на вашому ППК чи ні – це вже повинен конкретно перевіряти інженер. Отже, найпопулярніші розширення функціоналу в нашій практиці це:

  • Встановлення модуля, що збільшує число охоронюваних зон;
  • Підключення додаткового Ethernet-каналу;
  • Інтеграція в діючу систему датчиків від інших виробників. Наприклад, підключення до дротової охоронної сигналізації модуля, що дозволяє використовувати бездротові датчики. Навіщо? Наприклад, для підключення бездротових датчиків затоплення (антипотоп). Таким чином ви захиститеся від цієї біди й при цьому не зіпсуєте інтер’єр кабелем, що стирчить, або кабельним каналом.
Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар