Охоронна сигналізація на вікна

Охоронна сигналізація на вікна фото, картинка

Кожна людина бажає захистити свою квартиру, заміський будинок або офісне приміщення від злодіїв та інших протиправних дій. Більшість незаконних проникнень відбувається через вхідні двері або вікна. Для запобігання подібних дій рекомендуємо встановити охоронну систему на пластикові та дерев’яні вікна, що дозволить дізнатися про наміри злочинців ще в процесі злому і дасть можливість затримати грабіжників «на гарячому».

Опис

Домашня сигналізація – досить проста система. Проте, з питанням захисту від пограбувань вона справляється без проблем і надійно захищає приміщення. Вона може бути укомплектована різними датчиками і детекторами, з можливістю підключення на пульт централізованої (цілодобової) охорони.

Залежно від побажань замовника може бути реалізовано будь-який варіант оповіщення. У більшості випадків робиться так, щоб при надходженні сигналу про порушення периметра на центральний пункт охорони, відбувалося оповіщення за допомогою SMS автодозвон на контактний номер, надсилалося повідомлення на мобільний телефон власника, у додаток смартфона або про це клієнту повідомляв оператор спостереження після відправлення групи затримання.

Охоронна система може бути укомплектована додатковими автономними пристроями, такими як ревун (сирена) або проблискові маячки, які при порушенні периметра активуються і подають звукові або візуальні сигнали про злом.

Якщо ж у клієнта є бажання максимально убезпечити своє майно, то можливо, за цілком розумні гроші, побудувати справжню розумну систему, яка мало чим поступатиметься дорогому «розумному будинку» (або охоронні датчики можна підключити в уже наявну систему). Таким чином, є можливість крім простої сигналізації на відкриття вікон додатково інтегрувати на об’єкті: детектори диму, вогню, води, руху, автоматику на водопостачання і контролю електроживлення та безліч інших автономних GSM, GPRS і WIFI пристроїв.

Види захисту вікон від проникнення

Варіантів захисту віконного простору від проникнення досить багато. Кожна людина намагається придумати щось своє і убезпечити житло від пограбування. У більшості випадків, намагаючись убезпечити своє житло, власник встановлює сигналізацію на вхідні двері та вікна. Але, насправді, існує кілька ефективних варіантів захисту вікна.

  1. Механічний захист.

Широко поширена установка конструкцій з металу на віконні прорізи. Для реалізації захисту використовуються металеві решітки й рольставні (металеві штори, ролети). Особливо це актуально для квартири, якщо вона знаходиться на першому або останньому поверсі будинку.

  1. Спаттерне нашарування.

Для реалізації заходів проводиться наклеювання на скло вікон спеціальну антивандальну плівку. Після наклеювання віконне скло отримує багатошарову структуру та забезпечується додатковою стійкістю до розбиття. Після наклеювання плівки на скло не відбувається жодних спотворень і на поверхні неможливо помітити вказане посилення.

  1. Монтаж сигналізації.

Встановлення сигналізації на вікна дозволяє захистити квартиру або заміський будинок від проникнення. Змонтовані датчики реагують на розбиття віконного отвору або на відкриття вікна. Після спрацьовування подають звуковий сигнал, відправляють дані на центральний пульт та повідомляють власнику про проникнення.

  1. Протизламне дообладнання.

Для посилення вікна рекомендується обладнати його протизламною фурнітурою. Також не зайвим буде укомплектувати вікна блокувальниками, що не дозволять ззовні відкривати вікно навстіж.

Злочинець хоче зламати вікно і проникнути в приміщення

Використовуване обладнання

При бажанні зловмисника проникнути в приміщення через вікно існує два основних варіанти реалізації його злочинних планів: розбиття вікна або розмикання стулки. Для забезпечення захисту віконного отвору використовується два види датчиків:

  • Датчики, що реагують на розбиття скла;
  • Датчики на магніті, що працюють на розрив і попереджають про відкриття стулки.

Варто відразу сказати, що датчики ефективно працюють тільки в складі повноцінної охоронної сигналізації, за станом якої безперервно спостерігають на пульті цілодобового моніторингу. Також не варто заперечувати, що деякі користувачі вважають за краще самостійну установку датчиків і їх підключення до звукових або візуальних сповіщувачів. Але такий спосіб не може дати повної гарантії, що порушник припинить дії, буде спійманий і понесе покарання.

Основна причина – помилки, допущені в ході монтажу охоронної сигналізації. Людина без достатнього досвіду роботи з охоронним обладнанням, що не розуміє специфіки цього питання, найімовірніше, не впорається з подібним завданням. І навіть якщо технічно вірно зможе встановити і налаштувати систему то, неодмінно, залишить «сліпі зони» через які зможе непоміченим проникнути злочинець.

З іншого боку, монтажник-професіонал змонтує і налаштує систему таким чином, що сигнал тривога прийде ще в процесі спроби проникнення. Після спрацьовування датчиків охоронний прилад посилає сигнал на центральний пульт охорони, там його обробляють та направляють до місця події групу швидкого реагування, яка перевіряє об’єкт, і за необхідності затримує порушника.

Переваги та недоліки різних систем

Кожен вид сигналізації на вікна має свої позитивні та негативні сторони. Залежно від встановленого обладнання навіть проста сигналізація буде мати можливість правильно та своєчасного передавати сигнал про проникнення зловмисників в офіс або квартиру.

  1. Лінійна система.

З одного боку за рахунок простоти монтажу та подальшого використання система набула широкого поширення. З іншого боку вона має масу недоліків. Основний недолік це видимість захисту. Зловмисник, виявивши захисний периметр на вікнах першого поверху, зробить дії спрямовані на проникнення в приміщення, не пошкоджуючи смужку. Інший недолік – це одноразовий варіант дротової системи. Будь-яке порушення цілісності, навіть не в разі проникнення, стане причиною необхідності повної заміни. Даний варіант вважається застарілим і практично не використовується через зазначені вище недоліки.

  1. Датчики, що реагують на шум.

Серед плюсів варіанту варто відзначити, що датчик встановлюється не на вікно, а поруч з ним. Але існує значний мінус. Для правильного налаштування необхідний великий досвід. В іншому випадку датчик може посилати сигнал про спрацьовування навіть від вуличного шуму.

  1. Магнітні датчики.

Серед плюсів обладнання варто виділити простоту монтажу, низьку ціну і багаторазове використання. Проблема полягає в тому, що датчики на відкриття вікон подадуть сигнал про проникнення тільки в разі порушення контакту геркона і магніту. Якщо зловмисник розіб’є вікно і проникне в приміщенні, не розмикаючи контакт датчика, то сигналізація на вікнах не подасть сигналу про протиправні дії. Ідеальний варіант – комбіноване використання датчика на відкриття + детектора руху . До речі, таким чином можна буде на 100% виключити ймовірність помилкового спрацьовування сигналізації.

  1. Вібраційні датчики.

З одного боку можна зарахувати такий вид датчиків до найнадійніших пристроїв, тому що вони реагують на будь-які вібрації та спроби впливати на елемент. З іншого боку необхідна точна настройка, щоб не відбувалося помилкове спрацьовування від руху під вікнами вантажного транспорту або гучної музики. Додатковим мінусом служить той факт, що датчик встановлюється безпосередньо на віконний отвір і зловмисник бачить яка поверхня скла захищена.

Для повної впевненості в охороні об’єкта рекомендується використовувати комбіновані варіанти захисту. В даному випадку установка датчиків на вікнах першого або останнього поверху не зможе дати повної гарантії, що ваше житло буде застраховано від проникнення. Необхідно створити єдину систему, яка буде реагувати не тільки на порушення цілісності вікна, але і зможе тримати під контролем весь інший простір.

Додатково сигналізація на вікна може бути обладнана системою відеоспостереження, яка допоможе ідентифікувати осіб, які порушили охоронний периметр, і притягнути їх до відповідальності.

ОписВартість, грн.
Перехід від іншої компанії
(виїзд інженера, аудит системи безпеки, перепідключення на наш пульт охорони)
Безкоштовно
Монтаж в базовій комплектації (датчики відкриття вікон або руху + монтажні роботи)від 2999
Монтаж у повній комплектації (дротові / бездротові датчики відкриття дверей, вікон, руху, розбиття скла + монтажні роботи).від 5699
Ціна на охоронні послугивід 150 / місяць

Можливі несправності

Вічний двигун досі не винайдено і будь-яка техніка, у кінцевому підсумку, може вийти з ладу. Це в повній мірі відноситься і до охоронної сигналізації. Виробники можуть давати будь-які гарантії, але ніхто не застрахований від поломки обладнання. Вихід з ладу одного з компонентів охоронної системи може стати причиною падіння всього охоронного комплексу.

Для підтримки охоронної системи в робочому стані необхідно проводити обслуговування охоронної системи, що включає систематичну перевірку сигналізації на вікнах. Існує кілька причин неправильної роботи охоронної сигналізації.

  • Виникнення несправності в роботі датчиків відкриття вікон;
  • Неправильне налаштування акустичних або вібраційних датчиків;
  • Пошкодження на лінії, у разі використання дротової системи;
  • Переривання або відсутність радіозв’язку між датчиками і центральною консоллю, в разі використання бездротової системи;
  • Поганий контакт встановленого обладнання;
  • Вихід з ладу елементів живлення у датчиків, що працюють на батарейках.

В даному випадку представлені тільки найбільш можливі варіанти. Для кожного конкретного випадку необхідно провести аналіз і перевірку обладнання. Тільки після перевірки сигналізації на вікнах, можна з упевненістю сказати, що саме стало причиною виходу з ладу охоронної сигналізації.

Володимир Маслечкін
Володимир Маслечкін
Керівник відділу розробки технічних засобів охорони у «Альянс-безпека»

Не варто намагатися самостійно перевірити працездатність системи. Тільки фахівці, що мають достатній досвід, зможуть з'ясувати причину і відновити роботу охоронної системи.

Радимо проводити систематичні перевірки роботи охоронного комплексу. Тільки тоді можна бути впевненим у тому, що при небажаному проникненні зловмисників в приміщення, сигналізація вчасно сповістить вас і охоронну компанію.

Злочинець розкрив вікно і проникнув в квартиру фото, картинка

Висновок

Не варто заперечувати, що установка сигналізації на вікна зможе допомогти захистити квартиру від проникнення. Але необхідно розуміти, що це лише мінімальний поріг для охорони приміщення. Для повного захисту необхідно провести установку сигналізації не тільки на вікна, але і на вхідні двері. Бажано додатково встановити датчики руху і пристрої, що реагують на дим і затоплення. Пам’ятайте, що тільки комплексний захист допоможе вберегти квартиру або будинок від виникнення неприємних подій.

Часті запитання

Які доступні види захисту вікон від проникнення?
Яке охоронне обладнання використовується для запобігання проникнення?
Яким є найоптимальніший метод захисту вікна?
Які можуть бути несправності у подібного комплексу безпеки?

Рекомендації щодо договору

Обов’язково повинні бути включені наступні пункти:

  1. Відповідальність підприємства, що встановлює охоронну систему на об’єкті;
  2. Гарантійний термін протягом якого обладнання буде безкоштовно обслуговуватися;
  3. Матеріальна відповідальність охоронного підприємства у договорі на захист майна.

Завантажити зразок типового договору на монтаж сигналізації на відкриття вікна.

Скачати шаблон договору охоронних послуг.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Замовити послугу

Хочете замовити монтаж охоронної сигналізації на вікна або послуги пультової охорони об'єкту? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Виникли питання? Зателефонуйте на наші контактні номери, напишіть менеджеру в чат або в коментарі нижче, і ми обов’язково вам допоможемо!

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар