Сигналізація в приміщення без опалення

Сигналізація в приміщення без опалення

У цій темі ми розповімо про те, які є варіанти у питаннях забезпечення безпеки, якщо об’єкт має проблеми з опаленням і подачею електроенергії. Як правило, під пультову охорону підключають магазини, офіси та квартири – тобто капітальні об’єкти, що мають міцні стіни, підведені комунікації та відповідну для роботи охоронного обладнання середу (температура, відсутність комах, тощо).

Однак часом замовнику потрібно захистити й досить-таки “незручне” нерухоме майно, на зразок неопалюваного складу або гаражу з постійними перебоями в плані електроживлення (або відсутності 220V зовсім). Дуже часто від подібної роботи охоронні компанії відмовляються, бо абонентська плата в об’єкта точно така ж, як і в інших, а ось ризиків і «головного болю» значно більше.

  • Заявка: #32407.
  • Дата: 19/03/2021.
  • Об’єкт: металевий бокс гаражного типу.
  • Адреса: м.Київ, Святошинський район.

Виконання заявки

Отримавши заявку від потенційного клієнта на обстеження об’єкта для виставлення кошторису на підключення засобів охоронно-тривожної сигналізації, наш інженер здійснив виїзд за вказаною адресою. По приїзду виявилося, що ми тут не перші та навіть не другі, а до нас тут вже побували представники двох інших організацій: перші при цьому в підсумку відмовилися від роботи з клієнтом (найімовірніше, через зазначені вище технічні складнощі), а пропозиція других змусила власника засумніватися. Саме для того, щоб можна було прийняти виважене рішення і були запрошені фахівці «Альянс-безпека».

За результатами відвідування техніка замовнику було запропоновано 2 варіанти кошторису: бюджетний і рекомендований.

Бюджетний варіант

У кошторисі №1 виставили приблизно такий же варіант, що і конкуруюча фірма. Зі змін: замінений прилад на більш відповідний, додали світлодіод і кронштейн для установки датчика, замінили кабель на нормальний, а не такий, який через рік прийде в непридатність.

НайменуванняКількість
ППКО + клавіатура1
Акумуляторна батарея 12V 7,2 А/ч1
Датчик руху1
Кронштейн для датчика1
Внутрішня сирена1
Датчик відкриття дверей2
Світлодіод1
Кабель 8х0,22 екранований мідний30
Кабель 4х0,22 екранований мідний10
Провід силовий 2х1,55

Однак, ми попередили клієнта, що враховуючи необхідність роботи без опалення в осінньо-зимовий період, можливі перебої у функціонуванні системи через те, що обладнання не розраховане на подібні температури.

Михайло Горєлов
Михайло Горєлов
Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»

З огляду на особливості об'єкта, ми навіть не розглядали варіант з установкою бездротової системи безпеки. Як показує практика, таке обладнання набагато гірше справляється з роботою при низьких температурах. Не кажучи вже про її «ніжність» в порівнянні з дротовими аналогами та більш значну вартості всіх компонентів.

Рекомендований варіант GSM сигналізації для неопалюваного приміщення

У кошторисі №2 було замінено датчик на вуличний варіант, охоронний прилад (ППК) ми сховали в захисний бокс для підтримки прийнятної температури, передбачена більш потужна акумуляторна батарея.

НайменуванняКількість
ППКО + клавіатура1
Акумуляторна батарея 12V 18 Ah1
Вуличний датчик руху1
Кронштейн для датчика1
Вулична сирена1
Датчик відкриття дверей2
Світлодіод1
Кабель 8х0,22 екранований мідний30
Кабель 4х0,22 екранований мідний10
Провід силовий 2х1,55
Захисний бокс для ППК1

Інші рекомендації

Окрім проблем з електроживленням і низькими температурами всередині гаражного або складського приміщення є ще один фактор ризику, про який чомусь особливо не замислюються – поганий рівень зв’язку. Річ у тім, що погіршувати сигнал може як матеріал з якого виконано це окремо стояче приміщення, так і віддаленість його від вишок стільникового зв’язку (найчастіше нам подібні об’єкти підключають під цілодобове спостереження приблизно на межі території населеного пункту).

З огляду на тип об’єкта, тут годі й говорити про те, щоб під’єднати резервний інтернет-канал зв’язку (Ethernet) – тут би хоча б «живити систему». Так що ще на етапі обстеження фахівець з сигналізації перевіряє рівень покриття і з’ясовує з яким оператором стільникового зв’язку справи йдуть краще. Якщо у всіх доступних операторів рівень зв’язку низький, тоді рекомендується монтаж додаткового обладнання – GSM антени для посилення сигналу.

Сигналізація для приміщення без опалення і з проблемами зі живленням

Аби виграти трохи часу при відключенні основного джерела живлення від мережі слід використовувати більш потужні акумуляторні батареї, встановити блок живлення і / або генератор. А головне – планова заміна витратного матеріалу, що вже своє відпрацював, і чітке розуміння того, що якщо на об’єкті часто відсутнє світло, то найімовірніше, АКБ вийде з ладу значно раніше гарантійного терміну, зазначеного виробником.

Ну і на завершення, якщо жодна з компаній не хоче об’єкт брати під охорону або запропоновані ними варіанти вас не влаштовують, то має сенс розглянути питання встановлення автономного варіанту – такого, коли сигнал буде йти не на цілодобовий пульт охорони, а на ваш пристрій (смс повідомлення на телефон, push повідомлення з програми на смартфоні). Навіть при такому сценарії ми все ж рекомендуємо відразу відмовитися від дешевих китайських комплектів, а все-таки робити це все через залучення охоронної організації для установки професійного обладнання. Не забудьте тільки відразу їх попередити про те, що сигнал повинен виводитися саме на ваш пристрій.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Задати запитання

Є питання? У нас є відповіді! Напишіть мені або залиште коментар нижче.
Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар