Помилкове спрацьовування датчика руху сигналізації

Помилкове спрацьовування датчика руху сигналізації

Осінь – не тільки період збору врожаю, а й час, коли число помилкових спрацьовувань охоронної сигналізації значно збільшується. Чому? Покажемо в цій публікації на живому прикладі.

  • Заявка: #33918
  • Дата: 29/09/2021
  • Об’єкт: продуктовий магазин
  • Адреса: м. Київ, Голосіївський район

На одному з перших об’єктів нашої компанії останнім часом почастішали безпричинні спрацьовування одного з датчиків руху. Тільки за вересень їх вже було два, і кожного разу група швидкого реагування рапортувала:

Об’єкт обстежено, спроби проникнення не виявлено.

Не відправляти групу швидкого реагування було не можна, бо цей датчик є «першою лінією оборони» і спрямований на необладнані датчиком відкриття вхідні двері (від встановлення геркона клієнт відмовився).

Коли ми отримали вже третій аналогічний випадок, то стало очевидно, що це вже явно не збіг і виникла якась системна проблема – без допомоги техніка з обслуговування сигналізації тут не обійтися.

Виявилось, що у датчик заселився невеликий павук
Виявилось, що у датчик заселився невеликий павук

Виконання заявки

За погодженням з клієнтом інженер прибув на об’єкт незадовго до відкриття магазину. Зроблено це було для того, щоб роботи з обслуговування системи безпеки були проведені до того, як почнуть заходити покупці. Все пройшло за планом, і фахівець вклався у відведений час, не співпавши з відвідувачами.

Як і очікувалося, нічого критичного немає і нормальне функціонування обладнання було відновлено за лічені хвилини. Але, наш майстер про всяк випадок з собою також захопив новий сповіщувач: якби він помітив якісь значні пошкодження, то датчик був би замінений. Попри те, що ми якісно обслуговуємо системи безпеки, треба також мати на увазі те, що нічого вічного немає. Конкретно ця система без вихідних і свят щоночі охороняє майно замовника вже понад 9 років і рано чи пізно її доведеться змінювати. Але, як то кажуть, не сьогодні.

Чому ж може сам по собі спрацьовувати датчик?

Ми не дарма на початку статті згадали, що в осінній період кількість технічних заявок значно збільшується. Це дійсно так. І справа тут зовсім не в тому, що людям, що гарно відпочили, по приїзду з відпустки треба згадувати як зніматися і ставитися на охорону. Хоча, безумовно, такі випадки також не рідкісні. Левову частку заявок на зразок тієї, що ми описали вище, викликають… комахи.

Що найцікавіше, такі проблеми виникають навіть в приміщеннях з практично стерильними умовами. Хоча, безумовно, у всіляких магазинах і складських приміщеннях це відбувається набагато частіше. Ось і виходить, що з настанням холодів всякі жуки й павуки шукають собі місце тепліше і в підсумку там і залишаються. У нашій практиці був випадок, коли в охоронний прилад «переїхало» сімейство тарганів, і в підсумку через їх сліди життєдіяльності плата згоріла, і об’єкт залишився без охорони.

Як подібне попередити? На жаль, окрім постійного відстеження поведінки охоронної системи та планового її обслуговування варіантів немає. Метод зі заклеюванням всіх щілин і можливих місць, через які в пристрій може потрапити комаха, — погане не рішення, бо подібне втручання не дозволить нормально обслуговувати обладнання.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар