У нашій практиці досить часто виникають ситуації, коли через деякий час доводилося трохи (а часом і повністю) переробляти встановлену раніше сигналізацію на об’єкті. І причина цього криється не в якихось помилках, допущених при монтажі охоронно-тривожної сигналізації, а в архітектурних або організаційних змінах у самого клієнта. Ось декілька прикладів, які першими прийшли на розум:
- У замовника розширення. Було найнято нових співробітників і для їх роботи орендували сусіднє з їх старим офісом приміщення. В такому випадку ми для мінімізації витрат спробуємо додати додаткове обладнання (датчики відкриття вікон / дверей, руху, тощо) до вже встановленого охоронного приладу. Охоронний прилад – найдорожча частина системи безпеки, однак, якщо це буде технічно неможливо або ж через це значно постраждає інформативність, то ми обов’язково попередимо клієнта, що подібне здешевлення ми не рекомендуємо, а краще буде для нового приміщення побудувати систему з нуля й окрім датчиків придбати ще й новий ППК;
- Клієнт намагається скоротити свої витрати. Раніше він, скажімо, знімав два приміщення по сусідству, а зараз вирішив трохи “посунутися” і орендувати всього одне. При такому сценарії може виявитися, що в приміщенні від якого він хоче відмовитися, якраз і встановлений охоронний прилад, на який були виведені датчики, змонтовані в обох приміщеннях. Раз так, то слід перенести охоронний прилад в актуальне приміщення і здійснити його перенастроювання. В іншому випадку, до системи безпеки об’єкта можуть отримати доступ сторонні люди;
- Або ось ще один варіант. У магазині провели ремонт або невелике планування, і тепер раніше встановлена система може мати якісь недоліки в роботі. Скажімо, датчики не перекривають новоутворений “пролом” в системі захисту, через який можуть непоміченими проникнути злочинці або ж GSM сповіщувач слід перенести, тому що його знаходження на попередньому місці позбавлене будь-якого сенсу. Ось саме про такий випадок ми й розповімо в цій публікації.
- Заявка: #32516.
- Дата: 08/04/2021.
- Об’єкт: Магазин.
- Адреса: м. Київ, Солом’янський район, ТРЦ “Космополіт» («COSMO MULTIMALL» / “Cosmopolite”).
Виконання заявки
Даний об’єкт ми охороняємо ще з 2018-року. Свого часу ми тут встановлювали охоронно-тривожну сигналізацію, що містить два комбінованих датчика (розбиття скла + рух) і 8 датчиків руху. Датчик відкриття і сирену не встановлювали через заборону орендодавця, але це цілком поширена практика, тому що найчастіше вітрини подібного магазину виконані з цільного скла, а двері розсувні або теж зі скла. Установка датчика відкриття, нехай навіть самого мініатюрного, могло б дещо зіпсувати зовнішній вигляд. Та й особливої необхідності в монтажі подібного обладнання в таких умовах немає. Адже це не окремостояча будівля з виходом на вулицю.
У лютому цього року ми отримали від керівництва магазину інформацію, що в приміщеннях планується ремонт. Власник хотів трохи освіжити зовнішній вигляд магазину і встановити нові стелажі для товарів. Виходячи з дизайн-проекту ми побачили, що заплановані роботи, найімовірніше, жодним чином не торкнуться нашого обладнання.

Про всяк випадок провели невеликий інструктаж, щоб ремонтна бригада ненароком нічого не пошкодила і не перебила наш кабель. У підсумку фахівці працювали акуратно і нічого не зламали. Однак, висота декількох стелажів була трохи вище тих, що були раніше. Отже, один з датчиків було практично повністю перекрито і його знаходження на старому місці було просто безглуздим.
Саме тому, ми запропонували клієнту здійснити перенесення датчика руху охоронної сигналізації на нове місце, де він зможе принести більше користі. Клієнт погодився з нашими аргументами, тож наш інженер переніс той датчик на більш відповідне місце.

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊