Події цього тижня з аварією, що спричинила масове відключення подачі електроживлення у квартири, приватні будинки та офіси киян, спровокували нову хвилю питань щодо того, що буде з системою безпеки в період відсутності мережі 220V на об’єктах, що охороняються. У нас прямо так і запитували: чи буде працювати охоронна сигналізація без електропостачання? Інші ж, кого ця надзвичайна подія не зачепила, цікавилися щодо того, що буде, якщо у них зникне електрика. Нумо розберімося в цьому питанні.
І так, і ні
Ваша GSM сигналізація буде працювати й без електрики. Однак тут є одне вагоме “але”. Через брак безперервної подачі живлення з мережі вона зможе функціонувати лише завдяки резервним джерелам. У 99 % випадків для цих цілей використовують акумуляторну батарею 12V 7 А/ч. В окремих випадках застосовуються інші технічні засоби на зразок резервних генераторів, сонячних батарей і блоків безперебійного живлення.
Так чому ми назвали подібним чином цей пункт? Справа ось у чому, якщо охоронний прилад має активний термін експлуатації від 5 до умовних 10 років, то АКБ – всього лише витратний матеріал, який необхідно періодично замінювати. Якщо з електроживленням системи все більш-менш нормально і, якщо і трапляються подібні НП, то відновлення подачі живлення відбувається протягом пари годин, то акумулятор може прослужити до двох років і в середньому підтримувати працездатність системи безпеки не менше 4-6 годин. Нова ж батарея буде живити невелике число датчиків, детекторів і охоронний прилад аж до доби.
Однак, при частому і тривалому використанні, засіб резервного живлення починає стрімко втрачати місткість і, врешті-решт, приходить в непридатність. Як правило, на об’єктах, де відсутнє централізоване електроживлення або ж фіксуються часті відключення, батарея повністю розряджається вже на 3-4 місяці роботи. Якщо таке сталося, то вихід тут один – провести заміну.

Як дізнатися про проблему?
Якщо ваш об’єкт під наглядом охоронної компанії, то при відключенні світла вказаний сигнал надійде і в моніторинговий центр для прийняття рішень по даній події. Як правило, після отримання сигналу, оператор пульта здійснює інформування клієнта про складнощі на об’єкті. Якщо ж встановлено ППК останніх поколінь, то з’являється можливість використовувати мобільний додаток, і інформація про подібну подію буде дублюватися так само і на смартфон замовника. Окремо можна налаштувати й SMS-повідомлення.

В окремих випадках ми здійснюємо патрулювання - вид охорони, коли група швидкого затримання тимчасово стоїть неподалік. Або ж черговий пульта направляє по 2-3 рази за ніч ГР, щоб переконатися в тому, що все в порядку.
Якщо заміну несправного обладнання не було зроблено вчасно, то об’єкт практично відразу залишиться без охорони (через виключення основного і резервного живлення для системи безпеки), або стане таким через несуттєвий проміжок часу. Тому дуже важливо для себе зрозуміти, що подібну заміну необхідно здійснювати в плановому режимі, і не рідше, аніж раз на рік-два. Зовсім не виключений сценарій, коли через знеструмлення, ви будете змушені стрімголов їхати додому або чергувати в офісі аж до нормалізації ситуації. Тому ми настійно рекомендуємо взяти ситуацію під власний контроль.