Випадкове натискання тривожної кнопки

Випадкове натискання тривожної кнопки

Що є тривожна кнопка в системі охоронної сигналізації? Тривожна кнопка – мініатюрний пристрій, що дозволяє шляхом натискання, відправити сигнал на виведене для отримання подібних даних обладнання (пульт цілодобової охорони, моніторингова станція місцевої охорони, пристрої користувача тощо).

Для зручності використання така апаратура завжди має невеликі розміри, що дозволяє у випадку з переносними радіо-кнопками носити їх на брелоку / на зв’язці ключів, причепити до поясу або повісити на шиї, в крайньому разі – покласти в кишеню. Що до стаціонарних кнопок, які встановлюють в непримітному, але зручному для натискання місці, скажімо, під столом у касира в магазині, то вони теж невеликі за розміром. Часом їх головні переваги (розмір і легкість виклику допомоги) грає злий жарт: відбувається випадкове натискання тривожної кнопки. Про причини такої події, наслідки, і про те, як не допустити, поговоримо далі.

Що буде за помилкове спрацьовування тривожної сигналізації?

В першу чергу це залежить від того, чи спостерігає за вашою системою безпеки охоронне підприємство або у вас автономна GSM система. Якщо ж ваш об’єкт з виведенням на пульт, то хибний сигнал буде відправлено безпосередньо до них, і оператор зв’яжеться з найближчою до вашого об’єкту групою швидкого реагування для термінового виїзду і визначення причин натискання.

Зверніть увагу, що якщо ви зрозуміли, що помилково натиснули на кнопку, то найімовірніше, немає сенсу дзвонити на пульт і просити не висилати групу затримання. Річ у тім, що в стандартній інструкції чергового пульта зазначено, що скасовувати виїзд при подібному сценарії не можна. Звідки оператор може знати, що це дійсно помилкове натискання, а не, скажімо, вас під тиском змусив це зробити злочинець?

А далі, протягом 4-8 хвилин (середній показник прибуття ДБР) на місце прибудуть бійці. Якщо конфліктна ситуація дійсно має місце, то вони припинять протистояння попросивши скандаліста на вихід. Якщо ж конфліктна ситуація зайшла дуже далеко і словом врегулювати проблему не виходить, то можливі сценарії аж до застосування сили до порушника, його знерухомлення і виклик поліції.

Якщо ж ви ні сном, ні духом про те, що була натиснута КТС, то охорона спробує з’ясувати, що саме було натиснуто і за яких обставин. Якщо випадково натиснута стаціонарна кнопка, а ключика для її відновлення у вас немає, то найчастіше при бійцях ГР він є. У ситуації, коли очевидна вина замовника, найчастіше складається протокол в якому вказують цю причину виїзду, а після виставляється додатковий рахунок за неправильну експлуатацію охоронного пристрою.

Габарити бездротових КТС від Ajax
Габарити бездротових КТС від Ajax

Чому відбувається хибне натискання кнопки тривожної сигналізації?

Основні причини:

  1. Не акуратне поводження з пристроями. Людський фактор – найпоширеніша причина подібних подій. Найчастіше доставляють незручності охоронці, які заради розваги крутять брелоки на пальцях або кладуть їх собі в кишеню;
  2. Випадкове чіпляння стаціонарної кнопки. Вельми нерідкі ситуації, коли співробітники забувають про те, що у них під столом встановлена кнопка і випадково зачіпають її ногою;
  3. Технічні неполадки. До цього пункту можемо віднести несправність обладнання або, скажімо, його підвищену чутливість – коли сигнал відправляється навіть при простому торканні; обрив кабелю або розряд батарейок у брелоків переносної КТС.

Звертаю вашу увагу на те, що при обриві проводу відповідна інформація надійде на пульт спостереження і на моніторі чергового висвітиться повідомлення на кшталт: «обрив шлейфу № 6 зона КТС на касі». Що руйнує поширену неправильну думку про те, що можна потайки зробити диверсію і перебити дроти, залишивши об’єкт без захисту.

На жаль, подібною інформативністю не можуть похизуватися більшість переносних радіо брелоків і про розрядження елемента живлення ви дізнаєтеся лише за фактом. Єдиний вихід – планова щорічна заміна батарейок і щомісячна (узгоджена з охоронним підприємством) перевірка працездатності кнопки.

Доброго дня, наш пультовий 1248, можемо перевірити роботу кнопок? Натискаю на брелок? Натискаю. Сигнал надійшов?

Як бачите, нічого складного в експлуатації подібного технічного засобу немає. Головне – ставиться до нього уважно і тоді штрафні санкції або будь-які незручності вам не загрожують.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар