Об’єкт знаходиться під охороною

Наклейка об'єкт знаходиться під охороною

Дуже часто на вхідних дверях і вікнах приміщень ми можемо побачити наклейку з попереджувальним написом «Об’єкт знаходиться під охороною». Навіщо потрібна подібна наклейка? Наскільки ефективно створювати видимість технічної охорони шляхом простого придбання подібної друкованої продукції? – про ці та інші запитання ми поговоримо в даній темі.

Чи потрібно клеїти наклейку на двері та вікна?

Деякі люди сумніваються в доцільності подібної дії. Мовляв, подібна наклейка може стати таким собі «магнітом для злодіїв». Логіка тут наступна:

Грабіжники подумають, що якщо нас охороняють, то є що взяти й полізуть у квартиру / будинок / офіс.

Знаєте, враховуючи відвертий демпінг деяких охоронних компаній на українському ринку – коли вас готові охороняти з матеріальною відповідальністю за 150 гривень на місяць (про якість подібних послуг говорити не доводиться)… одним словом, охорона не коштує космічних грошей, а часом вартість захисту майна на добу обходиться дешевше філіжанки кави. На цей аргумент можуть парирувати, мовляв, встановити сигналізацію – дороге задоволення і далеко не кожен може собі це дозволити. Якщо ми чуємо подібне, то просто озвучуємо наші умови по підключенню засобів GSM ОС:

  1. Як правило, сигналізація по «вхідній зоні» * обійдеться клієнту близько 4000 гривень (~142 $);
  2. Якщо немає матеріальної можливості відразу здійснити повну оплату вартості обладнання, монтажних і пусконалагоджувальних робіт, то ми готові надати безвідсоткову розстрочку (без переплат) аж до 4 місяців.

* мається на увазі мінімальний монтаж, що передбачає установку датчика на відкриття вхідних дверей і/або детектора руху. Найчастіше навіть такого мінімального набору буде достатньо. Детальніше тут.

Висновок: сигналізація доступна кожному, наклейки клеїти треба.

Яку функцію виконує наклейка «Об’єкт під охороною»?

Найголовніша функція – відлякування грабіжників-початківців і злодіїв середнього рівня. Бачачи подібну наклейку, вони будуть розуміти, що після проникнення на об’єкт у них буде приблизно від 3 до 8 хвилин на те, аби винести все найцінніше і втекти якомога далі. Ще не варто забувати про те, що в деяких ситуаціях сигналізація може спрацювати ще до проникнення на об’єкт (наприклад, датчик вловить вібрацію при спробі розкриття вікна), отже, у злочинців буде ще менше часу.

Ще один не очевидний момент – те, що наклейки допомагають групі швидкого реагування оперативніше і точніше знайти об’єкт.

Наклейки «об'єкт під охороною позавідомчої охорони та увага, ведеться відеоспостереження»

Чи має сенс купувати подібні наклейки, не підключаючись при цьому під спостереження на цілодобовому пульті охорони?

Ні, не варто цього робити. Вже краще взагалі подібні наклейки не купувати. Злочинці прекрасно знають про те, що подібні «сувеніри» є у вільному продажу практично на будь-якому ринку. Або ж вони за сущі гроші можуть бути придбані в інтернет-магазинах. Подібна наклейка є маркером для злодія, що тут є щось цінне, чим дорожить власник, але при цьому на обладнання системою безпеки той поскупився.

Той випадок, коли самообман подвійно небезпечний
Той випадок, коли самообман подвійно небезпечний

До речі, деякі магазини приторговують не просто «ярликами» з розпливчастим формулюванням на кшталт «під охороною приватної компанії», а брендованими наклейками від «поліції охорони України». Використання подібної речі без підписання відповідного договору з Державною компанією загрожує певними проблемами – аж до відвідування суду у справі про незаконне використання символіки, бренду. У минулому у даної організації навіть практикувалися пошукові рейди з метою виявлення фактів незаконного використання їх символіки та притягнення порушників до відповідальності.

Чи завжди ми клеїмо наклейку?

Мінімум 90% об’єктів ТОВ  «Альянс-безпека» мають на своєму фасаді, дверях і вікнах наклейку, що повідомляє про те, що ми надаємо тут охоронні послуги (цілодобове спостереження, реагування на сигнал «тривога», обслуговування сигналізації, тощо) або здійснюємо іншу суміжну діяльність (спостереження й обслуговування системи відеоспостереження, контролю та управління доступом та ін.). На жаль, не всюди є можливість це зробити. Основних причин для цього тут дві:

  • Замовник з якихось особистих міркувань відмовився;
  • Заборона з боку орендодавця (наприклад, в більшій частині ТРЦ існує подібна заборона).

На інших же об’єктах ми завжди по можливості “маркуємо” найвразливіші місця приміщення. Крім цього, періодично ми змушені оновлювати наклейки через їх вигорання від прямих сонячних променів або інших факторів. Як правило, завдяки захисній ламінації виріб зберігає нормальний зовнішній вигляд протягом 5-6 років.

Не хочу / не можу витрачати гроші на охоронні послуги. Як правдоподібно імітувати наявність системи безпеки?

Ми як і раніше вважаємо, що подібними діями ви самі надаєте собі «ведмежу послугу», але обставини бувають різні, тож спробуємо щось порекомендувати й при подібному сценарії. Отже, для додання правдоподібності необхідно зробити наступне:

  1. Придбати наклейки у реально діючого охоронного підприємства;
  2. Вивести над вхідними дверима світлодіод та під’єднати його до мережі;
    Можна також встановити муляж камери спостереження (правдоподібніше всього виглядає купольна реалізація) і за аналогією з лампочкою-індикатором підключіть її до 220V. В іншому випадку ви будете змушені кожні два тижні міняти в ній батарейки.
Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Замовити послугу

Хочете замовити обслуговування систем безпеки або охоронні послуги? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар