Монтаж сигналізації та відео в будівлі

Монтаж сигналізації та відео в будівлі
  • Заявка: #29474.
  • Дата: 17/02/2020.
  • Об’єкт: 4-х поверхова будівля зі станцією техобслуговування, офісними та складськими приміщеннями.
  • Адреса: м. Київ, Голосіївський район.

Опис проблеми

У замовника є будівля, яку потрібно охороняти. Складність тут саме в деталях. Виходячи з поставленого завдання, нам необхідно обладнати об’єкт засобами охоронно-тривожної сигналізації та системою відеоспостереження (у місцях найбільшого скупчення людей і в приміщеннях для зберігання матеріальних цінностей), але при цьому не вилізти за межі досить обмеженого бюджету.

Якщо з питанням бюджету було все просто і зрозуміло – монтувати систему таким чином, щоб ставилося обладнання лише там, де це дійсно необхідно (наприклад, не обладнувати датчиками приміщення, через які навіть теоретично не зможуть проникнути злочинці), то з ще одним нюансом об’єкту довелося трохи помізкувати. Мова про велику кількість орендарів, приміщення кожного з яких треба було обладнати власною системою сигналізації та забезпечити можливість самостійної постановки / зняття свого об’єкта з охорони у зручний для них час, без прив’язки до інших орендарів.

По-хорошому слід було б у кожне таке приміщення змонтувати свій індивідуальний охоронний прилад, але все впирається в гроші, бо це були б додаткові витрати, причому досить істотні. Приміщень таких під орендарів було більше 25-ти, а 1 охоронний прилад коштує не менше 2000 гривень. Тобто підсумковий кошторис збільшився б ще, як мінімум, на 50000 гривень. І це не рахуючи вартості робіт на монтаж і налаштування охоронних приладів!

Попередня схема розміщення засобів охоронно-тривожної сигналізації на першому поверсі будівлі
Попередня схема розміщення засобів охоронно-тривожної сигналізації на першому поверсі будівлі

Обговорення проблеми

Після обстеження об’єкта інженером ми підготували і розробили кілька принципово різних варіанти охорони будівлі, потім пішов неминучий період обговорення, внесення правок, поки ми, нарешті, не прийшли з клієнтом до спільного знаменника, який:

  • Влаштовував замовника по вартості реалізації;
  • Влаштовував виконавця, тобто нас, по своїй технічній укріпленості. Простіше кажучи, після інсталяції сигналізації на об’єкті більше не залишалося «сліпих зон», через які злочинець міг би непоміченим потрапити на об’єкт.
Процес установки системи безпеки
Процес установки системи безпеки

Отже, підсумкове рішення поставленого завдання мало наступний вигляд:

  1. Перший поверх ми обладнали таким чином, щоб була можливість відстежувати відкриття/закриття всіх вікон і дверей. Так само в приміщеннях, де встановлені датчики на відкриття, були для вірності встановлені і датчики руху. Це не марна обережність, бо хоч охоронна техніка – досить надійна апаратура, але ніхто не застрахований від браку на виробництві або виходу з ладу. А так, якщо з якоїсь причини не спрацює датчик відкриття, то проникнення зафіксує датчик руху. Окрім того, такий подвійний контроль допоможе точно зрозуміти, що спрацьовування має не помилковий характер (скажімо, забули щільно закрити вікно й поставили на охорону), а “бойовий” – спрацював датчик відкриття вікна, потім прийшов сигнал і від детектора з того ж приміщення;
  2. Також ми не забули і про встановлення потужної сирени (ревуна), що має гучність понад 100 дБ. Вважаємо, що на подібних об’єктах це просто незамінна річ, бо вплив, який подібний технічний засіб має на психіку злодія, важко переоцінити;
Монтаж системи захисту на об'єкті
Монтаж системи захисту на об’єкті
  1. Другий, третій і четвертий поверхи будівлі, на яких розташовуються офіси орендарів, було обладнано за принципом «необхідного мінімуму».
  2. Проблему з індивідуальною постановкою / зняттям з охорони вирішили шляхом тонкого налаштування охоронного обладнання та присвоєння кожному орендарю своїх шлейфів, зон. Так само для зручності експлуатації систем на кожному з поверхів було встановлено клавіатуру управління сигналізації і тепер по приходу / покиданню робочого місця співробітникам офісів досить було ввести на ній свій індивідуальний пароль і об’єкт ставився / знімався під охорону. Вийшло дуже мінімалістичне, але, тим не менш, зручне для використання рішення.

Після узгодження вийшов наступний підсумковий перелік обладнання:

НайменуванняКількість
Охоронний прилад1
Клавіатура4
Додатковий модуль1
Блок безперебійного живлення1
Датчик руху38
Датчик відкриття дверей / вікон15
Датчик відкриття роллет2
Акумуляторна батарея2
Сирена1
Світлодіод4
Кабель (силовий / 4 / 8, тощо)1200
Витратні матеріали (кронштейни, шурупи, дюбелі, короб і т. д.)1
Камери відеоспостереження4

Робочий процес

Після отримання авансового платежу на закупівлю обладнання ми приступили, власне, до придбання та налаштування обладнання. Якщо клієнт не ставить жорстких термінів щодо взяття під охорону то ми, з його дозволу, виділяємо до двох днів на діагностику обладнання, яке згодом буде встановлено на об’єкті. При виконанні подібних діагностичних робіт ми проводимо ряд тестів, вимірів, симулюємо найпоширеніші ситуації, з якими може зіткнутися користувач при експлуатації змонтованої системи безпеки. Робиться це все для того, щоб до моменту установки обладнання на об’єкті виявити можливі неполадки, дефекти і здійснити термінову заміну на справне обладнання.

Михайло Горєлов
Михайло Горєлов
Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»
Задать вопрос

Наша головна мета - щоб встановлене обладнання не «робило нерви» і не ускладнювало життя замовнику нескінченними помилками, «зависаннями», а надійно охороняло майно протягом довгих років.

В процесі діагностики жодних неполадок помічено не було і ми приступили до монтажу охоронно-тривожної сигналізації та системи відеоспостереження з виведенням зображення на смартфони (і інші пристрої) двох власників будівлі. Сам процес установки через великий обсяг роботи зайняв у монтажної бригади три повних робочих дні, але воно було того варте. Тепер і ця будівля під нашим надійним захистом. Побільше б таких, нехай і складних, але дуже цікавих в плані пошуку правильної реалізації, об’єктів!

Дарина Устименко
Дарина Устименко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»

Хочете замовити монтаж систем безпеки або охоронні послуги? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Основні питання по заявці:
Обмежений бюджет, але треба забезпечити зручну постановку всіх орендарів під охорону. Який вихід?
Яка вартість реалізації подібного проекту?
Роботи проведені якісно? Скільки може пропрацювати така система?

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар