Що таке відкриття тампера?

Що таке відкриття тампера?

Чи можуть злочинці непомітно відкрити охоронний прилад на нашому об’єкті та зламати систему або якось її переналаштувати, щоб вона не спрацювала при пограбуванні?

У теорії – все можливо, але на практиці — вельми малоймовірно. Обмовлю відразу, що ми в цій темі розглядаємо професійні охоронні системи з виведенням на пульт цілодобової охорони, всілякі автономні / GSM сигналізації з Китаю та інші «кустарні» рішення ми в розрахунок не беремо.

Отже, практично у всіх пультових системах безпеки передбачено окремий вид тривог – “відкриття тампера”. Якщо подібне повідомлення надходить на моніторингову станцію, то оператор чітко розуміє, що корпус приладу на об’єкті розкрито. Причому, це відстежується цілодобово, скажімо, як і у випадку з пожежною сигналізацією (датчики диму, газу і т.д.).

Нагадаю, що датчики охоронної сигналізації (відкриття дверей/вікна, руху, розбиття скла тощо) «включаються» тільки після постановки об’єкта під охорону.

Що до так званого “тампера”, то він є не тільки у приладів-приймально контрольних (ППК), але зустрічається іноді навіть у рядових датчиків. Найчастіше принцип, як і у приладу: при відкритті кришки контакт спрацьовує від переміщення особливого важеля / розтискається спеціальна пружина / натискається мікровимикач на основній платі пристрою. Також завдяки цій функції існує технічна можливість оперативно зреагувати, якщо зловмисник відірве апарат від стіни або стелі.

Попереднє настроювання охоронного обладнання - чи не найважливіший етап. На жаль, як правило, йому не приділяють достатньої уваги
Попереднє настроювання охоронного обладнання – чи не найважливіший етап. На жаль, як правило, йому не приділяють достатньої уваги

Що потрібно для включення цієї опції?

По ідеї, від клієнта нічого не потрібно, тому що настройка даної опції – за замовчуванням (у випадку з ППК). Що до датчиків, то особливо це не практикується. Чому? В першу чергу для зменшення фінансових витрат, та й монтажники не особливо прагнуть до “зайвої роботи”. Що особливо прикро, враховуючи, що здебільшого у бездротових систем це можна зробити швидко і без додаткових витрат. У провідних же, як правило, справи йдуть інакше, бо до «тамперу» доведеться тягнути додатковий кабель — шлейф має функціонувати (на відміну від інших) у режимі 24/7.

До речі, раніше дуже часто була поширена практика, при якій система налаштовувалася таким чином, щоб при розкритті корпусу включалася сирена. Просто знайте це і, якщо вважаєте за потрібне, попросіть реалізувати при проведенні монтажних робіт або поліпшенні діючої системи.

В цілому, не прийнято встановлювати охоронний прилад в місцях, де до нього можуть мати доступ сторонні: в магазинах, офісах і складах встановлюють подалі від входу, в закритих приміщеннях, у квартирі — в шафі або у важкодоступному місці. Іншими словами, в таких місцях, де дістатися до нього можна (все-таки треба залишити можливість для зручного технічного обслуговування, наприклад, заміни акумуляторної батареї), але водночас, щоб це було неможливо зробити швидко або непомітно.

Ще одна неочевидна причина для того, щоб не встановлювати прилад, близько до входу — ускладнення життя для тих, хто перебуваючи ззовні спробує вплинути на стабільність роботи, скажімо, застосувавши «генератор білого шуму», здатний ускладнити передачу даних або і зовсім заглушити обладнання.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар