“Стороння людина дізналася мій код сигналізації. Це означає, що вона зможе непоміченою потрапити в мою квартиру?”- для точної відповіді на це запитання слід уточнити, що саме дізналася чужа людина: системний код (номер) вашого об’єкта або ж секретний пароль для зняття і постановки охоронної сигналізації. Нумо розберімо обидва варіанти.
Дізналися ваш пультовий номер
Якщо мався на увазі саме такий “код”, то тривожитися не треба. Почнемо з того, що цей код зовсім не секретний і його знати може дуже велика кількість людей, що так чи інакше мають відношення до охорони вашого майна:
- Оператори пульта;
- Інженери з систем безпеки;
- Начальник пульта цілодобового спостереження;
- Керівництво служби безпеки (директорський склад, засновники, тощо);
- Бухгалтерія (це не зовсім коректно, але у деяких компаній в призначенні платежу рахунку на оплату послуг охорони окрім адреси клієнта і номера договору вказується ще й пультовий номер об’єкта);
- Менеджери та юристи (скажімо, ті, що складали договір);
- Зрештою, його можуть ненароком дізнатися зовсім сторонні люди, наприклад, кур’єр, що доставляє вам на підпис документи або почути людина, що проходить повз вас.
Чи дає знання вашого пультового номера якісь переваги зловмисникам?
Швидше ні, ніж так. У теорії злочинець, який застосовує технології соціальної інженерії та, при деякій недбалості персоналу охоронного підприємства, може отримати доступ до таких даних:
Чи під охороною об’єкт (як правило, для чужої людини це і так буде зрозуміло завдяки світлодіоду, який встановлюється на більшості об’єктів).
І … і, власне, все.
Так що, якщо вам здалося, що хтось дізнався присвоєний вашому об’єкту порядковий номер, не турбуйтеся. І, зрозуміло, це не привід для того, щоб міняти цей номер. Однак, якщо вам від цього стане спокійніше, то попросіть вашу охоронну службу поміняти ваш пароль для взаємодії з сигналізацією.

Дізналися індивідуальний пароль
На відміну від зазначеного вище прикладу, це вже зовсім не жарти. При найменшій підозрі, що ви розсекретили свій пароль, тут же слід:
- Провести самостійне перепрограмування (у випадку з автономною GSM ОС);
- Залишити термінову заявку на пульт цілодобової охорони й по можливості не залишати об’єкт поки вам не буде присвоєно новий пароль, а старий буде заблоковано.

Звертаю вашу увагу на те, що для прискорення виконання заявки, дана процедура може бути проведена і віддалено (практично все сучасне обладнання підтримує таку можливість): дотримуючись рекомендацій технічного фахівця ви введете потрібну комбінацію символів для входу в режим програмування і потім задасте новий пароль.
Які можуть бути наслідки?
Наслідки для вас, як для власника, можуть бути найнеприємнішими. Найочевидніше – вас просто пограбують. Не обманюйтеся щодо того, що грабіжників зупинять ваші замки та протизламна фурнітура. Єдине, що подібні заходи можуть зробити – трохи подовжити той час, який знадобиться для проникнення у квартиру / приватний будинок / офіс, тощо. Скажімо, звичайне пластикове вікно злодій розкриє за півхвилини, двері з двома звичайними замками за 3-4 хвилини, а укріплені двері з дорогим замком-невидимкою, професіонал розкриє приблизно за 10 хвилин.
І що найприкріше, ніхто навіть не приїде затримувати злодія, адже об’єкт то буде знятий вашим паролем. Виняток – якщо оператора щось насторожить, і вона передзвонить вам для уточнення, чи ви це знімаєте з охорони. Але розраховувати на це особливо не варто, бо один оператор може одночасно спостерігати і за тисячею об’єктів, і у нього, як правило, фізично немає можливості подібне відстежувати.
Ще один важливий момент: найімовірніше, якщо пограбування відбудеться через те, що сторонній дізнався ваш код, підприємство що вас охороняє, не понесе жодної відповідальності. Дослідіть уважно договір і переконайтеся в цьому: в більшості договорів охорони передбачений і такий сценарій.

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊