Зняття з сигналізації під примусом

Зняття з сигналізації під примусом

Мало кому відома функція, яка є у більшості сучасних GSM сигналізацій, – зняття під примусом. Цю допоміжну опцію також можуть називати кодом примусу, панічним або дистрес паролем. Якщо коротко, то вона дозволяє відключити сигналізацію на об’єкті шляхом введення пароля і, одночасно з цим, відправити на пульт охорони сигнал «Тривога».

Коли може стати в пригоді «тиха тривога»?

Давайте собі уявимо собі таку страшну ситуацію, що до вас під час зняття з охорони підійде зловмисник і, погрожуючи вашому життю і здоров’ю, змусить відключити систему безпеки об’єкта. Зазначена вище функція дозволить виконати незаконну вимогу й абсолютно непомітно для злочинця (без включення сирени або додаткових звукових повідомлень від приладу і клавіатури) відправити на цілодобовий пункт спостереження однозначне повідомлення:

Я відключив не по своїй волі! Я в небезпеці! Терміново висилайте групу швидкого реагування!

Як задати пароль під примусом?

Необхідні дії для того, щоб активувати дану функцію у виробників різняться. Далі ми опишемо алгоритм дій на найпопулярніших типах пультових сигналізацій.

Функція «пароль, введений під примусом» може бути активована введенням комбінації на клавіатурі, за допомогою радіобрелока, touch memory або спеціального додатка на мобільному телефоні
Функція «пароль, введений під примусом» може бути активована введенням комбінації на клавіатурі, за допомогою радіобрелока, touch memory або спеціального додатка на мобільному телефоні

Аякс (Ajax)

  1. Заходимо в Налаштування користувача;
  2. Обираємо хаб, встановлений на об’єкті;
  3. Тиснемо Налаштування (значок з шестерінкою);
  4. Пункт «Користувачі»;
  5. Далі вибираєте ваш профіль;
  6. Тиснемо на пункт «Код користувача».

Оріон (Orion)

На жаль, єдиного стандарту активації даної функції у цього виробника немає, тож для точного розуміння треба спершу прочитати технічну документацію по конкретно вашому приладу. Але, найчастіше, реалізується це завдяки одній з наступних дій:

  • У старих моделях це введення перед вашим кодом двох вісімок, тобто до вашого умовного «1234» додаємо «88» (у певних моделей можна було вводити будь-які дві цифри, а не тільки «88»). В результаті у вас вийде «881234» і потім підтверджуємо свою дію;
  • У новіших моделях ви вводите свій код доступу, потім ще одну будь-яку цифру та підтверджуєте дію натисканням на решітку. Наприклад «12345#».

Лунь (Lun)

Пароль, введений під примусом, задається інженером на пульті охорони шляхом заборони запрограмованого раніше Pin-коду користування (або брелока управління GSM системою) і присвоєння йому статусу, що говорить про те, що клієнт що його ввів, потребує допомоги. Після проведення зазначених дій замість ПІБ користувача буде надходити сигнал про зняття під примусом.

Інші виробники

Дуже поширеним є підхід, реалізований у багатьох інших виробників, скажімо у Дунаю (Dunay) або Інтеграла, коли сигнал про те, що користувач знімає об’єкт не по своїй волі, надходить у разі свідомого введення свого пароля, але з останньою цифрою більшою або меншою на 1. Скажімо, ваш пароль «1234», а ви вводите «1233» або «1235».

А ви знали про таку функцію своєї системи безпеки?

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар