Заміна акумулятора в охоронній сигналізації – одна з найпоширеніших заявок з технічного обслуговування систем безпеки. Можливо, ми когось здивуємо, але акумуляторна батарея – всього лише «витратний матеріал», термін активної експлуатації якого в середньому становить від 1 до 3 років (це ж може бути застосовано і, скажімо, до батарейок бездротових датчиків). Далі місткість резервного елементу живлення поступово сідає, поки й зовсім не прийде до стану несправності. Виходячи з цього, виникає запитання:
А чи працює сигналізація без акумулятора?
У більшості випадків сигналізація продовжить працювати, навіть якщо АКБ сіла. Але це не означає, що можна нічого з цим не робити. Це означає, що при першому ж, нехай і короткочасному відключенні живлення, ви залишитеся без охорони. Чи треба говорити, що подібним знеструмленням можуть скористатися злочинці?
- Заявка: #30014.
- Дата: 04/05/2020.
- Об’єкт: офісне приміщення.
- Адреса: м.Київ, Шевченківський район.
Ще у неділю нам надійшла інформація про частковий вихід з ладу резервного елементу живлення в офісі одного з наших клієнтів. Ми відразу зв’язалися зі замовником і повідомили йому про ризики, з якими той може зіткнутися надалі, якщо для його GSM сигналізації не буде придбано нову батарею. Ситуація значно погіршувалася тим, що пристрій окрім охоронного приладу, великого числа датчиків і детекторів, також «підживлював» і блок живлення. Не кажучи вже про частоту пропажі електроживлення в їх будівлі.
В ході обговорення отримали від клієнта підтвердження та передали в технічний відділ заявку на проведення заміни несправного обладнання. Вельми розумно, що не стали чекати повного розряду, адже тоді б довелося проводити обслуговування не в плановому порядку, а вже в терміновому режимі, бо об’єкт просто б міг залишитися без захисту.

На жаль, відключення світла - досить таки часта подія для України. Навіть у Києві на деяких об'єктах ми фіксуємо пропажу електроживлення практично щодня. Ситуація, якій піддаються домашні та офісні системи безпеки в інших регіонах країни, ще гірша.
Причиною подібного знеструмлення від мережі 220 V є зношеність мереж або помилки забудовника при прокладці кабелю. Ще один варіант – віялове відключення через малу кількість енергоресурсів. На щастя, останні пару років з подібним явищем ми практично не стикалися.

Виконання заявки
По прибуттю на об’єкт наш інженер по ОПС розкрутив корпус ППК, відключив і зняв акумулятор, підключив новий і перезавантажив систему. На пульт цілодобового спостереження тут же прийшов сигнал про те, що всі елементи тепер в нормі. Також, якщо вже фахівець був на об’єкті, було проведено позапланове обслуговування інших технічних компонентів, здійснено додатковий інструктаж по взаємодії з сигналізацією, відповів на питання, що виникли в ході її експлуатації.