Заміна блоку безперебійного живлення для охоронної сигналізації

Заміна блоку безперебійного живлення для охоронної сигналізації

Блок безперебійного живлення (БЖ, ДБЖ) – важливий елемент охоронної сигналізації, що відповідає за коректне перемикання системи безпеки між основним і резервним електроживленням. На жаль, будь-яка техніка має свій обмежений ресурс, по закінченню якого вона частково або повністю перестане виконувати покладене на неї завдання. Не кажучи вже про те, що нерідкі ситуації, коли зазначений термін може бути значно скорочено завдяки несприятливим зовнішнім умовам. Саме про один з таких випадків розповімо далі.

  • Заявка: #30701.
  • Дата: 05/09/2020.
  • Об’єкт: магазин + складське приміщення.
  • Адреса: м.Київ, Голосіївський район.

Відновленню не підлягає

05/09 о 06:52 на пульт централізованої охорони ТОВ «Альянс-безпека» стали надходити множинні тривоги (рух біля входу, торгового залу, склад, ДРС вітрин та ін.) з магазину одягу і сусіднього з ним складу, розташованих в ТРЦ «Ocean Plaza». Було здійснено виїзд групи затримання, але по прибуттю жодних слідів проникнення виявлено не було.

Незабаром на об’єкт для з’ясування причин спрацювання був направлений технік по сигналізації. В ході обстеження було виявлено, що вийшов з ладу блок живлення. При візуальному огляді обладнання фахівцем в блоці безперебійного живлення були виявлені характерні сліди (гар, обвуглений провід, різкий запах, тощо), що свідчать про те, що пристрій згорів. Найімовірніше, причиною для виходу з ладу зазначеного приладу послужила його загальна зношеність і значний перепад напруги в мережі. Були проведені роботи з діагностики та налагодження, проте експерту так і не вдалося відновити роботу пошкодженої апаратури.

Невелика довідка

Більшість охоронних приладів (ППК) мають у своїй «начинці» і вбудований блок живлення, основним завданням якого є підтримка засобів технічної безпеки та захист їх від всіляких перевантажень в мережі 220V. В описаному в даній заявці випадку застосовується окремий блок, що має свій індивідуальний корпус. Пов’язано це з великим числом датчиків і детекторів, які необхідно «живити». Річ у тому, що при монтажі системи безпеки «замовникам-сусідам» було запропоновано кілька варіантів, в т. ч. і такий, де в цілях економії, не передбачалося по окремому охоронному приладу на кожен об’єкт, а як би створювався один великий об’єкт. На більш економному варіанті вони й зупинилися.

Михайло Горєлов
Михайло Горєлов
Заступник директора ТОВ «Альянс-безпека»
Поставити запитання

До речі, це цілком поширена історія. У нашій практиці є досвід, коли за допомогою одного приладу цілком успішно здійснюється охорона гаражного кооперативу, багатоквартирного будинку з десятками квартир і навіть цілого заводу з прилеглою до нього територією.

В принципі, можна працювати й без БЖ (власне, так і працюють пристрої з низького цінового сегмента, родом з Китаю), але його відсутність тягне за собою перебої в спостереженні та більш швидкий вихід з ладу системи безпеки.

Дуже пощастило, що від перепаду напруги не зламався ППКО
Дуже пощастило, що від перепаду напруги не зламався ППКО

Якщо говорити про не очевидні завдання, з якими справляється даний технічний елемент, то можна також згадати:

  1. Запобігання від повного розряду акумуляторної батареї. Якщо АКБ повністю розрядиться, то дорога їй одна – на звалище. Буде дуже прикро, якщо подібне станеться з новою батареєю;
  2. Тимчасове підтримання роботи електронних замків, СКУД, шлагбаумів і т. д.

Розв’язання проблеми

Для відновлення працездатності системи було проведено захід з перемикання датчиків безпосередньо в охоронний прилад. Завдяки подібній маніпуляції працездатність була відновлена, але для безперервної і якісної роботи потрібно в найкоротші терміни провести перемикання всіх елементів сигналізації назад до блоку живлення.

На жаль, даний випадок був не гарантійний, бо монтаж на об’єкті було проведений понад 6 років. Фахівці технічного відділу обговорили деталі та характер пристрою, що вийшов з ладу, і порекомендували купувати новий, тому що велика частина вузлів приладу не підлягали ремонту. Тобто, заміна зіпсованих деталей обійшлася б за вартістю як придбання нового, але на якість його роботи і її довговічність вже не поширювалася б офіційна гарантія виробника.

Виходячи з ситуації, клієнтам було запропоновано пристрій за гуртовою ціною від виробника з безкоштовним демонтажем зламаного та установкою нового БЖ 12 вольтів. Вже ввечері об’єкт був знову повністю укомплектований та готовий для повноцінної здачі під охорону на пульт.

Тетяна Яковенко
Тетяна Яковенко
Керівник відділу продажів у «Альянс-безпека»
Замовити послугу

Ми можемо вам чимось допомогти? Для того, щоб зробити замовлення послуг у Києві або у будь-якому іншому місті України, будь ласка, скористайтеся чатом з менеджером або формою зворотного зв'язку і ми вам передзвонимо. Також рекомендую відвідати сторінку з нашими акціями. Впевнена, що у нас є те, що вас зацікавить 😊

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сергій Савчук/ автор статті

Директор ТОВ «Альянс-безпека»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
АЛЬЯНС-БЕЗПЕКА
Додати коментар