Чи потрібно вимикати світло при постановці об’єкта під охорону

Чи потрібно вимикати світло при постановці об'єкта під охорону

«Чи дозволяється залишати світло включеним при постановці об’єкта на сигналізацію?». Якщо коротко – так. Ніхто не може заборонити клієнту залишати включеним світло на об’єкті.

Чесно кажучи, переглянувши сотні різних договорів охоронних компаній, жодного разу не зустрічалася подібна вимога. Та й, як і навіщо можна подібне вимагати, якщо немає ніякої можливості проконтролювати. Та й, втім, в цьому немає абсолютно ніякої потреби.

Багатьох клієнтів, особливо тих, що живуть в приватному секторі, не заспокоює наявність охоронної сигналізації, підключеної до цілодобового пульта спостереження. Бажаючи посилити “захищеність” об’єкта, залишаючи житло, вони залишають включеним світло.

Інші йдуть ще далі, не обмежуючись включеною системою освітлення, і підключають ще й інші технічні засоби. Скажімо, створюють імітацію присутності господарів на місці за допомогою програмованої розумної розетки. Втім, якщо використовувати потенціал подібного пристрою повністю, то ця ідея може бути не позбавлена сенсу. Наприклад, ви можете через неї управляти системою поливу, опалення та водопостачання.

Тут пожежна та охоронна сигналізація. І навіть тривожна кнопка
Тут пожежна та охоронна сигналізація. І навіть тривожна кнопка

Зовсім інша справа – використання низькоякісних пристроїв на кшталт імітатора включеного телевізора. Опустимо той момент, що число людей, які дивляться телевізор, з кожним роком лише знижується. В теорії, подібне світіння дійсно може когось та відлякати. Але не забудьте врахувати, що його використання передбачає, що у вас протягом тривалого періоду буде включений неякісний електроприлад, який в будь-який момент може спалахнути. Виходить, що його використання піддає ваше майно куди більшому ризику.

Який ми можемо зробити висновок?

Якщо вам так спокійніше, то світло можна не вимикати. Але при наявності якісної системи безпеки з виїздом груп швидкого реагування це є зайвим заходом, що тягне за собою додаткові витрати на електроенергію. До того ж залишати включені електричні пристрої без нагляду – небезпечно.

Чи можна вимикати світло?

Раз вже пішла мова про включення і виключення світла, то не можна не згадати й інший момент: спеціальне виключення світла на об’єкті. Ви здивуєтеся, наскільки часто люди йдучи, вимикають за собою не тільки світло, але і в цілому «смикають рубильник», залишаючи об’єкт без електроживлення. Про мотиви подібної дії нам важко судити. Причому це в однаковій мірі відбувається як у квартирах і будинках, так і на об’єктах комерційного характеру: магазинах, кафе, кіосках і т.д.

На відміну від вищевказаного питання, тут ми однозначно повинні відповісти, що так робити заборонено. У стандартному договорі на охорону майна прямо так в обов’язках “замовника” і прописано:

Забезпечити безперервну подачу електроенергії на об’єкт. А в разі аварії вживати невідкладних заходів для своєчасного ремонту мережі електроживлення, телефонних ліній до яких підключена сигналізація.

Говорячи простою мовою: при відключенні 220V сигналізація переходить на роботу на резервне живлення (акумуляторну батарею), а після виснаження і її ресурсів зв’язок з об’єктом буде втрачено. Слідом за цим піде виїзд на об’єкт групи швидкого реагування і, цілком можливо, виписування вам штрафу за неправильну експлуатацію системи безпеки. А навіть якщо штрафних санкцій і не буде, то подібні дії вже точно не додадуть терміну життя вашій сигналізації, тож ніколи так не робіть.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар