Модернізація охоронної сигналізації

Модернізація охоронної сигналізації

Часом, як би ми не відтягували зміни, рано чи пізно приходить час, коли переносити «на потім» вже можливості немає. Система безпеки, як би багатьом не хотілося, не є в цьому питанні винятком. Ми щодня їх використовуємо, часто вони підпадають під негативний зовнішній вплив (стрибки напруги, неправильна експлуатація і т.д.). Простими словами – морально-фізичного зносу уникнути не вийде.

Не кажучи вже і про більш глобальні зміни, що безпосередньо впливають на роботу GSM системи. Скажімо, запуск стандартів 5G / 6G і вище, відмова від застарілих методик і перехід до нового – те, що може відразу зламати ще колись стабільно працюючу систему. Так, саме так, а не прискорити або поліпшити працездатність. Застаріле обладнання просто не буде розуміти, що відбувається, тому що не розраховане на роботу в нових реаліях. З першого, що спадає на думку як приклад, – нещодавня повна відмова від пультової охоронної сигналізації, що працює по телефонній лінії. Тепер те обладнання ніде не застосувати.

  • Заявка: #33110
  • Дата: 17/06/2021
  • Об’єкт: офісні приміщення.
  • Адреса: м.Київ, Голосіївський район.

Суть проблеми

У 2012-му році до нас під охорону було підключено об’єкт з раніше встановленою сигналізацією. Реальний вік системи не вдалося визначити навіть при детальному вивченні маркування на платі охоронного приладу (ППК). Виходячи з його моделі можна припустити, що монтаж був проведений не менше 14 років тому. Що до серії того ППК, вони були зняті з виробництва ще у 2015-му році. Це диво, що він досі працював. Зі свого боку, ми відтягували неминуче як могли, здійснюючи регламентне обслуговування системи і навіть кілька років тому зробили невелику модернізацію пристрою, додавши в нього модуль (мікроконтролер), що дозволяє працювати, використовуючи більш сучасні канали зв’язку і передачі даних.

Однак склалася така ситуація, що це обладнання вже технічно не справлялося з покладеним на нього завданням. Як результат ми практично щодня фіксували певні технічні несправності. Зокрема, охоронний прилад не коректно споживав живлення від мережі та часто самовільно переключався на “резервне” живлення акумуляторною батареєю, мотивуючи це тим, що на об’єкті нібито відсутня електроенергія (при тому, що проблем зі світлом не було).

Як могло надалі себе повести зазначене обладнання – вкрай складно спрогнозувати. Цілком можливо, що виникнули б проблеми, пов’язані зі зникненням зв’язку, складнощі в передачі сигналів на пульт охорони (тривога, постановка/зняття тощо), збільшення часу на передачу даних, неможливість живити систему безпеки від мережі 220V і інші складності. Через знос обладнання ця проблема з кожним днем лише посилювалася б.

На жаль, в подібній ситуації заміна (модернізація охоронної сигналізації) – єдиний вихід, бо технічної можливості доопрацювати встановлений пристрій вже можливості немає.

Міняємо застарілу дротову систему на бездротову GSM сигналізацію
Міняємо застарілу дротову систему на бездротову GSM сигналізацію

Виконання заявки

Попри всі доводи, клієнт не відразу погодився на оновлення системи безпеки. Дивно, що ми міняємо свій мобільний телефон на новий щороку, рідше – раз на кілька років, а від іншої техніки очікуємо, що вона буде працювати завжди. Це ж можна застосувати й до обурення щодо необхідності періодичної заміни акумуляторної батареї, що є витратним матеріалом з гарантійним терміном роботи не більше як рік. Більш того, якщо існують проблеми з електроживленням, вона цілком може вийти з ладу і через місяць активної експлуатації.

Добре, що все-таки було прийнято позитивно рішення. На підставі цього ми підготували кошторисну документацію, що передбачає демонтаж старої дротової системи та встановлення нової. Було вирішено поміняти не тільки ППК, але і датчики, кабель і короб зняти, і замінити на бездротову систему. У приміщеннях недавно був зроблений ремонт, тож будь-яке втручання в інтер’єр було вкрай небажаним.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар