Скільки коштує ремонт охоронної сигналізації? Однозначної відповіді тут немає, оскільки це залежить від безлічі нюансів. Розгляньмо основні з них. Крім цього поговоримо про те, які існують види ремонтних робіт і про причини, внаслідок яких їх треба здійснювати.
Види ремонту
Найчастіше на пульті охорони дізнаються про ймовірну (або реальну) несправність у клієнтського охоронного обладнання завдяки наступному:
- Отримання відповідного сигналу (обрив шлейфу, розряд АКБ, тощо) на цілодобовий моніторинговий центр. При надходженні інформації щодо виходу з ладу того чи іншого елементу, інформація передається в інженерний відділ, далі здійснюється виїзд на об’єкт майстра для проведення на місці попередньої діагностики пристроїв, виявлення реальної причини неполадок і оперативної ліквідації несправності;
- Або при плановому або неплановому ТО (технічному обслуговуванні) засобів ОС.
Далі, в залежності від результатів перевірки, особливостей обладнання та побажань клієнта, ремонт може мати наступний характер:
- Планово-попереджувальний. Найчастіше, мова в цьому пункті йде про більш просунуте обслуговування технічних засобів захисту будинку / квартири / офісу та інших приміщень. Скажімо, це може бути планова заміна елементів живлення ППК або радіо-датчиків. Грубо кажучи, це сценарій, при якому система охоронно-тривожної або пожежної (ОПС) ще функціонує, але в недалекому майбутньому можуть виникнути проблеми (наприклад, через тривалий час експлуатації та морально-фізичне старіння) або спостерігаються дивацтва в її роботі на зразок незрозумілих помилкових спрацьовувань;
- Поточний / штатний / середній ремонт. При ньому здійснюється заміна сповіщувачів, що вийшли з ладу, або проводиться заміна пошкоджених ділянок прокладеного кабелю;
- Капітальний. Даний вид робіт здійснюють при неможливості подальшої експлуатації системи, а не окремих її елементів. Необхідність в подібній процедурі може виникнути, скажімо, при значному перепаді напруги, що спричинило перегорання плат у детекторів, блоку живлення й охоронного приладу. Ще одна поширена причина – ремонт на самому об’єкті. В такому випадку здійснюється демонтаж GSM пристроїв оповіщення та подальша установка і пусконалагоджувальні роботи після завершення всіх робіт на об’єкті, які можуть нашкодити техніці.
При прорахунку будь-яких із зазначених вище ремонтних робіт складається кошторис, де вказано ціну на роботи та обладнання (при необхідності його заміни або додавання нових елементів). Після узгодження вартості підписується договір, який виступає додатковою гарантією того, що все буде виконано якісно.
Найменування робіт | Орієнтовна вартість, грн. |
---|---|
Заміна несправної акумуляторної батареї | від 530 |
Заміна розрядженої батарейки | від 150 |
Демонтаж, монтаж та пусконалагоджувальні роботи з ППК (тільки роботи) | від 1000 |
Демонтаж, монтаж та пусконалагоджувальні роботи з КТС (тільки роботи) | від 500 |
Зроби сам
Було б нечесно не згадати ще один альтернативний варіант – ремонт своїми руками. Якщо користувач хоче розв’язувати проблему, не вдаючись до послуг охоронного підприємства або компаній-інсталяторів, то він може спробувати здійснити ремонт самостійно.
В принципі, нічого кримінального тут немає, але є певні ризики. Будь-які маніпуляції з подібним обладнанням людина робить на свій страх і ризик, крім цього навіть мінімальне втручання може спровокувати повний вихід його з ладу. А в разі, коли об’єкт знаходиться під наглядом пульта централізованої охорони, проведення будь-яких робіт не авторизованим фахівцем + без попереднього узгодження, спричинить за собою санкції, передбачені договором:
- Зняття матеріальної відповідальності з виконавця у разі проникнення на об’єкт злочинців (підприємство не може гарантувати якість проведених робіт у такому форматі);
- Додатковий рахунок зі штрафними санкціями за хибне спрацьовування сигналізації та виїзд на об’єкт групи швидкого затримання, через втручання в роботу техніки (наприклад, при спробі розкрити охоронний прилад на моніторингову станцію прийде сигнал «відкриття ППК»);
- Розірвання договору з ініціативи виконавця у зв’язку з грубим порушенням клієнтом правил експлуатації та договірних умов.
Виходячи з цього, спробувати відновити роботу системи безпеки має сенс лише при наявності розуміння того, що і як ви робите, і виключно з недорогою автономною сигналізацією (не виведеною під спостереження службою безпеки).
Заміна обладнання
Якщо інженер не зміг на місці виявити причину несправності, то елемент, що вийшов з ладу, демонтується. Якщо відключений пристрій має критичну важливість для захисту об’єкта (скажімо, датчик відкриття дверей), то в якості тимчасового рішення здійснюється безкоштовна заміна на час проведення ремонтних робіт. Як правило, зазначені дії здійснюються у відділі обслуговування «Альянс-безпека» або, в особливо складних ситуаціях, безпосередньо в офіційному сервісному центрі чи на заводі виробника. Важливо пам’ятати, при передачі обладнання для ремонту, всю інформацію і внутрішні настройки, що містяться в його пам’яті, буде видалено.
Природно, подібні заходи мають сенс лише, якщо ще не закінчився гарантійний період або проведення післягарантійного обслуговування з заміною несправних елементів – більш вигідно в матеріальному плані, ніж придбання нового. Але, як показує практика, доцільніше придбати нове, ніж заплатити половину від його вартості за ремонт старого. Звертаємо вашу увагу, що подібні роботи не вимагають додаткових дозвільних документів, а ліцензія потрібна виключно на надання охоронних послуг.

Офіційним сервісом може бути відмовлено у виконанні безкоштовного гарантійного ремонту, в разі якщо були виявлені сліди затоплення, механічного зовнішнього пошкодження або інших причин, які можуть кваліфікуватися, як не гарантійні випадки.
Приклад з практики
Пропоную на живому прикладі побачити, як відбувається цей процес.
Квартира клієнта обладнана системою Ajax. Виходячи з побажань замовника вхідні двері (вхідна зона) було обладнано бездротовим датчиком відкриття Door Protect, а вікно вітальні, що межує з пожежними сходами, «перекрито» за допомогою Motion Protect.
Через всього кілька місяців експлуатації, до нас на пульт і йому в додаток, надійшла інформація про розряд елемента живлення в датчику руху. На підставі цього було оформлено заявку на виїзд фахівця, здійснено зняття датчика і його поверхневий зовнішній огляд з подальшим встановленням тимчасової заміни.

Отриманий від клієнта датчик наші техніки акуратно розібрали і підтвердили низьку ємність у елемента живлення. Механічних пошкоджень виявлено не було, помилок при експлуатації не зафіксовано.
Маємо явний гарантійний випадок, відповідно, необхідно передати датчик в офіційне представництво Аякса для проведення ремонтних робіт, точніше – заміни батарейки (офіційна гарантія на батарейку – 2 роки). Також, окрім заміни бракованого елемента живлення буде проведено більш глибоку діагностику, що зможе виявити й інші ймовірних причини виходу з ладу (приховані дефекти і недоліки, стан окремих частин, деталей, вузлів та їх кріплень, тощо).

Хочете замовити ремонт та відновлення систем безпеки або охоронні послуги? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊