Як перезапустити охоронний прилад, що завис?

Як перезапустити охоронний прилад, що завис?

На жаль, не рідкісні ситуації, коли не являючись фахівцем в якійсь сфері, ти все одно змушений так чи інакше вдатися в тему. Охоронні системи – не виняток. Особливо, якщо використовуєш автономну або просту GSM сигналізацію, за настройку або обслуговування якої велика частина охоронних компаній, зважаючи на об’єктивну відсутність інтересу, братися не буде. Однак, бувають і такі ситуації, коли навіть обслуговуючись на пульті цілодобової охорони, вам все одно доведеться «колупатися в залізі». Про можливі причини такого заходу і про те, як перезапустити охоронну сигналізацію, що не працює, ми поговоримо далі.

І сам впораюся!

Чому може виникнути необхідність розібратися в цьому питанні?

  • У випадку з автономною сигналізацією / GSM системою, не підключеною під спостереження на пульті:
  1. Вам нема на кого розраховувати. Хіба що залучити приватного фахівця з онлайн-сервісів замовлення послуг. З огляду на те, скільки подібна система зазвичай коштує, то дешевше буде просто купити нову і зробити заміну несправною;
  2. Звичайне бажання зрозуміти суть і краще контролювати роботу пристрою.
  • У випадку з пультовою охоронною сигналізацією:
  1. Технік з обслуговування систем безпеки з якоїсь причини не зможе до вас потрапити або термін прибуття вас не влаштовує. Особливо часта ситуація в селах та інших віддалених населених пунктах, де приїзд фахівця для перевірки сигналізації можна очікувати тижнями;
    Несправність носить не складний характер. Скажімо, заміна акумулятора, що вийшов з ладу (з дозволу організації, що вас охороняє).

Звертаю вашу увагу, що в договорі на охорону передбачений пункт, що прямо забороняє клієнту самостійно обслуговувати систему або ж залучати для цього третіх осіб. За порушення слідує санкція у вигляді зняття матеріальної відповідальності з боку виконавця в разі пограбування, бо не фахівець може порушити коректність роботи обладнання. Або ж за подібним самовільним втручанням і зовсім піде розрив договору. Так що всі маніпуляції ви здійснюєте на власний страх і ризик.

Головні "винуватці" несправностей ППК: АКБ, сім-карта, запобіжник
Головні “винуватці” несправностей ППК: АКБ, сім-карта, запобіжник

Не працює! Що робити?

Для початку треба визначитися з тим, що саме пішло не так. Деякі з можливих варіантів описані тут, тут і тут.

Погляньте на клавіатуру. Проблемні ділянки тут можна виявити лише просто подивившись на клавіатуру: світлодіоди, що мигають жовтим або червоним, чітко дають нам зрозуміти, в чому саме проблема. До охоронної сигналізації йшов і додаток на мобільний телефон? Обов’язково туди загляньте! Найімовірніше, що причину проблеми також можна буде і там виявити.

В цілому, виходячи з досвіду, можна сміливо виділити три основні причини некоректної роботи охоронного приладу або повне припинення його функціонування:

  1. Сів резервний акумулятор, при цьому основне живлення в мережі бажає кращого або зовсім відсутнє;
  2. Вийшла з ладу Sim-карта;
  3. На платі приладу видно сліди пошкодження, горіння. Згорів запобіжник.

Ви маєте проблеми з експлуатацією системи безпеки? Напишіть менеджеру в чат або в коментарі до цієї статті і ми постараємося вам допомогти

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Михайло Горєлов/ автор статті

Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар