“Хочу встановити тривожну кнопку у квартиру. Які є варіанти?”. Існує кілька варіантів і зараз я допоможу з вибором.
Тільки КТС?
Для початку слід вирішити, чи потрібна вам тільки кнопка тривожної сигналізації або охоронна сигналізація теж? Річ у тім, що тривожні кнопки (за дуже рідкісним винятком) не можуть працювати без охоронного приладу (ППК), який є найдорожчою частиною сигналізації. Працює це за наступною схемою:
- Ви натискаєте переносний брелок або стаціонарну кнопку тривоги;
- Сигнал від пристрою передається на охоронний прилад або на приймач, а вже потім на ППК;
- ППК обробляє сигнал і пересилає його на пульт централізованої охорони або в запрограмований на прийом повідомлень пристрій.
Так ось, враховуючи, що левову частку вартості системи бере на себе ППК, а звичайні датчики руху і відкриття коштують недорого, то зробивши невелику доплату за обладнання та монтаж, можна замість однієї системи отримати відразу дві:
- Тривожна сигналізація, що відправляє сигнали, з переносних і стаціонарних кнопок в разі виникнення будь-якої нештатної ситуації (нападу, хуліганських дій та ін.);
- Охоронна сигналізація, що направляє сигнали, отримані від датчиків і сповіщувачів, в разі спроби незаконного проникнення на об’єкт (відкриття вікон або вхідних дверей, рух в приміщеннях, розбиття скла і т.д.).
Окрім цього, сучасні моделі дозволяють також підключати деякі елементи, які раніше можна було зустріти лише в «розумному будинку»: системи проти затоплення «антипотоп», виявлення чадного газу, диму, температурні датчики та інші.
Таким чином, деякі елементи будуть працювати в період, коли ви вдома (тривожна кнопка), інші в проміжок часу, коли вас немає на місці (охоронна сигналізація), треті ж будуть функціонувати цілодобово.
Які є варіанти?
Припустимо, вас цікавить виключно КТС. Тобто, щоб можна було просто натиснути й приїхала для захисту охорона. У такому випадку пропоную розглянути 4 варіанти реалізації поставленого завдання. А саме:
Варіант №1 через бездротову систему Ajax (Аякс). Для роботи будуть потрібні: охоронний прилад + радіобрелок. Вартість обладнання від 5000 грн. Найпростіше рішення, що не вимагає серйозного втручання в інтер’єр житла. В наявності є кілька модифікацій пристрою і тримач для закріплення її на потрібній поверхні. В цілому її можна носити хоч в кишені, хоч на шиї – як вам зручніше. Ще є можливість відправлення сигналу “тривога” через мобільний додаток. Але, як показує практика, це не дуже зручно.
Варіант №2 через дротову систему Orion Nova (Оріон) + стаціонарна кнопка. Вартість обладнання від 4000 грн. Найбільший мінус – потрібно тягнути кабель від охоронного приладу до кнопки. Для квартир – не саме витончене рішення. Найчастіше подібне встановлення практикується в магазині, скажімо, під столом у касира.
Варіант №3. Прилад Оріон + комплект радіо-кнопок (заводський комплект включає в себе передавач + 2 дармовиси). Ціна від 4500 гривень.
Варіант №4. GSM кнопка зі вбудованою SIM-картою. Завдяки тому, що в неї можна вставити сім-карту, можна обійтися без покупки приладу. Тобто кнопка сама, без посередників, відправляє сигнал на пульт цілодобової охорони. Вартість від 2000 гривень. Але у неї є досить істотний мінус – необхідність підзарядки кожного дня. Повного заряду вистачає приблизно на 14-18 годин роботи.
Яку кнопку для домашнього використання обрали б ви?

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊