Заміна батарейки в кнопці тривожної сигналізації

Заміна батарейки в кнопці тривожної сигналізації

Дуже часто клієнти й охоронні компанії, що забезпечують їх безпеку, забувають про те, що охоронне обладнання на зразок бездротових датчиків і переносних тривожних кнопок, мають елементи живлення. Зазначені батарейки мають цілком собі обмежений термін служби, який рідко перевищує 2-3 роки, а при активній експлуатації або якихось форс-мажорах на зразок заводського браку, буде і того менше. Саме тому їх своєчасна заміна – запорука того, що датчик вловить проникнення, а кнопка, в разі надзвичайної ситуації, відправить на пульт сигнал “Тривога! Мені потрібна допомога!”.

  • Заявка: #35062
  • Дата: 21/12/2021
  • Об’єкт: магазин
  • Адреса: м. Київ, Майдан Незалежності, 1 ТЦ “Глобус”

Укладаючи договір з клієнтом на спостереження за тривожною кнопкою ми пояснюємо специфіку роботи цього пристрою, зокрема наголошуємо на необхідність контролю її працездатності. Насправді проблема може бути не тільки в батарейці, але і в «залізі» пристрою.

Складність полягає в тому, що навіть в пультовій сигналізації, за дуже рідкісним винятком, не передбачена діагностика стану пристрою, відсоток його заряду, чи бачить взагалі його пульт цілодобового спостереження або воно вийшло з ладу при умовному перепаді напруги.

При натисканні радіо-КТС нічого не відбувалося
При натисканні радіо-КТС нічого не відбувалося

Саме з вищевказаної причини ми пропонуємо кілька варіантів для виключення подібного сценарію:

  • Періодичні візити на об’єкт техніка з обслуговування сигналізації;
  • Самостійну перевірку клієнтом.

Якщо з першим варіантом все зрозуміло, то на другому ми зупинимося трохи докладніше. Найчастіше подібна перевірка виглядає наступним чином

  1. Замовник раз в якийсь період, скажімо, раз на два тижні або місяць (частіше не треба, тому що кожне натискання розряджає батарейку) дзвонить на моніторингову станцію:

Добрий день, це магазин, пультовий номер об’єкта № 0123, моє прізвище Петрова. Чи можемо ми перевірити кнопку?

  1. Отримавши ствердну відповідь співробітник натискає та очікує інформацію від оператора. Можливості для обману тут немає, бо клієнт власними вухами чує звук приходу сигналу “Тривога!” зі свого об’єкта.

Заміна батарейки в КТС

Але повернемося до виконаної заявки. Технік з обслуговування сигналізації в режимі планової перевірки працездатності системи безпеки помітив, що індикатор у радіобрелока не горить, а натиснувши підтвердив здогад: заряд відсутній. За законом підлості цілком міг збігтися розряд пристрою з візитом непрошених гостей. І навіщо тоді потрібна охорона?

Але це все, як то кажуть, лірика. Клієнт дістав не використовуваний другий брелок і передав його охоронцеві магазину (в комплекті пультової КТС завжди до приладу йдуть дві кнопки), розряджену ж інженер розібрав, визначив тип батарейки та пішов купувати дві штуки для термінової заміни.

Цілком можливо, що у вас виникло питання, а чи може клієнт при виявленні подібної проблеми поміняти батарейку своїми силами? Відповідь – так, звичайно, зможе це зробити й власноруч. Найчастіше подібні витратні матеріали можна придбати практично в будь-якому переході, а для заміни вам буде потрібна лише викрутка, щоб розкрити корпус.

Але з самостійною заміною у вас можуть виникнути проблеми з самою охоронною компанією, бо норма при якій до обслуговування допускаються лише співробітники виконавця – вельми поширена в договорах охорони. Простими словами, охорона не буде нести відповідальності якщо ви втручалися в роботу обладнання. Так що ми б рекомендували вам при виявленні подібних обставин нічого самостійно не робити, а наполягати на терміновому виїзді фахівця до вас на об’єкт.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар