Чи можу я на ніч ставити квартиру на сигналізацію

Чи можна ставити на ніч сигналізацію

«Чи можу я на ніч ставити квартиру на сигналізацію?» – дуже хороше питання. Річ у тім, типовий договір технічної охорони передбачає спостереження службою безпеки за збереженням майна в періоди, коли власники відсутні на місці (пішли на роботу / закінчився робочий день в офісі або магазин вже закритий) – це і є, так звана, охоронна сигналізація. Для захисту ж під час роботи або тоді, коли людина присутня на об’єкті, застосовуються засоби тривожної сигналізації – радіо-КТС і стаціонарні тривожні кнопки. Якщо повернутися до початкового запитання, то стає зрозуміло, що ні до першого, ні до другого принципу охорони, постановка вночі під охорону віднести не можна. Тож як бути, якщо боїшся, що до тебе проникнуть в момент, коли ти вдома спиш та практично ніяк не захищений від злого умислу злочинців?

Якщо дуже коротко, то попри зазначені вище формальності у вас подібна можливість є, а для клієнтів охоронного підприємства «Альянс-безпека» ця опція є абсолютно безкоштовною. Потрібні деталі? Тоді нумо розгляньмо це питання більш докладно.

Нічний режим охорони

Насправді ніяких проблем з тим, щоб поставити сигналізацію на ніч, немає. Головне – передбачити таку необхідність при монтажі охоронної сигналізації або заздалегідь повідомити охоронної компанії про своє бажання. В такому випадку ви будете мати цілих два режими охорони.

Стандартна пультова охорона

Ви збираєтеся на роботу і за допомогою клавіатури / програми на мобільному / брелока або «таблетки» touch memory ставите під охорону об’єкт.

З моменту постановки всі датчики, встановлені на об’єкті, переводяться в «бойовий» режим і, в разі спроби проникнення, моментально направлять відповідний сигнал на цілодобовий пульт спостереження, де оператор одразу передасть інформацію про спрацювання на найближчу групу швидкого реагування. Приблизно за 3-7 хвилин (середній час прибуття в Києві не в годину пік) бійці прибудуть на об’єкт для з’ясування причин і, за необхідності, затримають злодіїв.

Часткова охорона

Ви повернулися з роботи та зняли об’єкт з охорони. Однак відчуваєте якийсь дискомфорт і переживаєте, що грабіжники можуть спробувати проникнути в приміщення вночі.

В такому випадку ви можете здати під охорону периметр (в багатоквартирних будинках найчастіше – охорона вхідної зони). Якщо ж можливо потрапити до вас якимось іншим чином окрім як через вхідні двері (перший / останній поверх будівлі / наявність біля вікна водостічної труби, пожежної драбини, козирка парадного або небезпечної близькості сусідського балкона), то встановлюються ще датчики на відкриття вікон або ця проблема вирішується за допомогою правильного встановлення датчиків руху, розбиття скла, комбінованих сповіщувачів або детекторів типу «штора».

Реалізується другий підхід просто елементарно: ваша система безпеки розбивається на дві різні групи охорони, де перша охоплює абсолютно всі встановлені датчики, а друга лише вхідні двері та певні вікна (опціонально). Якщо все робити правильно, то при такому комбінованому підході ви не будете відчувати жодних незручностей. Крім цього, не буде викликати подібна обережність і зайвих виїздів груп затримання на об’єкт, бо ви просто не будете потрапляти в поле зору ваших же датчиків. Упевнений, нікому не потрібні подібні труднощі та додаткові витрати на оплату помилкових виїздів охорони.

Ворота гаражу та вхідні двері під надійною охороною
Ворота гаражу та вхідні двері під надійною охороною

Загроза реальна?

В принципі, нічне пограбування – досить рідкісна подія для міських квартир і, на жаль, зовсім не рідкість для сіл і селищ міського типу, де найчастіше якраз і намагаються проникнути в приватний будинок саме в нічний час. А тут вже приходить зовсім інший страх – не за майно, а своє здоров’я і життя. Саме тому у випадку з заміськими будинками та дачами подібні ризики усуваються шляхом постановки під охорону всього першого поверху, при цьому на ніч господарі перебираються на другий поверх.

Звертаємо вашу увагу, що зовсім нещодавно нічний режим охорони активувався виключно вручну, але в багатьох сучасних лінійках пристроїв, скажімо у бездротової системи Ajax, можна дану дію запрограмувати, і вхідні двері будуть братися вночі під охорону у автоматичному режимі.

Як відбувається оповіщення про небезпеку?

Залежно від встановленої GSM системи оповіщення про вторгнення може відбуватися в обраний замовником спосіб:

  • Повідомлення у додаток;
  • СМС-повідомлення;
  • Дзвінок з пульта охорони при отриманні сигналу «Тривога»;
  • Звукове сповіщення за допомогою сирени.

Останній варіант з повідомленням за допомогою ревуна, мабуть, найкраще рішення завдяки оперативності та тому, що він застане зловмисників зненацька. У більшості випадків грабіжникам не залишатиметься нічого іншого, окрім як втекти ні з чим. Тому, яким чином ви будете дізнаватися про ймовірне проникнення, варто приділити підвищену увагу. В іншому випадку, як ви дізнаєтеся про те, що грабіжники намагаються до вас потрапити або, того гірше, вже знаходяться зовсім неподалік?

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар