Ви хочете встановити вдома сигналізацію? Враховуючи реалії – дуже мудре рішення! Ось тільки є один маленький нюанс, який часто виливається власнику приміщення у головний біль у вигляді величезної кількості помилкових спрацьовувань охоронної сигналізації через домашніх тварин та великої кількості штрафних санкцій з боку охоронної компанії, яка здійснювала виїзди.
З подібними завданнями ми стикаємося із завидною постійністю, так що досвід у вирішенні таких завдань у нас присутній в надлишку. Зрозуміло, найочевидніше і просте рішення зазначених складнощів – просто обмежити пересування тварини, замкнувши її в кімнаті, не обладнаній засобами охоронно-тривожної сигналізації. Але ми вважаємо, що відправляти під арешт своїх друзів — не дуже гуманно. До того ж, по поверненню додому вас, найімовірніше, чекатимуть подряпані міжкімнатні двері, зіпсовані в пориві відчаю та образи меблі, вигризені особисті речі.
У цій темі розглянемо питання про причини спрацьовування сигналізації у будинку, де є тварини і про те, як з ними (звісно, помилковими тривогами і хибними виїздами патруля затримання) боротися.
Наслідки бездіяльності
Помилкове спрацювання охоронної системи – це досить поширена проблема, яка при наявності дуже активного домашнього улюбленця, може виникати до декількох десятків разів на день. Якщо проблему не буде оперативно усунуто, то за нею незмінно підуть:
- Штрафи, пеня;
- Велика перевитрата коштів на SIM-карті, встановленій в охоронному приладі.
Але подібні матеріальні витрати і нервування через те, що вам постійно телефонують з пульта цілодобового спостереження / безперервно приходять push-повідомлення в смартфон і SMS-повідомлення – лише одна сторона медалі. Інша ж сторона цілком може зіграти з вами злий жарт. Пам’ятаєте дитячі казки, де жартівник піднімав усіх на вуха “жартуючи” про пожежу / вовків / грабіжників? Всі подібні казки закінчувалися тим, що коли подібні нещастя траплялися, то йому вже ніхто не вірив.
Те ж саме може статися й з вашим об’єктом. Адже якщо група швидкого реагування буде постійно стикатися з помилковими спрацьовуваннями, що надходять з вашого об’єкту, цілком можливо, вони при наступному (реальному проникненні) не будуть поспішати, думаючи, що це «знову котик балується, стрибає на тюль та грає зі шторою».
Більш того, при одночасних тривогах з декількох об’єктів і відсутності можливості відправити додаткову групу, виїзди нарядів здійснюються в порядку черги. Як ви вважаєте, куди поїдуть в першу чергу:
Адреса №1, звідки ніколи не приходять помилкові спрацьовування.
Адреса №2, куди наряд затримання постійно виїжджає і незмінно дізнається, що це випадкове спрацьовування.
Думаю, відповідь очевидна.
Чому спрацьовує сигналізація?
Помилкове спрацювання – ситуація, коли система безпеки помилково приймає за проникнення злочинців подію, що абсолютно не відноситься до цього питання подія. Як показує практика, в квартирах і приватних будинках, причиною левової частки помилкових спрацьовувань GSM ОС є саме хатні тварини: при переміщенні по приміщеннях вони потрапляють у область роботи кімнатних датчиків та об’ємних ІЧ детекторів, чим і викликають подібну реакцію.
До речі, в нашій охоронній фірмі черговий пульта якщо бачить, що спрацювання йдуть зі внутрішнього шлейфу, а інші зони не задіяні (скажімо, відкриття вікна, двері, рух в коридорі), то тоді не поспішає відправляти групу швидкого затримання. Крадії поки не освоїли телепортацію, тож проникнути відразу всередину приміщення, не зачепивши при цьому перші рубежі охорони, вони не в силах, значить, справа в грайливій тварині. Звісно, подібні ситуації ми попередньо обговорюємо з клієнтом і якщо той скаже, то будемо направляти ДБР при будь-якому сценарії.
Імовірність підробітку системи збільшується багатократно якщо:
- Ви використовуєте охоронне обладнання сумнівного виробництва (найчастіше — автономні датчики китайського виробництва та інші варіанти пристроїв низької якості).
Охоронний прилад, чотири датчики, тривожна кнопка та сирена, легка установка своїми руками за 10 хвилин домогосподаркою. І все це всього за 999 гривень!
На жаль, це утопія. Інша істина – те, що скупа людина завжди платить двічі. Комплектуючі, деталі, елементи живлення, плати, створені незрозуміло ким і на яких верстатах, що потім тиражуються мільйонними екземплярами та продаються за допомогою майданчиків на кшталт «AliExpress» — не система безпеки, а плацебо, самообман. Подібне обладнання або прийде в непридатність не прослуживши й півроку, пропустить реального грабіжника, або стане джерелом щоденних помилкових оповіщень.

Якщо в даний момент у вас немає коштів на придбання повноцінної системи, то має сенс відкласти питання й підкопити коштів для покупки або ж звернутися в компанію на зразок нашої, де можливе придбання товару в розстрочку, без комісій та за нульовою ставкою.
- Ви робили монтаж своїми руками.
Тут також все очевидно. Не маючи достатнього досвіду, людина зі 100% ймовірністю допустить помилки, які досвідчений фахівець не зробить.
- Інженер при інсталяції системи допустив помилки у виборі місця і налаштуванні обладнання.
Обладнання високого або навіть преміум класу від відомого бренду, також буде спрацьовувати на домашніх улюбленцях, якщо при установці було допущено помилки і не було продумано безліч нюансів. Саме тому при монтажі охоронної системи вкрай важливо поставити датчик на такій висоті, на якій він зможе коректно оцінювати габарити об’єктів, що потрапляють в зону його дії.
Якщо ж технік змонтував детектор низько, занадто високо, повісив його поблизу з предметом, куди може залізти тварина (наприклад, шафа), датчик неправильно відрегульовано, то проблем не уникнути. У такій ситуації нехай і невелика тварина, але така, що знаходиться близько до датчика руху (до 2 метрів), буде «в очах» пристрою великим, небезпечним об’єктом, про який слід повідомити шляхом подачі сигнал тривоги. Так що без правильного встановлення, регулювання та тонкої настройки чутливості, не обійтися.
- Підвищена активність тварини.
З цим пунктом не впорається навіть ідеально налагоджена охоронна система, встановлена кращими фахівцями. Якщо ваш кіт полюбляє видертися на меблі поруч з охоронною апаратурою, а потім катається на шторі, а пес граючи може перекинути стілець то, найімовірніше, слідом за цим піде надходження сигналу тривоги на пульт спостереження. Річ у тому, що в подібні моменти датчик буде фіксувати не два окремих об’єкта, а зіллє умовного кота зі шторою або собаку зі стільцем в один великий об’єкт, який і вважатиме за злочинця, що порушив один з рубежів охорони.

Якщо говорити про інфрачервоні датчики, то чим ближче наближається об’єкт до вбудованої лінзи, тим більшим в розумінні пристрою є його теплова пляма. Отже, вище ймовірність віднесення об’єкту до розряду небезпечних. Власне, фільтрування і відстеження швидкості пересування великих теплових об’єктів – і є основною роботою подібних пристроїв. Так що нічого дивного.
Зверніть увагу! Сигналізація значно частіше спрацьовує на короткошерстих тварин або на таких, у яких її вкрай мало або й зовсім немає, скажімо, котів породи «сфінкс». Все просто: шерсть «глушить» випромінювання.
З практики
На жаль, навіть якщо спробувати врахувати всі особливості, підібрати хороше обладнання і поставити на виконання завдання найбільш компетентних виконавців, то все одно на 100% виключити подібні проблеми не можна. У нашій практиці була ситуація, коли виявилося, що улюбленим місцем кота, коли господиня відсутня вдома, є холодильник. Тварина спритно підіймалася на холодильник, минаючи кілька тумб і одну величезну шафу. Ця обставина виявилася несподіванкою як для нас, так і для власниці квартири.
Заборонити не спокійній тварині там відпочивати не вийшло, тож довелося переносити датчик у інший кут кімнати. Але це швидше виняток з правил. Так що при правильних діях і відсутності випадковостей на кшталт зазначених вище можна домогтися дуже точної роботи обладнання і відсутності проблем зі живою істотою, що має максимальний зріст 40-50 сантиметрів і вагу, що не перевищує 15-20 кілограм.
Якщо базових налаштувань недостатньо, то завжди можна зробити більш точну настройку і домогтися відмінних результатів навіть з твариною вагою в 35-40 кг. Тут головне не переборщити та не загрубити датчики до такої міри, що вони не вловлять реального грабіжника. Ми бачили достатньо прикладів, коли в результаті подібної «боротьби», обладнання підкручували таким чином, що воно переставало помічати навіть реальних порушників.
Ще в нашій практиці був випадок, коли в приміщенні постійно знаходився пес породи «дог», що мав вагу понад 60 кілограм. На превеликий жаль, всі спроби впоратися з цим грайливим «телям» не дали позитивного результату. У підсумку рішення проблеми було наступним: пса перед постановкою об’єкта під охорону замикали в окремій кімнаті без ІЧ-датчиків, але обладнані магнітоконтактними СМК (розкриття вікна іта відкриття дверей), а також детекторами розбиття скла.
Також іноді практикується таке технічне рішення, при якому в різних кутах приміщення встановлюються два паралельно підключених датчика. При цьому пристрої додаються в одну зону і спрацюють лише якщо великий об’єкт одночасно порушить їх периметр. Грубо кажучи, якщо умовний кіт підійде в упор до одного з датчиків, то він не спрацює, бо інший його не «вловить». Але, якщо ж тварина застрибне на стіл або високий стілець, що стоїть в радіусі дії системи безпеки, то спрацьовування буде цілком ймовірне.
Як це працює?
При поставленому під охорону об’єкті детектори безперервно моніторять зону своєї роботи. Спостереження й аналіз захисним пристроєм здійснюється за кількома параметрами:
- Вага;
- Розмір;
- Об’єм;
- Швидкість.
Від параметрів переходимо до питання щодо того, як обладнання ці самі показники визначає. Як такому мініатюрному пристрою вдається досить точно визначати, де “доберман”, а де злодій, що проникнув через вікно в квартиру? До слова, для вирішення цього завдання практично завжди застосовуються інфрачервоні пасивні датчики руху (з PIR-сенсорами), що виконують цю роботу за допомогою вбудованого сенсора, що зчитує випромінювання (тепло), що надходить від об’єкту. На основі отриманих даних приходить в дію система, що відповідає за відправку сигналу.
Якщо узагальнено, то все працює наступним чином: лінза фокусує інфрачервоне випромінювання на спеціальний сенсор, звідти дані переходять у спеціальний мікропроцесор, який здійснює аналіз та оцінку отриманої інформації.
Крім температурних показників також фіксується переміщення джерела і, якщо помічається відхилення від запрограмованої норми (встановленої низької-середньої-високої чутливості), то далі отримані дані направляються на охоронний прилад, а звідти на станцію моніторингу і в пристрій замовника.
Також з представниками тваринного світу можуть взаємодіяти детектори типу “штора”, зі СВЧ-приймачем або вуличні датчики, але ми принципи їх роботи і взаємодії, зважаючи на рідкість подібних рішень і дуже приватне застосування, описувати не будемо.
Не забуваємо і про те, що окрім людей зі злими намірами існують й інші загрози для ваших улюбленців та цінного майна. Так що настійно рекомендуємо доповнити домашню систему захисту ще й датчиками затоплення, задимлення і детекторами газу. Між іншим, ці датчики несуть цілодобову службу навіть тоді, коли квартира не під охороною. Тож якщо витік газу не відчують сплячі господарі, то його обов’язково вловить пристрій і направить нам на станцію моніторингу. А там вже наші чергові почнуть дзвонити вам, близьким і сусідам (у разі додавання вами їх у списки відповідальних осіб), в правоохоронні органи та екстрені служби.

Імунітет від тварин
Досить часто нам задають запитання такого характеру:
– Хотіла замовити встановлення сигналізації, але мені відмовили через наявність домашнього улюбленця. Що робити?
– Чи реагуватиме охоронна сигналізація на домашню тварину?
– Чи є можливість запобігти спрацьовуванню на мого кота / собаку?
Відповідаємо. Сигналізацію встановити можна і потрібно, а хибні спрацювання системи безпеки досить легко скоротити до допустимого мінімуму або ж зовсім від них позбутися. На допомогу в цьому питанні приходить чудова функція під назвою Pet immunity (в народі PET імунітет, алея тварин), що в перекладі на українську означає Імунітет від тварин. Зауважимо відразу, що подібну корисну опцію мають далеко не всі датчики.
Більш того, багато виробників лукавлять і, вказуючи те, що детектор не спрацює на тварину вагою до 25 кілограм, цілком допускають тривоги і з маленькими створіннями, вага яких не перевищує і 5-7 кілограм. Але гідний вибір є і підприємства, які часто вирішують подібні проблеми, знають який виробник найкраще підійде.
У приміщеннях з тваринами охоронне підприємство Альянс-безпека застосовує наступні моделі:
Найменування, заявлені характеристики, вага / зріст | Середня ціна, грн. без ПДВ |
---|---|
Бездротові | |
Ajax MotionProtect, ігнорує тварин вагою до 20 кг і зростом до 50 см | 1019 |
CombiProtect, комбіноване рішення по руху + розбиттю скла, 20 / 50 | 1599 |
MotionСam, той самий Motion Protect, але зі вбудованою фотокамерою (роздільна здатність 640х480) | 2199 |
Ajax MotionProtect Outdoor, датчик для вулиці, ігнорує об'єкти до 80 см, обмеження по вазі відсутні | 3149 |
Crow FW2 NEO, ігнорує до 15 / 25 | 867 |
Дротові | |
DSC LC-100 PI, 15 / 25 | 309 |
DSC LC-102-PIGBSS, детектор руху + розбиття, 15 / 25 | 724 |
FLASH DT-RV973, комбінований, 15 / 25 | 435 |
DT-75 Paradox DG75, 40 / 50 | 363 |
Paradox DG-85, вуличний датчик, 40 / 50 | 1512 |
Satel Topaz, 15 / 50 | 260 |
Satel Navy, комбінований, 15 / 50 | 564 |
Crow Swan Quad, 15 / 25 | 346 |
Важливий момент! При замовленні системи обирайте охоронний прилад зі достатньою кількістю охоронюваних зон (шлейфів). Різниця у ціні умовного ППК на 4 і 8 зон мінімальна і економити на цьому немає сенсу. З метою економії деякі клієнти беруть найпримітивніший прилад і на кожну вільну зону навішують ціле гроно датчиків. В результаті інформативності немає, так як одночасно надходить сигнал від цілого ряду розрізнених пристроїв. Якщо ж ви підете по правильному шляху, то у вас у кожного приладу буде своя зона і ви точно будете розуміти, що саме спрацювало.

Довірте нашій компанії охорону свого кота, собаки та інших дорогоцінностей! Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊
Виникли питання? Зателефонуйте на наші контактні номери, напишіть менеджеру в чат або в коментарі нижче, і ми обов’язково вам допоможемо!