«А чи треба вам давати ключі від моєї квартири / приватного будинку / офісу? А навіщо охоронній компанії ключі від мого об’єкта?» – досить часте питання від поточних клієнтів і потенційних замовників. Постараємося повністю відповісти на це запитання, щоб у вас була можливість вирішити для себе – надавати дублікат виконавцю чи ні.
Чи дійсно вимагають ключ при укладенні договору?
Років 20 тому це було досить поширеною практикою. Більш того, більшість тодішніх охоронних підприємств, тим паче державне, просто не брали без ключа під охорону або послуги надавалися без матеріальної відповідальності. У ті часи клієнти готували дублікат ключа від вхідних дверей і передавали його (їх) виконавцю, потім він упаковувався в спеціальну колбу, яку опечатували та поміщали в сейф. Найчастіше він там і зберігався, поки договір залишався в силі.
Наразі такої практики вже немає. Хоча і зустрічаються коментарі в мережі, що подібна вимога в договорі на охорону майна поліцією ще кілька років тому ще зустрічалася. З цікавості переглянули договір п’ятирічної давності й укладений в цьому році, проте зазначеної інформації в тексті не виявили. Що до приватних компаній, то вони однозначно не будуть від вас такого вимагати.
Які ключі треба дати охороні?
З ключами безпосередньо від об’єкта ми розібралися. Однак не варто забувати, що при спрацьовуванні сигналізації група повинна як мінімум до об’єкта потрапити, оглянути прилеглу до нього територію. В окремих випадках (за необхідності) члени ГР ще й блокують всі входи та виходи для затримання злочинця до прибуття власника приміщення і поліції (члени приватної ГР не мають права самостійно доставляти порушника до відділку).
Але як бійцям якісно провести обстеження території, якщо вони банально не можуть туди потрапити? На шляху у наряду може встати перешкода у вигляді паркану, хвіртки у двір, тамбура або двері в під’їзд, обладнаної домофонним магнітним замком.
Якщо вхід в парадне можливий шляхом введення певного коду, то просто повідомте при оформленні договору цю інформацію і її додадуть в оперативну картку об’єкта.
Так ось, саме для того, аби група безперешкодно і максимально оперативно могла зробити свою роботу, і практикується видача ключів від подібного роду «перешкод».
А ви б довірили ключі від свого майна охороні?
Передаємо ключі правильно
Найчастіше такий обмін відбувається без документального оформлення, але ми вам рекомендуємо обов’язково проводити це офіційно. Нижче докладаємо документ, яки ви можете взяти за основу. В іншому випадку, якщо ваш ключ буде загублено, то у вас не буде ніяких доказів того, що ви його взагалі передавали.
Шаблон Акту прийняття-передання ключів.
Суб’єктивні висновки. Ключі охороні давати, але не від самого об’єкта. Передавати їх під розпис. Але змусити вас їх передавати (хоча б від тамбура або під’їзду) ніхто не може. Однак чи не ви більше всіх зацікавлені в тому, щоб об’єкт був максимально швидко обстежений, а ймовірних злочинців затримано?

У вас є запитання? У нас є відповіді! Просто напишіть нам у комментарі до цієї статті, або залиште своє повідомлення у цій формі. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊