Охоронна сигналізація для квартири

Охоронна сигналізація для квартири

Як запобігти пограбуванню? Як убезпечити квартиру від злодіїв? На ці і ряд інших подібних питань є одна хороший відповідь – охоронна сигналізація для квартири. В цій темі ми розповімо вам про те, скільки нині коштує спокій за своє майно, а точніше – яка на сьогоднішній день вартість послуги з встановлення охоронної сигналізації, скільки коштує охорона квартири. Також розглянемо, які існують «підводні камені» в цих питаннях.

Зміст статті:

 1. Монтаж сигналізації;
 2. Хто може встановити сигналізацію в квартирі?
  1. Позавідомча охорона;
  2. Приватна охоронна компанія;
  3. Самостійний монтаж.

Монтаж сигналізації

Ви, напевно, в курсі, що тут і там відбуваються квартирні крадіжки. Можливо навіть, що ваші знайомі або родичі стали жертвами домушників. Загалом, до чого це сумне видовище, коли люди по приходу з роботи застають свою оселю перевернуту догори дриґом, позбавляються цінного майна, втрачають сон і спокій. На жаль, ситуація така, що криміногенна обстановка в Україні не поліпшується, навпаки, з кожним роком число скоєних квартирних крадіжок лише зростає. Так що те, що ви прийшли до висновку, що вам необхідна сигналізація в квартиру – зважене і своєчасне рішення, особливо враховуючи, що ціна на таку послугу вже не «кусається» і доступна кожному.

Хто може встановити сигналізацію в квартирі?

Тут існує три варіанти вирішення зазначеної задачі:

 1. Установка сигналізації в квартиру позавідомчою охороною (Національна поліція України, вона ж Поліція охорони);
 2. Монтаж приватною охоронною компанією;
 3. Самостійний монтаж / залучення «монтажника-фрілансера».

Розглянемо кожен із зазначених варіантів.

Позавідомча охорона

З незрозумілої для нас причини багато вітчизняних приватних охоронних фірм в описі своїх послуг вказують, що вони нібито і є та сама «позавідомча охорона». Не знаємо умисне це спотворення значення або звичайне невігластво, але факт залишається фактом – позавідомча охорона ніякого відношення до приватних підприємств не має!

Якщо говорити по-простому, то позавідомча охорона – спеціальний поліцейський підрозділ, основною особливістю якого є те, що поліцейські (охоронці, інспектори охорони) при виконанні завдань по забезпеченню збереження майна не входять в штат співробітників охоронюваних об’єктів. Звідси і назва, так як вони знаходяться «поза штатом» і «поза відомства». Станом на сьогодні позавідомча охорона (воєнізована охорона) займається забезпеченням захисту об’єктів державного значення на зразок ТЕЦ, банкнотно-монетного двору НБУ тощо, але аж ніяк не охороною квартир українських громадян! Послуги пультової охорони для громадян надає Національна поліція України, бійці якої і здійснюють виїзд у складі ГР на конкретний сигнал тривоги.

З термінологією розібралися, так що перейдемо далі до суті. Отже, вас зацікавила установка сигналізації в квартирі позавідомчою охороною (Поліція охорони). Перше, з чим ви повинні звикнутися, – ціна. В середньому, поставити сигналізацію в квартиру вам обійдеться на 15-30 % вище, аніж у будь-якої приватної компанії. Чому так? Погляньте на кошторис і все самі зрозумієте.

Охоронна сигналізація для квартири від «позавідомчої охорони»
Охоронна сигналізація для квартири від «позавідомчої охорони»

Таким чином, вас попросять сплатити не просто матеріали / обладнання + роботи, а цілий перелік опцій, який може включати витрати на персонал, якісь соціальні заходи, заробітну плату або зовсім не існуючі послуги на кшталт кросування телефонної лінії.

Переваги

 • Монтаж буде виконано при повному дотриманні норм «ДБН».

Недоліки

 • Єдиний плюс – одночасно і мінус. Сліпе дотримання давно застарілих нормативів, які часто не мають вже нічого спільного з поточним станом справ;
 • Суцільна бюрократія і паперова тяганина. Нерідкі випадки, коли узгодження всіх умов займає місяць, а охоронятися треба «на вчора».
 • Ціна. Як ми і говорили раніше, на ваші плечі повісять все і навіть більше: витрати на персонал, ризики, що монтажник під час встановлення охоронної сигналізації у вашій квартирі вдарить собі по пальцю молотком і т.д. У результаті найпростіша охоронна сигналізація для квартири обійдеться вам не менше 7000 гривень;
 • Відсутність клієнторієнтованості. Дійсно, бувають винятки, але державна структура – державна структура. Так що вам доведеться неабияк попрацювати для того, щоб стати клієнтом, так званої, позавідомчої охорони.

Вартість щомісячних послуг

Скільки коштуватиме поставити квартиру на сигналізацію в поліції?

Питання дуже цікаве, особливо враховуючи, що на сайті Національної поліції України жодних цифр не вказано. Однак, ми в курсі актуальної вартості. Для розуміння розцінок озвучимо мінімальну вартість на подібні послуги. Отже, припустимо, ви входите до пільгової категорії громадян, тобто у вас за плечима служба в поліції, високе військове звання, в даний момент ви вже на пенсії. У такому випадку ваша абонплата за послуги охорони поліцією стартуватиме приблизно від 350 гривень на місяць. У цю цифру входить виїзд групи швидкого реагування, техпідтримка (заявлено, що цілодобова, але питання спірне), технічне обслуговування у випадку виходу обладнання з ладу (в порядку живої черги).

В цілому охорона квартир позавідомчою охороною має свої плюси і мінуси. Давайте підсумуємо.

Охорона квартир позавідомчою охороною має наступні переваги:

 • На спрацювання сигналізації виїжджатиме група реагування, озброєна вогнепальною зброєю.

Недоліки

 • Як і у випадку з монтажем, плюс одночасно є і мінусом. Посудіть самі, яка ймовірність того, що боєць групи затримання пустить в хід «бойову» зброю? Вірогідність цього дуже невелика і стріляти будуть лише в разі реальної загрози життю оперативника або інших громадян. Ніхто не буде при затриманні домушників застосовувати зброю, стріляти в стелю або по ногах. Це не Голлівуд, тут кожен патрон під звітом, а правомірність і необхідність кожної своєї дії слід на 100 % обґрунтувати – чи дійсно було треба стріляти або можна було обійтися без цього;
 • Ситуація у країні сприяє тому, щоб клієнтів у Поліції охорони ставало з кожним роком більше, але от про запуск нових нарядів груп реагування не чути ані слова. Чим це загрожує? Проблема в тому, що чим більше у структури буде клієнтів, тим повільніше буде фактичне прибуття групи. Тобто група, закріплена в певній точці, при отриманні сигналу «Тривога» виїжджає на об’єкт і якщо під час виїзду «спрацює» ваша квартира, то наряд поїде до вас лише після обробки першої «заявки». Дійсно, подібні випадки іноді трапляються і з приватними охоронними компаніями, але як показує практика, трапляється подібне в години пік або в невеликих населених пунктах, де немає сенсу тримати багато груп.

Монтаж приватною охоронною компанією

На нашу суб’єктивну думку, найоптимальнішим варіантом є установка охоронної сигналізації в квартирі саме приватною охоронною компанією. Вибір даного варіанту дозволить вам отримати кращу ціну, швидкість, гарантії і головне – більшу кількість послуг за меншу вартість.

Отже, зробивши запит в пошуковику, скажімо «охоронна сигналізація для квартири» , ви побачите десятки пропозицій на монтаж сигналізації від різних компаній. Ми переконані у тому, що наявність вибору, різних цінових пропозицій – це чудово. З тією ж «позавідомчою охороною» до вас приїдуть в призначений вам час, обстежують, і потім, протягом тижня виставлять кошторис, який не можна ні обговорити, ані оскаржити. Якщо вас щось не влаштовує, то вас, як то кажуть, ніхто не змушує. У випадку з приватною охоронною компанією можливий варіант виконання роботи «сьогодні на сьогодні»:

Ви передзвонили з ранку для замовлення послуги «встановлення сигналізації в квартирі», враховуючи терміновість до вас протягом декількох годин приїхав для обстеження експерт / або кошторис виставлено зовсім без виїзду, наприклад, на основі плану, вашого опису (поверх, к-сть вікон і т. д.).

Переваги

 • Швидкість виконання замовлень. Можливі варіанти установки сигналізації «сьогодні на сьогодні»;
 • Вибір. Ринок охоронних послуг перенасичено, отож у вас є можливість підібрати ідеального для себе виконавця;
 • Ціна. Як ми і говорили раніше, у «приватників» вона мінімум на 15-30 % нижче, ніж у державної контори.

Наприклад, поставити квартиру на охорону в нашій компанії вам обійдеться:

 1. «Вхідна зона»* – 4000 гривень;
 2. Стандартна дротова сигналізація – 6500 гривень;
 3. Стандартна бездротова сигналізація – 6980 гривень.

На зазначені послуги можлива безвідсоткова розстрочка на термін до 3-х місяців!

* Сигналізація на вхідні двері квартири, яка включає в себе установку датчика на відкриття вхідних дверей, датчик руху, витратні матеріали.

Недоліки

 • Деякі недобросовісні охоронні організації здійснюють монтаж з великою знижкою або і зовсім безкоштовно, а після повертають «вкладені» в клієнта кошти шляхом виставлення додаткових рахунків зі штрафними санкціями за нібито порушення умов договору / неправильну експлуатацію сигналізації. Тобто, замовник, що погнався за дешевизною в результаті «доплатить» за зекономлене або і зовсім заплатить більше середньоринкової цифри.

Скільки коштує охорона квартири в місяць у приватної охоронної компанії?

Не будемо обчислювати середню «температуру по лікарні», бо деякі компанії, відверто кажучи, демпінгують, запускаючи акції небаченої щедрості, де охороняють квартиру не те що з нульовим прибутком, а собі в збиток. Про безкоштовний сир ми вже розповідали раніше, так що не будемо знову повертатися до цього питання, а озвучимо реальні діючі розцінки на послуги охорони у приватних охоронних фірм:

 1. Спостереження за охоронною сигналізацією. Цілодобовий пульт охорони невпинно стежить за подіями у вашій квартирі і, в разі спрацювання сигналізації, зв’яжеться з вами і передасть інформацію для самостійного прийняття рішення та здійснення необхідних заходів. Вартість подібної інформаційної послуги становить 250 гривень на місяць. До речі, нашим клієнтам ми також повідомляємо і про інші події на об’єкті, наприклад, про зникнення електроживлення;
 2. Пультова охорона квартир. Все те ж саме, що і в послузі спостереження плюс, для з’ясувань обставин і затримання злодіїв, направляється група швидкого реагування. Вартість послуги пультової охорони квартир становить 450 гривень на місяць.

Самостійний монтаж / залучення «монтажника-фрілансера»

Ну, і третій, альтернативний варіант – самостійний монтаж. Так що ви цілком можете купити сигналізацію для квартири і самостійно її встановити. Які тут є варіанти і чи існують «підводні камені» у цього варіанту?

Якщо ви все ж вирішили зробити це власноруч, то буде найкраще зупинити свій вибір на наступних варіантах обладнання:

 1. Бездротова сигналізація Ajax. Досить простий монтаж «без пилу і шуму», але от з так званими пусконалагоджувальними роботами, тобто зі з’єднанням усіх розрізнених датчиків і охоронного приладу воєдино, точніше, систему, ось з цим у недосвідченого користувача і виникнуть складності. Так що якщо ви зважилися піти по цьому непростому шляху, слід бути готовим до необхідності студіювання технічної документації від виробника;
 2. GSM сигналізація в квартиру. Проста установка, нескладна настройка і, як правило, невисока вартість на обладнання. На цьому плюси і закінчуються, так як дешевизна викликана тим, що при виробництві GSM сигналізація було використано найпростіші матеріали. Що у підсумку? Сигналізація начебто і є, але існує велика ймовірність того, що система дасть осічку в самий невідповідний момент і не спрацює або навпаки – «завалить» вас потоком хибних спрацьовувань. В більшості своїй GSM сигналізації не мають технічної можливості для передачі сигналу тривоги на пульт охорони, а будуть працювати в автономному режимі, і при спрацьовуванні включати встановлені у квартирі оповіщувачі (звукову сирену, світлову індикацію). Грубо кажучи, якщо ви не будете поблизу, то і не дізнаєтеся про те, що сигналізація спрацьовувала. У більш дорогих моделях вже з’являється можливість інформування про спрацювання за допомогою повідомлень у додатку або СМС-повідомленням на запрограмований номер.

Переваги

 • Дешевизна;
 • Можливість самостійної установки.

Недоліки

 • Ненадійність;
 • Відсутність будь-яких гарантій від виробника;
 • Неможливість передачі сигналів тривоги на пульт охорони.

Монтажник за викликом

Не можете встановити самостійно, але все ще не хочете зв’язуватися з охоронними компаніями? Ви завжди можете звернутися на біржі фріланс послуг, наприклад, на «Кабанчик». Для з’ясування того, у скільки нам обійдеться охоронна сигналізація для квартири якщо замовити все на фріланс біржі, ми створили аккаунт і завдання на підключення охоронної сигналізації.

За легендою нам необхідно поставити квартиру на охорону по вхідній зоні, тобто по суті своїй – найпростіший варіант монтажу, що не передбачає роботи з великим числом обладнання, трудомісткою протяжкою кабелю і т. д. Вартість послуги, яку нам підказав калькулятор, нас вкрай здивувала. Виходить, виконавець за подібну роботу отримає 315 гривень (350 гривень – 10 % базової комісії сервісу)!

Охоронна сигналізація для квартири від фрілансера
Охоронна сигналізація для квартири від фрілансера

До речі, опцію на штробіння стін ми не обирали свідомо, так як необхідність здійснення подібної послуги зустрічається досить рідко.

Отже, замовлення ми підтвердили і стали очікувати. Практично відразу знайшлося три виконавця, що не може не радувати. А ось що нас засмутило, так це те, що ціна установки охоронної сигналізації в квартирі виявилася набагато вище заявленої раніше калькулятором: один виконавець озвучив, що за подібну послугу він хотів би отримати 1200 гривень, а два інших захотіли вже по 1500 гривень. Важливо відзначити, що стільки б обійшовся монтаж в разі надання нами обладнання, а якщо обладнання їх, то, природно, до зазначеної суми треба буде додати його вартість.

Виходить, що якщо скласти ці два показники – роботи + обладнання, то замовлення на біржі фрілансу виявиться дорожчим, ніж виконання аналогічного завдання приватною охоронною компанією. Крім цього, не забуваємо і про те, що при подібному монтажі гарантії на обладнання та виконані роботи – лише на словах, а з компанією ви отримуєте офіційну гарантію, і в разі будь-якої технічної несправності ще і безкоштовний ремонт (якщо поломка не викликана неправильною експлуатацією з вашого боку). Не рідкісні випадки, коли клієнтам на час ремонту обладнання безкоштовно встановлюється заміна з підмінного фонду охоронної компанії. В цілому – правильно, не можна ж залишати об’єкт без охорони!

Охорона квартири після самостійної установки

Переваги

 • Як правило переваги відсутні.

Недоліки

 • Відсутність технічної можливості для охорони квартири у моделей дешевого і середнього цінового сегменту. По суті це не охорона, а система для відлякування злодіїв сиреною. Найчастіше – вкрай ненадійна система, в якій відсутній нормальний захист від саботажу (глушіння сигналів, пошкодження кабелю тощо).

Пропонуємо вам повний спектр послуг з проектування та встановлення систем безпеки, а також підключення сигналізації під спостереження на наш пульт цілодобової централізованої охорони. Зробіть правильний вибір. Нехай охоронна сигналізація для квартири почне оберігати вас і ваше майно від злочинців вже сьогодні! Демпінгові ціни не пропонуємо, але гарантуємо чесне співвідношення ціни і якості.

Для замовлення послуги скористайтеся наступними цілодобовими телефонами:

(044) 360-65-74, (067) 440-90-07, (063) 787-08-78, (066) 213-35-65.

Чи скористайтесь чатом з нашим менеджером або формою зворотного зв’язку і ми вам передзвонимо.

З повагою, ваша охоронна компанія.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Коментарі: 1
 1. iawaqovun

  Поставив собі по акції систему Ajax й дуже задоволений своїм вибором. Раніше дуже мені було неспокійно на роботі, боявся, що по поверненню додому застану розграбовану квартиру. Короче кажучи, робило мені це нерви. Прямо як зі страхом що з машини зкрутят номера чи вкрадуть колеса.

Додати коментар